Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Dar la relanti se poate modifica din litri / % in litri pe ora?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am reusit, poate alti colegi stiu de aceasta modificare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar la relanti se poate modifica din litri / % in litri pe ora?

da , se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Explica-ne si noua...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Address 17: Instruments Labels: 1J0-920-xx0-17.lbl

Part No: 1J0 920 820 C

Component: A4-KOMBIINSTR. VDO V13

Coding: 05144

Shop #: WSC 01545

Part No: IMMO

Component: IDENTNR: VWZ7Z0X1491610

IMMO-IDENTNR: VWZ7Z0X1491610

se poate activa functia range?

Nu merge Range la tine. Ai bord vechi - immo2

chime-ul de avertizare pozitie aprinsa se poate schimba la orice model de golf ?

e offtopic, dar ma tot roade asta :D de exemplu am vazut la cineva sunetul specific care il am eu la T5 cand nu e pusa centura in loc de tiuitul continuu cum e la golf4

Poti sa o schimbi cu ala de Canda, dar e enervant ca face mereu, cat ai usa deschisa.... nu tine doar de faruri apinse.

Dar la relanti se poate modifica din litri / % in litri pe ora?

Nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chime-ul de avertizare pozitie aprinsa se poate schimba la orice model de golf ?

Poate nu la orice golf dar la clusterele vdo immo3 cu 93c86 la adresa 1D2 ai frecventa sunetului de bip iar la 1D3 ai frecventa sunetului de warning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi florin de info.. am vazut la o bora, ce-i drept nu retin daca facea tot timpul cand deschidea usa, sau numai cand deschidea usa cu pozitia aprinsa..

oricum mi-a ramas in gand pentru era acelasi sunet pe care il am la T5 pana pun centura :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

buna ma ajuta si pe mine cineva cu activarea unor functi daca se poate in sibiu.am incercat in lista cu telefoane dar numerele nu mai sunt valide

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,,

Modificat de giannis15
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta in topic si vezi cine e prin zona ta .

Daca lista nu mai e valabila , era bine sa anuntam si moderatorii sa editeze .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci este cineva din Iasi care stie sa activeze functii? astept un PM cu nr de tel sau id. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Daca nu gasiti pe nimeni sa va ajute, copiati dump-urile clusterelor, le trimiteti la mine pe mail si va fac eu, cu mare placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci daca eu detin un laptop cam ce ar mai trebui sa pot activa eu functile? si dumpurile clusterelor sunt serile dela ceasuri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine citesti topicul , nu are nici o importanta sa ne repetam incontinuu pentru fiecare .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok mersi ........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

E vb ca nu merge la toate, doar la immo 3 - in functie de fabricant, sunt alte adrese....etc... etc.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chime-ul de avertizare pozitie aprinsa se poate schimba la orice model de golf ?

e offtopic, dar ma tot roade asta biggrin.png de exemplu am vazut la cineva sunetul specific care il am eu la T5 cand nu e pusa centura in loc de tiuitul continuu cum e la golf4

Poti sa o schimbi cu ala de Canda, dar e enervant ca face mereu, cat ai usa deschisa.... nu tine doar de faruri apinse.

Daca te referi la schimbat tara din softcoding nu merge.

Dar poti sa-l anulezi cu 00 la $1D2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@hremus: Nu te obosi cu explicatiile astea ca am impresia ca depasesc nivelul tehnic al discutiilor de fata. Cand i-am dat exact adresele si semnificatia lor m-a ignorat total multumindu-i altuia pentru ceva mai facil dar nefolositor.

Asta ca sa ma invat minte si altadata sa-mi tin gura. :mad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Fiecare foloseste informatia primita, cum considera de cuvinta.... oricum, eu zic sa revenim la subiect.... Range, sa nu ne bata obrazul, moderatorii....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare...eu am calculator cu codul 1j0920826AX...As putea activa functia de deschidere selectiva a usilor si range-ul? Si ce alte functii in plus pe acest cod?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul pus de tine, e al clusterului.

Ceasurile tale sunt VDO - merge activat Range si ace iluminate, la ele.

Deschidere selectiva si roll up- roll down - da, dar functiile astea sunt ale modulului confort.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Completare la ce ti-a spus Florin : pentru a activa rollup trebuie sa ai cheie briceag

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesca ca are... ca altfel nu intreba de deschiderea selectiva... care nu merge din butucul yalei.... :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da am cheie briceag ...si surpriza pe seara acum dau sa ma urc in masina , deschid usa si se deschide numai usa de la sofer, mai apas odata si sar celelalte. deci fara sa mi dau seama butonand cu interfata le-am activat.

ma puteti ajuta cu ceva indrumari si pentru

Iluminare scala si display ca la audi

functia range

mesaj de welcome la punerea contactului

deschiderea geamurilor din cheie - acum se deschid numai cu cheia in butuc

--- am citit pe forum si trebuie modificat in dump-urile clusterelor pentru asta. Cer ajutorul userului Florin sau cine doreste sa mi zica cum le gasesc sa mi le modificati si mie. Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai activat cineva de prin Iasi functia range si cea cu acele luminate si cu geamurile?? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!