Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Da. Merge . Daca ne rezumam doar la functia range.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/15/2016 at 6:56 PM, draganuta said:

De obicei merge doar pe VDO.

Merge si pe RB8.

Pe VDO merg mai multe functii - iluminarea acelor pe contact, martor tempomat la Set, modificare pictograma la maxidot, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut, am si eu o intrebare am un golf 4m 1.9 SDI 2002..dar nu sunt ceasurile VDO... si a-s dori sa fac si eu functia range.. ma poate ajuta cineva daca merge ? Stima

am computer  mic de bord..ma scuzati.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa am si eu funcția range trebuie sa schimb cursurile se bord ? Ce fel de ceasuri am nevoie ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand trebuie sa spui ce tip de bord are masina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/22/2016 at 11:56 PM, Marci Gorea said:

Ca sa am si eu funcția range trebuie sa schimb cursurile se bord ? Ce fel de ceasuri am nevoie ? 

trebuie sa ai ceasuri immo 3 (martorul imobilizatorului - masinuta cu cheie in ea - sa fie in vitezometru, nu in turometru - asa le identifici usor) si sa fie  VDO sau RB8. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! 

Am un G4 1,6 16v, 2003. Cine ma poate ajuta cu activarea functiei Range? Sant din Iasi, am ceasuri immo 3.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria prestari servicii si vezi pe cine gasesti pe langa tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ma ajuta si pe mine cineva cu modificarea dumb-ului pentru masina din semnatura, as vrea sa activez functia range si iluminare ace? eu am tot citit pe aici dar nu cred ca mi-am dat seama ce anume trebuie sa modific pe acolo...si nu as vrea sa imi stric masina . multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si unde este dump-ul ?
L-ai citit ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite sper ca asta e multumesc

te rog daca nu cer prea mult sa il trimiti direct .bin pentru ca am incercat sa il fac pe celalalt inapoi in .bin si nu mai pot imi nu imi mai apare .txt  la sfarsit sa il sterg , windows 10  asta....te rog pe  mail dj_johnny_yo_man@yahoo.com multumesc inca odata

eeprom.bin.txt

Modificat de Laurentiu_LWR
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU stiu ce ai citit tu acolo, imi apare la deschidere ca ar fi IMMO 1, din ce an e masina ta ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina e in golf 4 din 2005 pacific cu motor axr de 101 cp si bord  vdo v23

am scanat din nou masina daca iti apare la fel inseamna ca sculele mele sunt devina k+can ieftineala si o lasam deocamdata asa . oricum multumesc din suflet pt ajutor

dim.rar

bord.jpg

 

preent screen eeprom.jpg

Modificat de Laurentiu_LWR
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot la fel apare, insa nu inteleg de ce citesti din ECU motor cand tu vrei sa activezi range pe ceasurile de bord ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pei din instrument/immobilizer imi apare doar 2 randuri si din ecu motor am citit pin ul pentru a scrie inca o cheie si  tot in ecu motor imi corespund si numarul de km cu cei ai masini. trebuie sa citesc din alta parte?

multumesc

instrument cluser.png

instrument cluster.rar

Modificat de Laurentiu_LWR
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa citesti din ceasurile de bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

instrument cluster nu sunt ceasurile din bord? cred ca jucariile mele sunt devina multumesc pentru timpul pierdut cu mine, dar cred ca mai bn merg la cineva care cunoaste si care are cu ce... daca imi permiti cand am drum in Bucuresti sa te sun cu o zi sau doua inainte poate ma ajuti si pe mine contra cost normal....multumesc

ps: daca poti sa imi dai pe pm cu pret pentru range, iluminat ace, daca poti rol up and down, am vazut ca se poate si sa setezi indicatorul de la tempomat sa apara active doar cand e setat si asta  ms inca odata

Butonul Quote/Citat ajuta în momentul în care se doreste citarea unui pasaj din alt post (propriu sau apartinând altcuiva), pentru a face referire la el. Acest lucru are sens doar daca acel post nu este chiar ultimul, în caz contrar acesta se va repeta în mod inutil. Folosirea nejustificata a quote/citatului, va fi sanctionata

Modificat de Laurentiu_LWR
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

va rog ajutati-ma si pe mine cu activarea functiilor range,ace luminate la punerea contactului,welcome si aprinderea ledului de la pilot cand ii dau set.eepromul cred ca e varza ca a mai incercat sa le modifice cel de la care l-am luat,nu stiu pe ce masina au fost dar poate ma ajutati si pe mine,eu am golf 4,1.9 tdi 116cp.multumesc,cred ca sunt pt 131cp.

eeeprom ajm 116cp.bin

Și apropo nu îmi arată ușile deschise îmi arată doar capota când se deschide.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai incarca fisierul sau da-l pe mail, sa ma uit pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.. si eu am o Bora 1.9 tdi 2005 si am ceasuri VDO.. pot sa activez functia range? si m-ar interesa si functia roll up cred ca asa ii spune.. in TM ma poate ajuta cineva. Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!