Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

O intrebare am si eu:

De unde stii ca ai nevoie de bieleta de directie stg + drt ?

Ca masina ta nu are asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Man! Orice masina are bieleta de directie. :ceuameni: Vezi sa nu confunzi tu ceva.

bieldirtn.th.jpg

bogdan.cocea, incearca si tu un mail sau PM la colegul Volksman el te ajuta cel mai bine cu cele mai bune preturi si mai multe calitati. :RO flag:

Modificat de Borisake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina lui capetele de bara se infileteaza direct in caseta de directie.Deci nu are asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man impart aceeasi platforma cu el si evident la toate masinile bieletele de directie se infileteaza in cremaliera, altfel unde.

Sau ce vrei sa zivci mai exact ca nu te inteleg.

13287bieletadirectielem.th.jpg Uite partea din stanga a pozei este asa numita rotula care se infileteaza in cremaliera (pana si Dacia are asa ceva, daca ar fi fixa s-ar rupe la gropi/denivelari) piesa din poza se cheama Bieleta de Directie la care se mai ataseaza Capul de Bara.

27320.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune-ti o poza din ETKA cu caseta de directie si o sa va lamuriti.

Modificat de TOOTH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia uite si in Etka...

13932710.th.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina asta ai dreptate.Dar omul are un superb din 2004 si are alt model de caseta.Vezi ca ai si seria de sasiu in post.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite si dupa seria de sasiu pe care mi-ai dat-o tu...este la fel.

55483267.th.png

Deci nu exista altfel, asta vreau sa iti zic. Pune tu o poza cu problema. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cum spuneam:

Pozitia 2 este bieleta de directie cu cap de bara ansamblata.

Pozitia 2a este bieleta de directie.

Pozitia 3 este cap de bara.

Da-mi si mie codul de la pozitie 2a si te cred pe cuvant.Deci nu exista piesa separata la masina asta.Sper ca e clar acum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa schimb discurile de frana (pe fata sunt ventilate) si placutele la un golf 4, variant, 1,9 tdi, din 2002,101 cp, 74 KW, dar nu sunt hotarat ce sa iau. Care sunt bune, compatibile intre ele (discurile cu placutele), si cun raport bun intre pret si calitate?

Multumesc anticipat

Trebuie sa schimb discurile de frana (pe fata sunt ventilate) si placutele la un golf 4, variant, 1,9 tdi, din 2002,101 cp, 74 KW, dar nu sunt hotarat ce sa iau. Care sunt bune, compatibile intre ele (discurile cu placutele), si cun raport bun intre pret si calitate?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cum spuneam:

Pozitia 2 este bieleta de directie cu cap de bara ansamblata.

Pozitia 2a este bieleta de directie.

Pozitia 3 este cap de bara.

Da-mi si mie codul de la pozitie 2a si te cred pe cuvant.Deci nu exista piesa separata la masina asta.Sper ca e clar acum

:) Atata discutie pt nimic, tu vrei codul de la 2a, pai in Etka nu iti da, decat per ansamblu (ax, rotula care este musai cu ax si piulite) + cap de bara, dar ansamblu asta ax,rotula si piulita se cheama bileleta de directie, deci exista; ca tu asta ma tot omorai atat ca la el nu exista o astfel de piesa ceea ce era total eronat, dar ca nu se gaseste ca si cod doar segmenutul mai sus amintit asta este alta mancare de peste.

Deci orice masina are bieleteta de directie ca tu vroiai sa zici ca la seria respectiva de sasiu nu o sa gasesc cod pt ax si rotula, asta asa este nu exista cod pt 2a, dar cine citeste ce ai scris tu asta o sa inteleaga ca nu exista bieleta de directie la masina aia.

O intrebare am si eu:

De unde stii ca ai nevoie de bieleta de directie stg + drt ?

Ca masina ta nu are asa ceva.

Asta ai afirmat tu, deci...exista bieleta de directie S/D pe orice masina.

Si la pariu ca daca ii ceri lui Volksman sau la oricare magazin auto iti da piesa, dar posibil pe producator, doar piesa fara cap de bara.

PS: Uite nici la seria mea de sasiu, Etka nu iti da cod pt 2a si totusi eu am cumparat doar bieletele de directie fara capetele de bara de la Volksman, deci tragi tu concluzia. :D

Modificat de Borisake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin faptul ca nu are am vrut sa se inteleaga ca nu se livreaza piesa originala separat la modelul lui de masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se intelesese ce dorea colegul, dar inchipuieti cat este de cautat pt fiecare piesa in parte, de aceea ii sugerasem un PM catre colegul Volksman si el ii poate da mai multe detalii privind piesele necesare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate da si mie cineva cod-urile de la burduf bieleta directie ? stanga si respectiv dreapta?

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite codurile, dar era mai bun un VIN ca sa stii exact ce iti trebuie.

Vezi cele incercuite cu 5 si 6, daca nu, baga VIN-ul. :blah:

58835885.th.png

Modificat de Borisake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos colegi pentru promtitudine.

Am comandat pana la urma piesele de la Autokarma.

Bratele (8 buc.)+capetele de bara (2 buc.)+bielete antiruliu (2 buc.) pana la urma am mers pe Febi, bieletele de directie (2 buc.) am mers pe Sidem, bucse bara stabilizatoare Lemforder (am luat 2 seturi: 1 set 25 mm; 1 set 27mm-vedem care se potrivesc - in program nu se specifica care dintre cele doua - 25 sau 27 mm), set suruburi kit directie Febi. Toate piesele au costat 2.234,75.

Update: Kit de brate nu am gasit, deoarece la masina mea difera doua brate, cele de jos - au conul mic.

Modificat de bogdan.cocea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Firah

8D0 419 831 K pe drt si 4D0 419 831 E pe stg.

Si e bine sa iei si colierele de prindere .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai gasit bieletele de directie separat de capul de bara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da gasit bieletele separat fata de capetele de bara. De ce ma intrebi?

Am facut vreo prostie?

Maine merg sa le montez

Modificat de bogdan.cocea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu este nicio problema, dar intrebarea mea a fost ca un raspuns la discutia de mai sus cu colegul Tooth, ca in Etka la nicio masina nu o sa gasesti cod separat pt bieletele de directie fara capul de bara si ca la magazin totusi gasim piesa separat. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din motive evident comercial cand ai de schimbat bieleta + cap de bara este de preferat sa iei ansamblu.Si la masina ta producatorul Skoda recomanda sa se inlocuiasca impreuna.Asta scrie tot in ETKA (also use).Si ca daca dai (vorbesc acum de preturi de produse originale) in jur de 300 pe un cap de bara si cateva sute bune pe inlocuire si efectuare de geometrie,atunci nu te mai uiti la 200 cat e diferenta pana la bieleta ansamblata.Dar asta e o chestie pur comerciala pentru unii.

O sa mai ai nevoie si de colierele metalice de la burdufele de la bieleta.Si bucsele de la bara stabilizatoare sunt alea de 24.8 (adica 25) .Manopera la toate piesele cat e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. De unde am cumparat piesele nu aveau ansamblu. Adica nu merg puse brate Febi cu cap de bara Sidem. Hmmm cred ca pana la urma este marketing. Tu ce spui?

2. Nu se pot folosii colierele metalice de la vechile piese dupa masina?

3. Manopera este f ieftina. Asa ca intre prieteni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot refolosi colierele dar nu este recomandat.Ai dat 2200 pe piese si nu mai dai 10-20 de lei.Astep sa ne scrii dupa ce faci reparatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se pune problema ca nu cumpar coliere. Eu as cumpara dar nu stiu de unde. Banuiesc ca cei de la Autokarma nu au asa ceva.

Ma poti ajuta?

Modificat de bogdan.cocea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4B0 422 875 2 buc sunt de dimensiunea 22x10

Sa iei unele de calitate ca e pacat.

Modificat de TOOTH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!