Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

gabi,imi poti spune te rog frumos ce dimensiune au discurile fata pentru passatul din 2001 cu vin ul WVWZZZ3BZ2P119131.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numar sasiu WVWZZZ3BZ2P119131

Data fabricatie 26.07.2001

An 2002

Cod vanzare 3B3161

Cod motor AWX

4B0 615 301 B discuri frana 288X25 5/112

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi , imi poti spune si mie te rog daca volant mea de pe masina vsszzz6lz6r116985 este acelasi cod sau se potriveste cu volant de pe un passat b5.5 1.9 131cp 6trepte avf parca ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

038 105 266 BB volant 240MM Coduri motor campatibile ASZ,BPX,BLT,BUK.Din cate stiu nu merge,dar daca imi lasi o serie de la caroserie de la passatul in cauza iti spun 100%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabi,se gasesc ceva coduri de covorase de cauciuc originale de passat 2002 berlina? ceva preturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai postat treaba asta dar e bine de stiut.Acum ceva vreme am avut treaba pe la Porsche Nord.Asteptam dupa piese si pana a venit baiatul din depozit cu ele am auzit urmatoarea discutie:un om la 50 ani spunea reprezentantului de la vanzari..Domne am dat o groaza de bani pe presurile astea(de cauciuc)si fac masina sorcova?Erau de fata un model si de spate alt model :lol: .Multe reprezentante vend Petex si alte firme,si tu esti convins ca sunt originale.Incearca Petex-urile,acum 2 zile si-a luan un prieten pt un 520/ 2008 (la sfatul meu),si e foarte incantat de ele..Eu am Petex de 4 ani si sunt impecabile.O sa iti las o plansa cu covorase de cauciuc.

3B1061501A 041 sunt in jur de 25 -30 euro(fata)

3B0061511A 041 sunt in jur de 35-40 euro(spate)

post-64586-0-10442800-1334989536_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un set petex cumparat prin 2008 de pe net de la o firma din timisoara dar vara cand e cald imi miroase numai cauciuc in masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E posibil sa fie si Petex contrafacute pe piata.Nu sunt ferm convins de spusele mele 100%.El le am pe masina de 4 ani si de cand au fost puse nu le-am mai dat jos indiferent de anotimp.Incearca sa ajungi la o reprezentanta sa vezi ce au pe stok si daca esti multumit de calitatea covoraselor gasite le ei.Scuze de offtopic.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, ma poate ajuta cineva cu un cod pentru un Ansamblu masca fata,pentru o Fabia 2 din 2008, acela de care se prind toate componentele? Daca stie cineva si de unde pot achiziona unul mai ieftin ca la reprezentanta ar fi si mai bine.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O serie de caroserie..Ce ansamblu iti trebuie?Ala metalic care incadreaza tragerul,radiatoarele,farurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact. seria de la caroserie: tmbbe25j183110704

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5J0 805 591 si gasesti la un magazin care are contract cu ELIT pe codul 5J0805591T la 370 lei.Tu nu ai CLIMA sau AC pe masina?Acoperire fata

gasit dupa numarul OE: 5J0805591

Material: plastic, Echipament vehicul: pentru vehicule fara aer conditionat, Tip tabla: Sectiune completa

post-64586-0-89938800-1335201147_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult. E cu AC, si e de tabla. Multumesc mult de tot.

La ELIT am vazut ca sunt 2 variante, cu un U si cu un T. Cel cu U e pentru radiator mic, imi poate spune cineva care din ele e cel bun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal dupa seria ta de caroserie iti trebuie codul cu T,dar pe codul asta specifica ca e piesa pt masini fara aer conditionat/clima.Sa te uiti la masina ta daca panoul fata are brida de tabla care face diferenta intre cele 2 piese.E mult mai usor asa de reperat.Oricum nu te duce la filiala elit,mai bine te duci la un magazin care are contract cu ei pt ca iesi mai ieftin,mai rupi 10-20%din costul piesei de 0.Oricum dureaza 2 zile comanda pt ca ambele modele de panou vin din Cehia de la Praha.Nu sunt la nici o filiala in tara.wink.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult de sfat, maine ma duc sa vad cum imi arata piesa, si apoi caut o companie care sa lucreze cu ELIT. M-ai salvat de dat multi bani la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!un comutator pentru bloc de lumini cu functia proiectoare pentru un passat 3c din 2006?cod si pret?precizez ca nu am functia auto la actualu bloc de lumini.Multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine imi lasi o serie de caroserie...daca blocul de lumini e pt masina ta.E mai bine asa sa fie codul exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru un carlig remorcare la octavia 1 seddan se poate un pret?daca e musai dau VIN pe pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc,deci 1 ar fi de comandat?.Nu ma intereseaza partea electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

As dori sa aflu si eu codurile, eventual si preturi la urmatoarele elemente pentru A3:

- cele doua manere de pe consola centrala, de langa scrumiera

- ornamentele de aluminiu de pe fetele de usi si din jurul schimbatorului (nu stiu exact culoarea, sunt din aluminiu cu niste puncte pe ele, nu sunt mate)

WAUZZZ8P46A030539

Am marcat pe poza ce ma intereseaza. Ornamentele metalice ma intereseaza pentru toate cele 4 usi

p1090931w.jpg

Modificat de Johnny Bravo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!