Jump to content

Probleme caracteristice


mRcosmin
 Share

Postare recomandată

Va agitati degeaba. N o sa inlocuiasca nimeni nimic. Daca era defect de fabricatie recunoscut..ati fi primit o scrisoare de chemare in service (chiar daca nu sunteti primii prorietari)

cum primesti scrisoare de chemare, nefiind primul proprietar? intreb pe bune, chiar sunt curios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar crezi ca e greu sa se afle a cui e masina cu seria caroseriei xxx?

Nush procedeul dar iti zic 100% ca asa e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc ca daca reusim sa facem rost de o dovada ca in alte tari s-a inlocuit in afara garantiei, si ne strangem mai multi cu aceasta problema, poate reusim sa facem ceva legat de asta. Domnul cu care am intrat in legatura la Midocar a fost foarte deschis si dispus sa ma ajute, dar, am inteles de la el, ca nu poate sa faca nimic atata timp cat nu-l lasa sistemul...

lambda, nu ma mir "ca nu il lasa sistemul"...am tot auzit povesti din astea...uite ca pe aia din nemtia "ii lasa sistemul":

Asta e ce am gasit imediat la o prima cautare cu google:

http://www.motor-talk.de/forum/passat-cc-bj-10-kofferraumabeckung-hat-riss-plastik-t4634446.html?page=2

 

"First reaction VW dealer: known problem, goodwill views 70% on material remaining equity share of around 175, -.Euro."

"I had exactly the same crack pattern. But everything was replaced free under the extended warranty."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Mi s-a fisurat ornamentul din plastic dintre portbagaj si luneta.

Dupa ce am descoperit asta, am observat acelasi lucru si la alte masini.

 

Imi puteti spune unde pot gasi piesa? Preferabil nu la VW, unde ma astept sa fie foarte scumpa.

 

Merci

Modificat de razvangugila
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Citeste si tu un pic mai sus... Daca te referi strict de unde o poti cumpara, la orice magazin mai rasarit de piese auto, sunt sigur ca-l gasesti la un pret mai bunicel (personal, l-am gasit cu fix 100 lei mai ieftin la un magazin de langa mine).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult lambda_dryver!

 

Chiar am incercat sa citesc tot incepand cu pagina 1. La un moment dat am inceput sa mai frunzaresc, recunosc :)

Poti sa-mi zici exact de unde l-ai luat tu?

Poti sa-mi zici si cum se numeste piesa?

 

Merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Eu inca nu l-am cumparat pentru ca, peste tot unde am intrebat, cica ar coincide codul celui metalic (>2012) cu cel de plastic (2008-2011), si pe mine m-ar interesa cel metalic, din motive evidente. Codul lui ca piesa este 3C8853465A 041 si este denumit "Ornament haion - luneta".

Montajul costa ~200 ron la Midocar si chiar nu cred ca gasesti p-undeva pe cineva capabil sa ti-l monteze, cu manopera mai ieftina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E rezonabil 200 de lei. Doar ca nu vroiam sa platesc aprox 800-900 pentru piesa. Asa auzisem ca ar costa la vw.

Merci frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi mergand in spatele unei masini negre (in care se reflectau farurile mele) am remarcat ca xenoanele erau aprinse, desi afara era un soare orbitor.

Butonul era in pozitia "auto". In mod normal (in trecut) erau aprinse doar pozitiile, sau luminile de zi, iar faza scurta se aprindea doar seara sau in tunele.

 

Am incercat sa il pun pe pozitie, faza scurta, iar apoi inapoi pe Auto, dar tot cu faza scurta aprinsa a ramas.

In final l-am lasat pe '0' - Off si am vazut ca luminile de zi au ramas aprinse.

 

Aveti idee de ce se intampla asta?

M-am gandit ca ar putea fi murdarie peste senzorul de lumina. Ce parere aveti?

Razvan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

senzorul de lumina mai inregistreaza erori si se mai comporta asa, din pacate.

 

sterge erorile stocate .... sau dupa o perioada de stationare fara contact - sau dupa joaca la comutator - isi poate revenii singur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a revenit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara! Am un passat cc 1.8 tsi din 2008 si astazi in mers mi s-a oprit displayul si nu mi se mai aprinde deloc......stie cineva cauza inainte sa ajung in service....adik este posibil sa fie doar o siguranta arsa?sau e mai grava treaba? multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar display-ul.... nu ai siguranta separata pe el. Scoate borna la masina si las-o asa cateva minute - vezi daca isi revine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms Florin...si-a revenit azi dimineata a mers fara probleme....nu stiu ce naiba! postez si eu un cod de eroare poate ma lamuresti si pe mine despre ce e vorba....ms!

 

 

008196 - Intake Manifold Flap; Bank 1 
               P2004 - 000 - Stuck Open
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100000
                    Fault Priority: 0
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 255
                    Mileage: 148170 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2005.14.21
                    Time: 11:46:49
 
             Freeze Frame:
                    RPM: 750 /min
                    Load: 17.6 %
                    Speed: 0.0 km/h
                    Temperature: 99.0°C
                    Temperature: 55.0°C
                    Absolute Pres.: 980.0 mbar
                    Voltage: 13.716 V
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G336 cu probleme - sau clapeta admisie - 

 

verifica vacuum-urile, ca poate ai un furtunas cu probleme

 

afisajul - sa speram ca a luat o eroare - acum s-a resetat si functioneaza - sa speram ca nu mai revine problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu inca nu l-am cumparat pentru ca, peste tot unde am intrebat, cica ar coincide codul celui metalic (>2012) cu cel de plastic (2008-2011), si pe mine m-ar interesa cel metalic, din motive evidente. Codul lui ca piesa este 3C8853465A 041 si este denumit "Ornament haion - luneta".

Montajul costa ~200 ron la Midocar si chiar nu cred ca gasesti p-undeva pe cineva capabil sa ti-l monteze, cu manopera mai ieftina.

 

Crezi ca ar merge colantat ornamentul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am gandit si eu la autocolant...daca ar merge ar fi cea mai ieftina solutie pentru ca mi se pare f mare pretul pentru inlocuire...

Doar sa nu fie vreo problema, pentru ca am observat la mine ca se dilata si nu mai e vizibila deloc crapatura iar alta data e distanta de 2 mm. De aceea ma gandesc sa nu se faca naspa autocolantul in dreptul crapaturii

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca o sa se face urat.

Modificat de bartro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Si eu sunt de parere ca ar da nasol cu autocolant... In plus, cum a spus si Clawoodyou, ornamentul de plastic se dilata si contracta constant (asta e si motivul pentru care crapa, de altfel) si nu stiu cum ar reactiona autocolantul lipit deasupra...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, o chestie, am dat astazi suportul de numar jos, vroind sa imi pun banda dubla adeziva, si am observat ca mai ramane un suport pe bara, din plastic, as vrea sa il dau jos si acel suport, sa pun numarul direct pe bara, daca stiti la ce ma refer, vreo rezolvare ? mersii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este masca, cu suport de numar ... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Suportul acela de plastic este prins in doi "bumbi" de plastic. Trebuie sa-i impingi in bara cu o surubelnita sau ceva de genul. O sa cada inauntrul barei, dar cad dupaia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut de cateva zile am o problema la sistemul de navigatie, rns 510, nu merge nici radio nici media, imi arata doar pozitia pe harta, nu pot schimba nici o setare limba s-a pus automat pe germana. La service mi-au zis ca trebuie schmbat hardul. A mai patit cineva asta? Poate imi puteti da un sfat. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Prima data, incearca sa ii dai un restart si vezi daca isi revine......Daca nu, inseamna ca problema este hard.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!