Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Buna seara colegi, am cumparat acest cablu pentru a activa 2 functii mari si late, range si roll up/down din telecomanda, am citit si rascitit acest topic si nu inteleg mai nimic..ma poate ajuta cineva?

 

11741858_861995833894324_406136742_n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca prim pas... te intreb... Ai unde sa bagi cablu ala ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu banii pe care i/ai dat pe interfata , iti activai functiile si scapai de batai de cap.

Masina ta suporta Range ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina suporta ce e immo 3, dar laptopul lui are port serial ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laptop cu serial mai greu. Dar il poate folosi la un pc daca are current gen casa sau un invertor la 220v de la 12v.

Modificat de ovidiu94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prefer sa dau 70 lei pe cablu sa activez eu ce imi trebuie decat sa dau 50 lei pe 2 optiuni active si "din partea casei" diagnoza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ai laptop cu port serial unde sa il conectezi? Ca daca ai te ajuta cineva prin Teamviewer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spor la treaba .

Tot ce ai nevoie este repetat si pararepetat.Foloseste functia search.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prefer sa dau 70 lei pe cablu sa activez eu ce imi trebuie decat sa dau 50 lei pe 2 optiuni active si "din partea casei" diagnoza...

Spor la treaba.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prefer sa dau 70 lei pe cablu sa activez eu ce imi trebuie decat sa dau 50 lei pe 2 optiuni active si "din partea casei" diagnoza...

Numai pentru diagnoza platesti 100ron la reprezentanta. Atunci nu merita sa dai 50?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Activare functie range in sibiu sau mures cine ma poate ajuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi in aria cu anunturi, Prestari servicii / oferte extinse, etc.

 

sau gaseste pe cineva sa-ti citeasca soft-ul ceasurilor, postezi dump-ul si ti-l fac eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate sa ma ajute si pe mine cineva sa imi activez functia range? :D am un golf 4 cu computer de bord mic, imi afisaza consum instant,mediu,km parcursi, timpul de condus si viteza medie. as dori sa stiu si cat ar costa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate , daca masina ti se incadreaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate sa ma ajute si pe mine cineva sa imi activez functia range? :D am un golf 4 cu computer de bord mic, imi afisaza consum instant,mediu,km parcursi, timpul de condus si viteza medie. as dori sa stiu si cat ar costa .

 

ce an de fabricatie este masina ?

 

martorul imobilizatorului - masinuta cu cheie, iti apare in vitezometru (merge activata, daca sunt ceasuri VDO sau RB) ... sau turometru (nu merge, nu ai ceasuri immo 3) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut domnul Florin...am citit topicul asta,dar  nu prea am gasit ce as vrea si eu sa stiu asa ca te intreb pe tine,

1-cu un cablu normal pe care scrie VAG12.12 inpreuna cu un soft de citit epprom-ul as putea sa-mi activez aceste functii?

2-daca nu citirea acelui "dump"(care sincer eu nu stiu ce inseamna)s-ar putea citi cu un vcds si apoi sa ti-l trimit,sa mi-l modifici si tot cu acel vcds sa-l rescriu?

 scuze daca sunt niste intrebari stupide dar despre asta chiar nu stiu nimic

 mersi,si multa sanatate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la cineva din zona ta sa te ajute .

Ca sa incepi de la zero fara sa ai cunostinte - e greu si nu merita daca o faci doar pentru a modifica dump pentru masina ta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry,dar pe buzau nu cred ca e cineva care sa faca asta....sau cel putin eu nu am auzit de careva

stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai cautat in aria Prestari Servicii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am luat de curand un golf 4 2002 are

 Instruments        Labels: 1J0-920-xx5-17.lbl
   Part No: 1J0 920 806
   Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 V11  
   Coding: 01111
   Shop #: WSC  WVWZZZ1JZ2W297794
   VCID: E4C7CA1B74AEE43E90B-5000
   WVWZZZ1JZ2W297794     VWZ6Z0A3579224

nu are bc dar are senxor de temp

ce trebuie sa fac sa=mi arate temp km etc. nu am gasit documentatie pentru el

rog un sfat  multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbi ceasurile cu unele cu comp bord (minidot sau maxidot) . Se schimba maneta si se face instalatia (daca nu exista pe masina). Apoi se fac adaptarile la ceasuri si activarile necesare in functie de producatorul ceasurilor . Recomandam VDO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!