Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

wvwzzz3bzye128252, cod motor AJM, 85kw, 115cp an 2000

 

multumesc


doar atat stiu vw passat din 2000, restul ti-am mentionat mai sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru Passat din 2000 cu AJM codul volantei este:

- 038105266AN

 

Nu se precizeaza diametrul, site-urile de piese mentioneaza 228mm pentru cod de inlocuire cod OE.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

 

Imi poate spune si mie cineva care e diferenta ( daca exista vreo diferenta ) intre suspensia  ( arc & amortizor ) a seriei : wvwzzz1kzcp123860 comparativ cu seria : wvwzzz1kz9p426570

Mentionez ca prima serie este de pe un golf cu roti 17" si suspensie sport , iar a doua de pe un golf cu suspensie normala si roti pe 16".

Motivul este ca am luat arcurile de la o suspensie sport si le-am pus pe suspensia standard a masinii mele si vreau sa stiu cand voi schimba amortizoarele daca e ceva special la amortizor sau e acelasi lucru.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

Am nevoie de codul cablului de ajustare al scaunului sofer la golf 4.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut.

Am un passat din 2007 (b6) care a venit cu amortizoare/arcuri sport. Asa a vrut primul proprietar. Am inceput sa tot lovesc cu ea asfaltul sau altele. Am pus scut de metal. Nu este suficient. Trebuie s-o inalt cu cel putin 2-3 cm.

 

Imi puteti recomanda o solutie pt a ridica masina? Solutii, coduri si preturi va rog.

 

vin: WVWZZZ3CZ7P128633 / passat lim Highline 2.0 tdi 140 cp, 2007.

 

Va multumesc anticipat.

Modificat de CezarC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut. Am și eu un Golf 6 Plus din 2010 și am nevoie de un catadioptru/ochi de pisică. Unde aș putea găsi unul ieftin?

Din ce am văzut pe internet, codul este 5M0945105C.

Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut VW Bandits :),

 

Ma poate ajuta cineva care este codul pentru volan Golf 7 GTD. Am gasit ceva pe net dar nu sunt sigur daca e unul bun. Stiti daca acest tip de volan poate fi montat pe un Golf 6?

 

Thx ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca poate fi montat pe g6. Daca se poate as fi si eu interesat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5G0.419.091.AM.BPS simplu

5G0.419.091.AN.BPS reglare viteza plus limitator viteza

5G0.419.091.AQ.BPS  reglare distanta, plus cele de mai sus

 

Nu stiu daca poate fi montat pe Golf 6.

 

Mai sunt vreo 3 coduri, dar cu tiptronic :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns. Atunci ma voi orienta catre un volan de golf 6 GTD :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ajutati ma va rog cu codul ornamentului negru de pe luneta, cel care crapa, de la Passat CC. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, ma poate ajuta cineva cu un cod pentru cablajul frana cu mufa de senzor de placuta, cod motor CBAB B6 TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna,

 

Ma puteti ajuta va rog cu un cod si un pret la capac motor nou ? WVWZZZ9NZ3D140972

 

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua tuturor, va rog, ma puteti ajuta cu un cod ptr comutatorul oglinzilor ptr masina din semnatura ?? Ma refer la switch-ul atasat in poza, vreau sa comand altul, nou, ptr ca s-a distrus la o interventie la usa. Am gasit pe aliexpress dar trebuie sa stiu daca se potriveste la mufa. Am incercat sa demontez manerul ptr a lua codul exact dar nu a mers, fiind frig afara, plasticele sunt mai rigide si risc sa crap ceva pe acolo. Multumesc anticipat !!

post-31419-0-79379400-1451994679_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 1J1959565F 01C - comutator pt. oglinda retrovizoare actionata si incalzita electric (fara pliere)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dolfin: Ms de raspuns dar am bagat codul de la tine pe Google si imi da ca ar fi de Golf 4, se potriveste si pe Golf 5 ?? Esti sigur ca e vorba de Golf 5 ??  Adica pozitia switch-ului la G4 este langa manerul de deschidere, pe cand la G5 este langa butoanele geamurilor...... Pe asta l-am gasit: http://www.aliexpress.com/item/Audew-2015-Brand-New-Mirror-Adjust-Switch-For-VW-for-Golf-GTI-MK5-MK6-for-Jetta/32440978664.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

My bad, scuze de dezinformare.

 

Cred ca este:

- 1K0959565K REH - comutator pt. oglinda retrovizoare actionata si incalzita electric (fara pliere)

 

Din foto observ ca incalzirea ar fi intr-o parte, ceea ce la butonul tau pare sa fie intre L si R.

Ce an e G5 al tau?

Ce cod scrie pe butonul tau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dolfin: Golful meu este 2005. Conteaza pozitia incalziri in noul comutator ??? Nu am codul butonului ca nu am putut desface plasticul manerului de aceea am cerut sprijin pe forum. Poate cineva a schimbat, are Etka sau stie codul exact ptr acest comutator. Cel de pe aliexpress nu s-ar potrivi ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut.

Am un passat din 2007 (b6) care a venit cu amortizoare/arcuri sport. Asa a vrut primul proprietar. Am inceput sa tot lovesc cu ea asfaltul sau altele. Am pus scut de metal. Nu este suficient. Trebuie s-o inalt cu cel putin 2-3 cm.

 

Imi puteti recomanda o solutie pt a ridica masina? Solutii, coduri si preturi va rog.

 

vin: WVWZZZ3CZ7P128633 / passat lim Highline 2.0 tdi 140 cp, 2007.

 

Va multumesc anticipat.

 

Nimeni nimic?! 

 

Aveti idee atunci cat ar costa:

1. set de arcuri + amortizoare pentru pachet drumuri grele ?

 

2. set de arcuri + amortizoare normale?!

 

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri....

Modificat de CezarC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dolfin: Golful meu este 2005. Conteaza pozitia incalziri in noul comutator ??? Nu am codul butonului ca nu am putut desface plasticul manerului de aceea am cerut sprijin pe forum. Poate cineva a schimbat, are Etka sau stie codul exact ptr acest comutator. Cel de pe aliexpress nu s-ar potrivi ??

 

Conform ETKA este codul pus de mine mai sus:

- 1K0959565K REH - comutator pt. oglinda retrovizoare actionata si incalzita electric (fara pliere)

 

Acelasi cod este folosit si pe G6, Jetta, Tiguan, Passat din 2009, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms mult Dolfin, daca ETKA arata acel cod inseamna ca asta este. Programul ETKA, stapanul nostru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, pe mine ma puteti ajuta cumva ?

 

Buna,

 

Ma puteti ajuta va rog cu un cod si un pret la capac motor nou ? WVWZZZ9NZ3D140972

 

Multumesc !

 


Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!