Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Salut...aceste doua valve...sunt echivalente? Vad ca difera un pic codul...dar totusi sunt la fel?

post-14266-1347009039441_thumb.jpg

O poate inlocui pe asta?

post-14266-13470090971012_thumb.jpg

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

7.22903.20.0 sa scos din fabricatie si se inlocuieste cu 7.02183.01.0

7.02183.01.0 (Inlocuire: 7.22903.01.0 , 7.22903.20.0) Convertor presiune esapament gasit dupa numarul OE: 1J0 906 627

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine imi poate spune si mie va rog unde gasesc codul de la antifurtul de roti la o Octavia Tour din 2003 cu jante de aliaj de 15" ?

Am ramas fara un prezon care are antifurt. Se poate comanda doar un singur prezon care sa se potrivesca pe chieia antifurtului vechi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cam imposibil.Doar daca masina a venit cu antufurturi pe roti din fabrica...dar banuiesc ca 100%nu a venit si antifurturile au fost adaugate ulterior.Singurul lucru bun este sa inlocuiesti toate 4 antifurturi de la roti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt rare masinile care vin cu antifurt din fabrica,si de regula sunt pt Europa de est si antifurturile vin doar la comanda clientului cand se face pachetul de obtiuni inainte de cumpararea masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa seria de caroserie se vede cu ce cod de antifurt a plecat din fabrica ( daca a avut la plecare ). Nu se mai poate comanda doar un prezon si o cheie, se comanda setul intreg.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca nici dupa seria de sasiu nu imi da nimic... Posibil sa nu fii avut din fabrica.

post-6571-0-81218000-1347455297_thumb.jp

Modificat de ryky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de 3 coduri de piese.

Vreau sa le cumpar si cei de la piese nu le gasesc.

Pentru un vw passat an 2002 oglinda dreapta mare , a fost schimbat cu una de anglia.

Vreau sa schimb doar sticla cu una de america sau de superb daca se potrivese. Am nevoie de codul piesei.

Pentru vw passat an 2005 oglinzi cu semnal dar de anglia. Trebuie sa schimb si aici sticlele, doar ca aici am nevoie de stanga-dreapta. .Din ce am inteles se potrivesc si cele de pe Passat b6.

In concluzie am nevoie de sticle de europa stanga -dreapta pt oglinzile cu semnaliare si doar sticla dreapta pentru passatul din 2002 .

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat 2002 ,3B2857522 Parte montare: dreapta

Vehicul cu volan pe stânga/dreapta: pentru vehicule cu volan pe dreapta, Oglinda exterioara / interioara: incalzit, asferic

3B2857522A Parte montare: dreapta

Vehicul cu volan pe stânga/dreapta: pentru vehicule cu volan pe dreapta, Oglinda exterioara / interioara: incalzit, plan

Passat 2005,1K0857522A dreapta(pt anglia si usa) si pt stanga merge codul normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult GABIVVX.

Am inteles la passatul din 2002 .

Nu mi-e clar un lucru . Eu vreau sa cumpar ambele oglinzi(complete ) de anglia cu semnal .Sa inteleg ca sticla de la oglinda din stanga de la o masina cu volan dreapta e la fel cu una de pe o masina cu volan stanga?

Iar in cazul meu sa inlocuiesc doar sticla de pe partea dreapta cu una cu codul 1K0857522A

As mai indrazni sa te mai intreb un lucru. Ai idee la oglinzile de uk in afara de sticle ar mai fi ceva diferente in comparatie cu unele pe de o masina cu volan stanga. Tipul care le vinde spune ca nu ar fi insa mi-e teama ca sa nu fie diferenta la corpul oglinzii drepte.daca ai cumva astfel de imformatii mi-ar fi de mare ajutor.

Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu intelesesem doar de sticla de oglinda.Am senzatia ca oglinzile de uk si pt masinile cu volan pe dreapta,au alte unghiuri de bracare.Majoritatea colegilor fac modificari doar cu schimbarea oglinzii mici de pe dreapta cu o oglinda mare pe dreapta de uk.Poate ne ajuta un coleg care a facut modificarea asta si poate ne spune daca a avut probleme cu fixarea unghiului de vizibilitate la oglinda mare de uk pusa in locul unei oglinzi mici.Mai mult de atat nu iti pot spune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok .

Am facut o modificare de la o oglinda mica de dreapta la una mare de anglia si stiu ce implica. ma refer la modelul fara semnaliare.

Eram curios daca la cele cu semnalizare este aceasi situatie. Tind sa cred ca da. Unghiul de bracare este altul in compratie cu una de pe o masina cu volan stanga.

Multumesc mult pentru informatii si timpul acordat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci daca stii ce e de facut..e treaba buna.Le poti lua fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as vrea si eu codul pentru suportul de motor dogbone pe original. Am de vreun an powerflex galben si parca totusi e prea rigid...vreau sa trec inapoi pe original. Masina e 1.8T cod motor AUM ( golf 4 1.8t).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de un cod daca ma poate ajuta careva. Am desfacut capacul de la motor sa verific filtrul de aer pentru ca nu stiam daca a fost sau nu schimbat si am vazut ca pe capac este o garnitura de cauciuc care intra pe corpul de la clapeta de acceleratie (cred) si este cam obosit din cauza ca ultima data cand s-a dat jos capacu de plastic nu a mai intra bine la loc si s-a deformat. Am indreptat eu garnitura dar nu stiu sigur daca a intrat sau nu cum trebuie si as vrea sa cumpar una noua dar nu stiu ce cod sau cum sa cer la magazin.Mi-a fost frica sa o scot din capac sa nu se rupa si nu am reusit sa vad ce scrie pe ea. Ma poate ajuta careva cu un cod sau cu o denumire anume ? Masina este cea din semnatura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Jacu-le,e foarte scump pe original 1J0199851AA in jur de 500 lei(bag pla in el,nici macar eu care lucrez in domeniu nu as da atatia bani pe un jeg de tampon).Poti folosii cu incredere Lemforder 33137 01 care este in jur de 300 lei.Spre exemplu Swag este 105 lei,Vaico 120 lei..etc.Sa iti mai dau un pont,personal am achizitionat un tampon motor pe Swag...surpriza maxima in cutie tampon original Vag cu codurile aferente.Am mai adus de multe ori tampoane de motor la diferite masini si in cutii erau tampoane originale cu siglele fabricantilor auto sterse sau polizate.

@NuCeTaNu,sunt 6 coduri de motor la N9 1.2.Lasa o serie de caroserie sau macar anul de fabricatie si codul de motor sa il postezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult pentru info, gabi. stiam eu c nu trebuie sa il arunc cand am schimbat cu powerflex...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa-mi confirmi te rog daca astea potrivesc pe Audi A6 4F 2010?

As dori sa stiu si preturile... Multumesc.

4F9 853 959 V7W

4F9 853 969 V7W

4F9 853 970 V7W

4F9 853 960 V7W

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4F9853959V7W lei 650

4F9853969V7W lei 850

4F9853960V7W lei 650

Doar pt astea am preturi.Trimurile respective merg pe A6 allroad quattro 2006-2011.

post-64586-0-47998300-1348640605_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!