Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

"satinschwarz"este negru,de fapt are tenta de negru.''sonnenbeige"este bej.Poti face altfel,baga cate un cod pe net la cautare si poate gasesti poze cu reperul respectiv.E simplu,link-ul respectiv iti da toate variantele din care tu doar alegi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal all, cu riscul de a fi sanctionat ca, poate, nu am postat unde trebuie (am mers pe SEARCH dar degeaba), vin si eu cu o intrebare : ce marca de placute frana-spate, ptr masina din semnatura, are pe original ??? A venit vremea sa schimb palcutele spate si nu stiu ce marca sa comand .......In ideea ca voi primi recomandari utile , va multumesc anticipat !!! :Driver: safe all !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ATE,TEXTAR,TRW,PAGID.Nu e o regula sa vina numai cu un anume producator.Daca vrei sa faci treaba buna,desfaci o placuta,gasesti producatorul scris pe ea si iti comanzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GABIVVX: M-am gandit si eu la solutia ta, dar nu stiu daca au fost originale ptr ca nu le-am schimbat de cand am luat masina, masina este sh si nu stiu daca le-a schimbat sau nu, vechiul proprietar.......... vreau ceva bun !!! Ms de marcile recomandate !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

gabi, te rog, poti sa imi spui ce marca este tipul de injector cu seria 03G 130 073 S.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

As avea si eu nevoie de codurile garniturilor de la epuratorul de gaze ptr seria:

TMBMD46YX13183837

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

036 103 677 si N 906 175 01

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5K6 827 939 A GRU

5K6 945 087 B

5k0 955 993 A

5K6 945 229 A

2x 5K6945229

Cam la ce preturi sunt? Mai este nevoie de alte piese pt spoiler de g6 gti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5K6 945 087 B (185lei),5K6 945 229 A (10 lei),5K6945229(14lei),doar la astea preturi.Sigur restul de coduri este corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa fie eleron de GTi 6, suportul pe care se prinde, restul parca duza de spalat luneta, stopul si cred ca ceva elemente de fixare.

Ultimele 2 stiu ca sunt suruburi :P

L.E.:vin de gti 6 WVWZZZ1KZ9W532459 ca sa fie mai usor in identificarea pieselor.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza si pe mine - daca ma poate ajuta cineva cu un cod de motoras de ridicare geam ( cu tot cu calulatorul de usa) la golf 4, an 2002, VIN WVWZZZ1JZ2W630204 . NU imi mai functioneaza geamul de la sofer, celelalte merg. Codul de pe el nu il mai am..ca a cazut hartiuta aceea care era lipita. Am atasat si o poza cu ansamblul melc+ calculator + motoras.

Multumesc

post-7148-0-38865000-1339519307_thumb.jp

Modificat de Jacku
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1C1959801A017 Mecanism ghidaj geam stanga fata si grav la pret ..in jur de 1200lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@The_Ego,acum am vazut postul tau:eleronul in jur de 1300lei.

post-64586-0-27326600-1339522103_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un pret pentru cheie vw transporter t5 an 2010 cod 5k0837202.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod si eventual un pret volant si Alternator pentru Seat Leon 1.6 TDI CAYC - (versiune cu Start and Stop) VIN: VSSZZZ1PZAR072894

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@VS05DOG,din cate stiu se face numai la comanda dupa seria vin.Lasa o serie de caroserie sa ma uit mai bine.

@Denilson,la volant se aplica metoda''tampita'' pana nu desfaci nu stii.Pt sistem Sachs 03L 105 266 BT 3100lei si pt sistem Luk 03L 105 266 BJ 3000lei.

Alternator 03L 903 023 alternator 140A Bosch in jur de 3700 lei sau 2200 lei cu piesa veche la schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi , sti cumva fusta din spate de la Seat Ibiza 2006 , modelul decupat pentru tevile de esapament , sti cumva ce cod este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Cine ma poate ajuta si pe mine cu un cod pentru un kit reparatie antena de Golf IV. Codul de pe ECS nu poate fi gasit in ETKA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kit reparatie antena 3B0051751 in jur de 50 lei.

Fusta spate Ibitza Sport 6L6807521D 9B9 si pt Cupra 6LL807521 79Y.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sALUT, imi poti spune codul pieselor pt ancorarea covorului in podea? surub si cele 2 saibe ce vin pe covor.

sunt 2 modele, rotunde si ovale,ma intereseaza cele ovale,culoare neagra.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea ovale sunt de G5...

Clema superioara mocheta 3D0864199A,clema inferioara mocheta 3D0864107A B41.

Set cleme covorase 3D0898501B (1 buc sup +1 buc inferioara)

La 3D0864199A si 3D0898501B se adauga terminiatia de culoare:3U6 (gri),7G8(bej),71N(antracit)

Cauta codurile astea si vezi daca sunt ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi

O cunostinta are un Audi 80 din 1977 si ar vrea sa-l restaureze da nu gaseste carburator. Ai putea oare sa gasesti asa ceva, eventual un pret, sau sa incerce la dezmembrari?

Numar identificare 8472124929

Nr omologare ACAD11001AI9307/1977

Motor AUDI YP, 1588 cmc, 63 KW

Mersi, o zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu pe audi 80 1.6 an09.75 - 07.78 kw 63 cp 85 cm1588 cod motorYP,sa montat carburator Pierburg.Audi a scos din vanzare de multa vreme componentele si carburatorul pt acest model.Pe relatia af se gaseste un set de reparatie carburator dar din pacate nu iti pot spune ce cuprinde setul respectiv.E un coleg pe forum care aduce piese pt masini vechi .Singura sansa este sa gasesti pe net,sau la dezmembrari,sau la un carburatorist batran(astia tineri nu prea se baga)care iti poate face carburatorul functional.Mai intai de toate trebuie reperat codul carburatorului tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, mersi mult de informatii.

O sa incercam si la dezmembrari.

O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!