Jump to content

Joc La Volan


tase77
 Share

Postare recomandată

Am auzit la mai multi problema cu jocul de la volan.Si eu ma lovesc de acelasi lucru.Nu stiu de ce va faceti atatea probleme daca jocul acela nu se accentueaza.Eu am luat masina la 130.000 si acum are 155.000.Jocul se prezinta la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Revin si spun ca si coloana de directie cea noua are aceelas joc cu cea veche. Acum nu stiu ce sa mai fac, mi-or schimba-o iar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

am aflat raspunsul---NU

nu mai vrea importatorul, am lasat masina pt verificari o saptamana in service dupa care m-au mai chemat o zi pt poze, inregistrari audio, video si degeaba.

ei nu cred ca eu am doar 22000km cu ea pe taxi si au scos chiar si calculatorul dupa ea si l-au trimis la porsche pt verificari .

MIE SILA DE EI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

si io am problema cu joc in volan, am fost la mecanic si dupa ce sa bagat sub masina mi-a zis ca se aude un mic "poc" pe la caseta de directie , daca e aia de vina atunci inseamna ca drumurile din RO ne rezolva masinile :) din pacate oricum o sa incerc si pe la alt mecanic sa vad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la urma sau razgandit si mi-au schimbat iar coloana de directie

acum nu mai are nici un joc dar e greu cu porsche daca n-ai POWER

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut

Nu cred ca are rost sa va faceti probleme cu acest mic joc,si sa aruncati milioane pe colana de directie. Eu aveam 60.000. cand am deschis acest topic, iar acum am 111.000. si jocul este la fel (nu s-a marit deloc) doar ca nu il mai bag in seama.

Modificat de tase77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Si eu am avut exact aceeasi problema de cand am luat masina (0 Km). Pana acum nu s-a agravat de loc (26000 Km) dar tinand cont ca mai aveam putin si ieseam din garantie m-am dus la dealer si nu am plecat pana nu s-a plimbat unul din mecanici cu mine in dreapta pe un drum prost. Bineinteles ca a simtit imediat ca nu e in regula si mi-au schimbat coloana de directie pe garantie. Acum merge impecabil, nu se mai simte nimic nici la gropi uriase si nici la drum denivelat si pot sa merg si eu cu volanul tras spre mine si fara sa ma mai intind dupa el.

Simptomele erau:

Pe loc un mic joc sau mai bine zis se auzea un tzacanit daca dadeai stanga-dreapta repede de volan.

La unele denivelari simteai de parca ramai cu volanul in mana, e o senzatie ciudata de parca ar merge in gol si nu ai siguranta in directie.

Toate astea se manifestau mai puternic daca volanul era tras spre sofer si mai putin daca era impins spre bord.

Nu stiu exact cat costa coloana de directie (am auzit ceva de vreo 900 RON dar nu sunt sigur) dar cred ca merita schimbata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!