Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Seria de caroserie apartine unei masini care are in dotare elementele enumerate de tine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da. este masina mea. Vreau sa schimb toate elementele astea pentru ca s-au zgariat destul de rau si arata tare urat.

Deci, cele 2 manere, ornamentele metalice iar la usile din fata ma intereseaza si colturile alea de plastic din capetele ornamentelor. Vezi in poza. Eventual si plasticul de sub manerul de deschidere a usii, daca este separat, ca s-a zgariat si ala de la unghii cand deschid usile.

Multam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ornament mare paralel cu geam fata: 8P4 867 409 F QQ5 aluminiu stanga fata,8P4 867 409 F QQ5 dreapta fata,capac langa tragaciul de usa 8P4 867 185 7PE negru stanga si 8P4 867 186 7PE dreapta fata,Ornament paralel cu geam spate 8P4 867 419 F QQ5 aluminiu stanga si 8P4 867 420 F QQ5 dreapta.

Rectific...ornament dreapta fata paralel cu geamul 8P4 867 410 F QQ5 dreapta fata

Ornament la baza schimbatorului 8P0 864 261 S QQ5 aluminiu,chenat triunghi la schimbator 8P0 880 491 B 6PS negru stanga si 8P0 880 492 B B 6PS negru dreapta

Verifica codurile pe net si daca sunt probleme imi spui.

Rectific..chenar triunghi la schimbator 8P0 880 492 B 6PS dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna tuturor sunt nou pe acest forum si daca nu am scris in portiunea corecta imi cer scuze.

Sunt posesorul unui vw golf 4 FSI 110CP din 2003 cod motor bad si nu de cateva luni bune caut corp clapeta de acceleratie ca imi este defecta si nu gasesc niciunul second unul nou e 32 de milioane :(( , daca cineva ma poate ajuta cu vreo informatie, unde pot gasi pieasa respectiva second a si fii f recunoscator. raulmadrid1988 adresa de mess pe care ma puteti gasi cei care ma pot ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa imi lasi o serie de caroserie..sa identificam corect clapeta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wvwzzz3cz6pO76115,si ma intereseaza sa aflu si un pret si cod pentru butonul care blocheaza portierele...ms mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns :) seria de caroserie este:WVWZZZ1JZ3W645645

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

036 133 062 D este codul de clapeta si doar Bosch o face pe codul 0 280 750 059 pe care la scos din fabricatie.Din pacate si varianta sh e destul de rara pt ca motorizarea respectiva comparativ cu altele e destul de rara.Poate apelezi la cineva sa isi bage ''nasul ''in clapeta si sa vada care e defectul ei.Nasol,ori ai sansa si norocul sa prinzi ceva sh sau sa achizitionezi una noua pe original care are un pret pe masura. :mellow:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, m-ar interesa si pe mine sa stiu cat ar costa un buton de plastic si acel mic grilaj din plastic pe unde iese aerul, am pus o poza mai jos ca sa se inteleaga despre ce vorbesc, poza este luata de pe net si am incercuit eu acolo.Am avut un odorizant care s-a scurt pe acel buton si pe acel grilaj si mi-a exfoliat plasticul si arata oribil, ma gandeam totusi cum credeti ca ies mai bine sa le cumpar cele doua elemente sau sa imbrac toate elementele in folie de carbon ? Ca nu pot sa imbrac doar acel buton si grilajul acela, ce parere aveti ?

http://img36.imagesh...anttypb5gpp.jpg

Modificat de ctl01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grila de ventilatie e completa asa cum e incercuita de tine si costa in jur de 80 euro,si capacul orb in jur de 3-4 euro.Pt identificarea corecta a pieselor trebuie o serie de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

am si eu nevoie de codul pentru cablul de tempomat diesel pentru maneta: 1J0 953 513 L27. si un pret orientativ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu iti pot furniza un cod..in majoritatea cazurilor gasesti numai la pachet.Poate ne ajuta un coleg ...

post-64586-0-31562800-1335791420_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul ar fi 1J0 971 425 si inca o litera in coada in functie de benzina/motorina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GABIVVX ms cred ca voi reveni si cu codul de la caroserie, sa ma hotarasc daca sa dau sau nu 80 de euro ( LOL ) pe grila de ventilatie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( nu stii cumva unde pot incerca sa gasesc una second si orientativ una noua cat m ar costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat la dezmembrari ? Incearca in mai multe locuri unde sunt locuri de dezmembrari, poate ai norocul sa gasesti ce cauti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GNI,mi-ai dat seria gresita..in loc de caracterul 0 trecusei o(oala).Verifica seria daca e asa:WVWZZZ3CZ6P076115

3C0 962 125 B REH negru/alb comutator de siguranta pt. inchidere centralizata in jur de 20 euro.

@KissIstvan,imi pare rau..nu iti pot da o sursa buna pt clapeta.Trebuie pandita pe net sau pe ebay,sau sa cauti pana gasesti un FSI la dezmembrari.Sunt destul de rare si asta faca ca si piesele de la motor sa fie destul de greu de procurat sh.Bosch a scos din fabricatie clapeta pt ca posibil si-au dat seama ca nu mai e rentabil sa o produca.Oricum ..ma mira faptul ca ti-a cazut clapeta.Totusi ai fost la cineva priceput cu ea?Care e defectul ei mai exact?Ce simptome are ?

@ctl01,grilele alea sunt piese cu regim special.Asta e cauza care le face scumpe.Cine le schimba?Un ghionist ca tine sau cineva care le-a spart din greseala sau accidental.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asa este, poate gasesc in alta parte mai ieftin, sincer cine ar da 3 milioane si ceva pe acea grila, sa vad poate gasesc la dezmembrari ceva mai ieftin, multumesc oricum pentru promptitudine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai idee de unde il si pot comanda?doar de la dealer,ca ma indoiesc ca la dealer costa in jur de 20 euro.ms mult

P.S. da-mi un cod si pt comutator bloc de lumini te rog fara functia auto,dar cu proiectoare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da o fuga la o reprezentanta din zona ta,sau vorbeste la un magazin mai serios si vezi ce pret iti ofera.Pe net sunt de la 20 la 30 euro. 1K0 941 431 AJ REH negru/alb,Comutator multiplu pt lumina de stationare si drum, proiectoare ceata si lampi ceata spate..este codul pt blocul de lumini de pe masina ta.

post-64586-0-29681000-1335896823_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut... o caseta directie pentru un passat 3C, orientativ WVWZZZ3CZ6P151851

Modificat de sandmansv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K1 423 055 M pe original in jur de 900 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee cat este un volan Octavia II, an fabricatie 2008?

Cod nu il stiu, insa banuiesc ca nu este greu de gasit! :icon_bounce: :icon_cheesygrin:

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tembelii astia de la Skoda au schimbat volane standart(plastic) pe garantie.Se ciuguleau prea repede.Colegului meu i-ai schimbat la O2 2010 si i-au pus de piele gratis.Daca imi lasi o serie de caroserie ..rezolvam problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!