Jump to content

Problema Cu Plasticul Stopului


Vizitator
 Share

Postare recomandată

astazi am vazut ca stopul meu din spate dreapta are probleme serioase.Geamul acestuia are niste crapaturi care insa nu-s la suprafata acestuia.E ca si cum a imbatranit ! ideea e ca ambele bucati ale stopului au crapaturile alea (partea care se ridica cu haionul si partea care ramane pe aripa)

mai are cineva problema asta?

oare pot sa-l schimb pe garantie?

atasez o poza cu stopul

post-14488-1203602542_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca masina e in garantie mai mult ca sigur ca trebuie sa il schimbe. E un defect evident "de fabricatie".

Oricum e tare ciudat ce ti s-a intamplat :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca se schimba. La mine nu am asa ceva. Pare "strans/strangulat" din fabrica. Oricum dat fiind ca este pe partea cu haionul daca nu gasesti intelegere la service o sa iti zica ca e asa pentru ca ai trantit prea tare usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca e specificat pe undeva in contractul de garantie forta maxima permisa cu care se inchide hayonul :huh: ... si chiar daca ar exista cum o masoara ei retroactiv ? :lol:

Dar ai dreptate in ceea ce priveste montarea defectuasa a stopului ... cred ca e singurul motiv logic pentru care a crapat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pun si partea cealalta a stopului

faza e ca numai pe partea dreapta se manifesta..

post-14488-1203605526_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca e o greselea de fabricatie si trebuie schimbat pana nu se crapa de tot si cat mai ai garantie,nu de alta dar la temp. foarte ridicate sau f. scazute crapaturile "lucreaza" mai departe.Sa nu uitam pretul,care precis,fara montaj va depasi lejer 400 RON/buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi am vazut ca stopul meu din spate dreapta are probleme serioase.Geamul acestuia are niste crapaturi care insa nu-s la suprafata acestuia.E ca si cum a imbatranit ! ideea e ca ambele bucati ale stopului au crapaturile alea (partea care se ridica cu haionul si partea care ramane pe aripa)

mai are cineva problema asta?

oare pot sa-l schimb pe garantie?

atasez o poza cu stopul

Sal,

De cat timp ai masina?

Dar orice rau e spre bine! ai sansa sa iti pui stopurile cu leduri!..........glumeam :icon_cool:

Incearca la garantie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!