Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Discofreak daca nu ai resetat inca Service now incerca procedura asta, chiar azi am resetat la mine 1.4 APE 2000. Ti apasat pe butonul din drepta, din ceasuri cel de resetat km, pui contactul cu el apasat si dupa dai drumu la acest buton si invarti de butonul din stanga in sensul acelor de feasornic si gata. Bafta

Modificat de ovidiu94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut ,am un ww jeta din 2009 si am o problema cu telecomanda de pe cheia de contact mai pe scurt am vrut sa inchid masina din telecomanda si nu a vrut sa mai mearga ,am inchis masina cu cheia clasic si a doua zi cand am deschiso tot cu cheia sa cuplat alarma si asa a ramas ,a trebuit sa deconectez bateria , am taiat firul de la goarna de alarma sa nu trezesc vecinii dar cu bateria conectata nu pot deschide decat usa soferului ,daca a patit cineva aceasta problema si a rezolvato in vreun fel il rog sa mi dea si mie un numar de telefon sa putem vorbi pe aceasta tema (multumesc anticipat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa o scanare sa vedem ce erori ai stocate pe masina.

daca ai taiat firul de la alarma, banuiesc ca ai o alarma aftermarket instalata....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

51 minute în urmă, F l o r i n a scris:

fa o scanare sa vedem ce erori ai stocate pe masina.

daca ai taiat firul de la alarma, banuiesc ca ai o alarma aftermarket instalata....

Alarma au puso tot cei de la reprezentanta dupa ce am cumparat masina, nu cred ca este cea originala si scanare nu am cu ce sa fac eu sunt din Craiova Si cu masina mi s a intamplat in Bicuresti ,dami daca poti nimarul tau de telefon sa ne putem intelege mai bine poate ma ajuti cu niste sfaturi utile 

Poti sa mi trimiti telefonul pe adresa de mail .   micumihai2000@yahoo.com 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa gasesti pe cineva prin Craiova, care sa te ajute cu o diagnoza/scanare - avem colegi prin zona ta... telefonul meu este in semnatura, daca vrei sa te ajut cu ceva sfaturi, cu mare placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de ajutorul promis ,am sa te sun astazi poate rezolv ceva 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare,

e cineva dispus sa ma ajute cu martorul de tempomat sa fie aprins doar cand tempomatul e pe ''SET'' ?

ce adresa trebuie modificata? am si fisierul de la ceasuri daca e nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da-l pe mail si ti-l modific.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

27 minutes ago, kicker said:

salutare,

e cineva dispus sa ma ajute cu martorul de tempomat sa fie aprins doar cand tempomatul e pe ''SET'' ?

ce adresa trebuie modificata? am si fisierul de la ceasuri daca e nevoie.

Posteaza dumpul si il primesti modificat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

In Prahova ma poate ajuta cineva cu activarea functiei range la masina din semnatura? (immo 3).

Multumesc anticipat!

Modificat de Birba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 8 ore, Al Bundy a scris:

Posteaza dumpul si il primesti modificat.

Acesta este, multumesc anticipat !

vwady16.bin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
djsmiley007

pe asta se poate activa Range etc...?IMAG0092.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Detin un golf 4 1.4 16v benzina an :2001 doresc sa activez km pana la pompa functia range se poate ?

asa este bordul la mine , imi arata in bord km parcursi , consum instant , mediu , dar cel mai mult vreau optiunea asta km pana ;la pompa.

 

bord.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

din pacate la anul tau, nu merge - banuiesc ca masinuta cu cheie (martorul immo), apare in turometru - deci ceasurile sunt immo 2 - nu permit activarea functie Range.

Doar la cele immo 3 (Vdo si RB8) se poate activa Range.

Ti-am atasat foto, sa identifici ce immo are masina ta.

martor Immo.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am citit dumpul ceasurilor mele(Bosch RB8) si mi se pare ca are o dimensiune cam mica:1 kb. Ma poate ajuta cineva cu modificarile pentru range si iluminarea acelor, va rog? Sau eventual sa imi spuneti ce biti trebuie modificati? 

logwalle.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da iti multumesc Florin da la mine apare in turometru, asta e atunci era faina functia. Imaginea asta e foarte buna care ai trimis-o. am citit in accest topic cam 1 ora si imaginea asta ma facut sa inteleg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, ma intereseaza si pe mine activarea functiei Range pentru VW Bora 1.6 16V cu bord IMMO3. Ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, la prestari servicii ai cautat ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare

 

Imi puteti spune din informatiile de mai jos daca se poate activa functia range?

Address 17: Instruments        Labels: 1J0-920-xx5-17.lbl
   Part No: 1J0 920 826 C
   Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V22  
   Coding: 05112
   Shop #: WSC 00000  
   VCID: 29591B2FD30CF956E3D-5000
   WVWZZZ1JZ5W036256     VWZ7Z0D0558583

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, este vdo immo 3, deci se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de info. Am rezolvat azi in Iasi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua,in Suceava ma poate ajuta cineva cu activarea functiei Range pe un Golf 4  2003? Multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria Prestati Servicii - Oferte extinse - si vezi cine este aproape de tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!