Jump to content

Lumini In Oglinzi (puddle lights)


4abc
 Share

Postare recomandată

Am identificat pin-ul cu pricina. Este pin-ul 10 din mufa cu 16 pini. O sa pun o poza cu produsul final.

 

SE pare ca calculatoarele mele de usa suporta ... 

Modificat de Razv911
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In 10 se leaga si masa e in 11. Sa ne spui si daca functioneaza, nu doar daca accepta codarea. Conform celor de la my-gti .com nu suporta.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus un bec de proba pe pinii respectivi si se aprinde cand descui masina/se stinge cand o incui, dar se aprinde si de fiecare data cand deschid usa. Asa este functionarea normala? Eu aveam impresia ca se aprinde doar cand descui masina, sau era doar o impresie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA mine, avand senzor de lumina , se aprinde doar cand e intuneric afara.

 

Interesant ca modullele tale de usa, fiind printre primele, suporta lumini in oglinzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, eu neavand senzor de lumina se aprinde mereu, deci functioneaza normal.

Calculatoarele mele ar mai trebui sa suporte si oglinzi pliabile electric si ar iesi din tipare :-))))

Multumesc pt info.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa ceva mi-a iesit...

post-50343-0-03469700-1365534586_thumb.j

Modificat de Razv911
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-a iesit foarte bine lucrarea, astept poze cu ele montate. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si poze cu lucrarea finalizata ...

post-50343-0-26614800-1365922592_thumb.j

post-50343-0-03633000-1365922613_thumb.j

post-50343-0-88697600-1365922636_thumb.j

post-50343-0-05650500-1365922658_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Pana la urma cum este?..se pot pune aceste lumini? ...exista ceva oem?..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Oem pentru G5, nu cred. Mai degraba ceva dupa G6.

@Razv911 - ce lampi ai folosit, si ce amenda era aia?  :lol:  :D

In ce zona stai, as veni sa vad cum se vad noaptea ? :)

Modificat de maxyone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si pentru Golf 5 OEM, dar nu in corpul oglinzii ci in brat sau suportul ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

1 k0 959 793 j - asta e codul calc. de pe usa, stiti cumva daca suporta aceasta optiune ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu le am. Am ales pachetul de luminiLumini si vizibilitate P20- oglinda interioara retrivizoare cusistem antiorbire automat- lumini la picioare in fata- coming home/leaving home- stergatoare parbriz cu senzorploaie- oglinzi exterioare cu functieMemory, reglabile si rabatabileelectric, separat incalzite EUR 254,-Cred ca este numarul 2. Sunt destul de utile cind parchezi in zone neiluminate (noaptea evident) si ca aspect sunt aratoase.Nu le-am activat nicicum separat.

Si eu le am. Am ales pachetul de luminiLumini si vizibilitate P20- oglinda interioara retrivizoare cusistem antiorbire automat- lumini la picioare in fata- coming home/leaving home- stergatoare parbriz cu senzorploaie- oglinzi exterioare cu functieMemory, reglabile si rabatabileelectric, separat incalzite EUR 254,-Cred ca este numarul 2. Sunt destul de utile cind parchezi in zone neiluminate (noaptea evident) si ca aspect sunt aratoase.Nu le-am activat nicicum separat.

Am si acest pachet si toate optiunile in afara de ultima oglinzile exterioare cu functie Memory.Oare din cauza ca nu am BC?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu are legatura... e vb de configurare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutari din nou, am reusit sa codez optiunea, doar ca pe partea stanga merge fara probleme dar pe partea dreapta se pare ca nu vrea, am dat jos fata de la portiera si am pus aparatul de masura sa verific tensiunea, fara mufa bagata am 12v cu mufa pe pozitie 0. Am incercat cu un led simplu, nu se aprinde. Deci ce sa fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai codat si pe dreapta ?
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acu o sa pun intrebare de blond, dar trebuia codat si pe dreapta? si daca da, cum ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, trebuia. LA fel cum ai facut si pe usa din stanga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Multumesc pentru ajutor, o sa incerc zilele astea, eu cand am bagat codarea nu am bazut sa scrie ca e doar pentru usa stanga si credeam ca odata bagata codarea o sa functioneze pentru amandoua usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ti ao bagat codarea fiind conectat pe usa din stanga, acum te conectezi pe dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Revin, am codat si pentru partea dreapta cu +2 si tot nu merge, acu ce sa mai fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

As vrea sa ma introduc in discutia voastra si va arat si eu mica mea modifica de data asta un pic mai anormala pt golfurile noastre Golf 5.O optiune intradevar foarte placuta si utile la randul ei.Cu mult timp in urma si cand spun mult timp cred ca a fost o delasare de aproape un an de cand am inceput sa trag firul ce lipsea de la calculatorul usei la oglinda si asa a ramas pana mai acum cateva luni in urma.Sincer mia ramas mereu un pic simpatice luminile din oglinzile de la golf 6 (nu am nimic cu luminile de la golf 5)si asa decis am inceput adaptarile pt montajul lor.Inarmat de freza DREMEL si un Cater foarte ascutit uitati ce am facut in 4-5ore de lucru,desigur nu a fost o adaptare PLUG&PLAY dar cu multa pasiune am reusit si sant foarte incantat de rezultatul optinut

 

 

wpwbZ7.jpg

 

6TqvHg.jpg  

 

0ltgoU.jpg

 

 

0VEijW.jpg

 

 

jb19z9.jpg

 

 

X4sXBj.jpg

 

 

ojWc0P.jpg

 

 

 

Un alt proiect dus la bun sfarsit 

Cred sigur problema lui nenea2u daca a facut codifica bine si nu functioneaza atunci sigur va trebui sa inverseze plusul cu minus de la becuri si sigur va rezolva problema,oricum spune ce ai rezolvat??

Modificat de Alimar 1976
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu am mai rezolvat nimic, am facut tot ce era posibil, am inversat si firele, in fine am lasat-o asa, nu mai am chef sa desfac acum cand e frig afara, cand o sa mai pun mana pe un VCDS o sa mai incerc inca odata codarea.

Vizavi de modificarea ta, arata foarte bine, a iesit bine de tot, exact asa mi le-am pus si eu, numai ca eu am facut modificarea numai cu un cater :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da multumesc  :icon_cool: !!! Sigur va trebui sa incerci din nou sa vezi bn codarea daca a fost aceptata,trebuie sa verifici si daca becurile sau ledurile sant montate cu polul exact ca din cauza diodei nu iti aprinde becul.Sper sa ma fi exprimat bn!!! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Vreau sa imi montez si eu puddle light....

Am gasit oglinzi originale cu puddle light, dar sunt de pe un golf scurt. Stie cineva daca se potrivesc e golf 5 variant?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!