Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Gata , l-am scris si merge totul ok

multumesc inca odata si raman dator cu ceva nectar cu grade sau fara , momentan doar virtual din pacate................

post-107417-0-83531300-1429097014_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara ... fara...

 

sa te bucuri de ele !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ceasurile immo2 am citit ca se poate face sa se aprinda ceasurile la contact. Intrebarea este cum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt vdo , era de modificat si mergea .

Vezi ca am postat eu mai demult , da un search

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da sunt ceasuri vdo. nu gasesc cu search sau nu caut cum trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi poate spune cineva ce interfata imi trebuie pentru activarea acestor functii? Ma gandesc sa imi cumpar un vag commander 5.5 si ma gandesc ca poate ma va ajuta sa fac diagnoza si in viitor daca o sa schimb masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca s-a scris de 100 de ori ce interfata e compatibila.

Doar trebuie sa citesti putin topicul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Mi-am activat acum vreo 2 luni functia range. Toate bune si frumoase.... Dupa aprox 1 luna a inceput sa imi indice eronat, adica cu jumate de rezervor imi spunea ca mai pot face 50 km. Am scos borna de la baterie si si-a revenit. Astazi aceeasi problemă... De la 680km range deodată imi arata ca mai pot face 70 km. A mai pătit cineva treaba asta ? Aveti idee care ar fi problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da - posibil bin pe alocuri corupt

Sau ceasurile problematice .

Ce cod ai la ele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-119482-14310101545021_thumb.jpg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ataseaza fila sa o compar cu originalul si iti spun daca e citita ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Am citit vreo 20 si ceva de pagini din discutia asta... ceva ceva am inteles insa nu suficient ca sa imi dau seama daca pe masina mea pot sa activez functia RANGE. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca mi-ar placea f mult sa se aprinda ceasurile cand pun contactul.

Masina mea e un Golf 4, 2001 ALH, am comp de bord in care vad pe trip1 si 2 consum instant, mediu, durata si distanta parcursa.

Se poate activa asa ceva la mine? Daca da, ma poate indruma cineva catre un coleg sau un service in Iasi unde sa pot face treaba asta?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand trebuie sa ne spui ce ecu ai pe masina sa vedem daca merge sau nu. Treaba cu acele si scala merg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Mihai, nu tine de ECU... ci de ceasuri.

 

daca masina este immo 2 - nu merge, indiferent de marca ceasurilor - dupa anul de fabricatie al masinii, este immo 2....deci nu merge.

 

daca masina este immo 3 - merge doar la ceasurile fabricate de VDO sau RB8.

 

cum stabileste un utilizator, daca e immo 2 sau 3 - daca martorul imobilizatorului - masinuta cu cheie in ea - este in turometru, atunci e immo 2 - nu merge activarea functiei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

My bad..una gandeam alta am scris..e...asa e in concediu cand nici nu ti-ai baut cafeaua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Am citit vreo 20 si ceva de pagini din discutia asta... ceva ceva am inteles insa nu suficient ca sa imi dau seama daca pe masina mea pot sa activez functia RANGE. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca mi-ar placea f mult sa se aprinda ceasurile cand pun contactul.

Masina mea e un Golf 4, 2001 ALH, am comp de bord in care vad pe trip1 si 2 consum instant, mediu, durata si distanta parcursa.

Se poate activa asa ceva la mine? Daca da, ma poate indruma cineva catre un coleg sau un service in Iasi unde sa pot face treaba asta?

Multumesc

Te poate ajuta colegul MRC in Iași.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma am reusit doar iluminare la ceasuri, range nicicum nu a vrut sa mearga, am incercat cu 02 si 06 dar nimic. Doar cu 0B a vrut.....din pacate numai iluminare ceasuri.

 

Am vrut sa atasez log-ul dar nu reusesc nicicum sa il fac din bin in txt. Unde sa mai modific?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Selectezi fisierul ...apesi F2 si dupa extensia ".bin" adaugi cu manuta ta ".txt" si salvezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc pentru răspunsurile voastre. Am verificat acum si martorul immo este pe vitezomentru in dreptul la 100km/h. Asta înseamnă ca e immo 3. Acum întrebarea este... Cum aflu daca ceasurile sunt de care trebuie?

Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca asta e

E ok - nu stiu de unde a survenit abaterea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Mulțumesc pentru răspunsurile voastre. Am verificat acum si martorul immo este pe vitezomentru in dreptul la 100km/h. Asta înseamnă ca e immo 3. Acum întrebarea este... Cum aflu daca ceasurile sunt de care trebuie?

Mulțumesc

 

Doar sa faci o scanare sa vedem ce ai pe masina.... sau daca nu ai VCDS, demontate ceasurile si vezi ce scrie pe eticheta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off...speram sa fie corupt... O sa incerc maine sa-l fac inca o data...

Dar spune-mi te rog... Eu am modificat cu 0B si mi se aprind ceasurile foarte slab... Se poate face ceva sa se aprindă doar acele dar la intensitate normală?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai asa se poate cu scala bord .

Nu se aprinde la intensitate mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!