Jump to content

Coduri Si Preturi Piese Seat , Audi , Skoda , Vw


Elanul
 Share

Postare recomandată

Unde vad ce producator sa aleg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 4,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    1104

  • Kostas

    155

  • Dolfin

    126

  • iuliu1984

    89

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bad post

Modificat de Bogdan Moraru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as dori un cod si ceva preturi pe original si producator pt racord flexibil esapament.

Masina este Bora 1,6 16v AZD vin WVWZZZ1JZ2W585625.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie masurat racordul vechi de pe masina si in functie de rezultat achizitionezi racord.

Nu exista pe original si af sunt multe variante.....parca sa zic ca este 51 x100.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi,

 

Am bandouri cromate pe noua masina, un Passat B5.5 Variant 2001. Pe portiera dreapta-spate, partea cromata a bandoului e rupta pe vreo 5-10 cm. Se gaseste de cumparat DOAR partea cromata? Daca da, ma ajutati cu un cod si pret? Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună seara,

Aș vrea să mă ajutați sa comand o rama pentru un rns 300 pe un touran cu clima.am avut rcd și îmi trebuie alta rama. Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi, spune-mi, te rog, codul de la chederul mic de pe caroserie de la Bora berlina, partea stanga, cel care vine de deasupra usii si pana la luneta, e o bucata de vreo 10 cm.

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru un compressor aer conditionat la un polo 1.4 2001 benzina? Seria WVWZZZ6NZ1Y193241.

Multumesc anticipat!

Modificat de raulica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6N0820803B dar trebuie verificat vizual codul de pe compresorul de pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi,

 

Am bandouri cromate pe noua masina, un Passat B5.5 Variant 2001. Pe portiera dreapta-spate, partea cromata a bandoului e rupta pe vreo 5-10 cm. Se gaseste de cumparat DOAR partea cromata? Daca da, ma ajutati cu un cod si pret? Mersi mult.

 

Si inca ceva. Bandourile de berlina se potrivesc pe Variant?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms mult Gabi am gasit ceva varianta din dezmembrari si codu e acelasi cu care mi l-ai dat tu. sa speram ca va functiona mult si bine :D

Modificat de raulica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragii mei, are cineva codul oringului de la cotul de plastic din spatele chiulasei? E furtunul ce intra in stanga cum privesti masina din fata, partea dinspre pasager a caloriferului, ce are cot de 90 grd la intrarea in bloc. Am postat si in topicul de la Passat B5 cu "pierd antigel", dar dupa cateva zile e tot liniste si pace. E un cot de plastic sau ceva dur si are siguranta in genul senzorului G62. Anyone?

P.s. Sa fie cu iertare faptul ca am cerut codul aici si acolo, dar consider ca diferenta de cateva zile imi scuza gestul, plus ca acolo am gasit cam 2-3 variante si nu stiu care e cea corecta. Eu am dat ~160 de lei pe furtun, dar poate nu toti vor sa dea suma asta pentru un amarat de O-ring ciupit. Salutare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog si eu codurile pentru unitatea de comanda, goarna si butonul de pe stalp pentru alarma OE Skoda Superb 2.

Multumesc.

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, vreau sa ma dumiriți voi daca cea din poza este sonda lambda 1 sau 2(eu stiu ca e 1), dar ieri am fost la un mecanic si mi-a zis ca este sonda 2...

post-138059-0-17336400-1410105720_thumb.

post-138059-0-12507000-1410105754_thumb.

post-138059-0-65340700-1410105812_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sonda 2=  de diagnoza de sub masina este sonda cu pinii in linie

sonda 1= de reglaj la care poti lucra pe la motor si are pinii rasfirati

post-64586-0-38368800-1410161876_thumb.j

post-64586-0-69079000-1410161881_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal

ma intereseaza si pe mine un pret daca stie cineva pt furtunul cu codul 045 103 493 D DE

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si de unde anume il pot lua la acesti bani

mai am o intrebare, eu pot schimba epuratorul de gaze, cel din care iese acest furtun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci in concluzie eu am sonda 1, iar mecanicul la care am fost este unul "foarte bun".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.

 

Gaby daca se poate sa ma lamuresti si pe mine raman recunoscator.

 

Pentru ALH sunt 2 tipuri de ambreiaj unul de 220 mm si unul de 228 mm, conform seriei de sasiu al meu este de 220 mm .

Dilema mea este daca si dimensiunile volantei difera sau este la fel pt ambele kit-uri.

 

Multumesc.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!