Jump to content

Lumini In Oglinzi (puddle lights)


4abc
 Share

Postare recomandată

"lampile din usi" sunt chiar ochi de pisica si nu se pot "activa"....cu operatiunea de schimbare nu este greu si te poti descurca singur cu putina atentie si rabdare asta daca nu vrei sa dai banii la vrei service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma gandeam sa imi pun un set de leduri in alea...

nu ar iesi bine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lucianwwl

Multumesc, am gasit si imi va fi de mare ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

stiu ca e un pic off topic....dar am vazut zilele trecute....nush ce masina era...ca nu am apucat sa vad.....dar avea in oglinzi luminile de pozitie...si arata super fain...m-ar interesa daca are cineva asa ceva sau e greu de facut asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si uitat de topicul asta de cand nu am mai fost pe aici

vorbeam mai sus de niste module cu leduri pt oglinzi...si ca ies mult sub 140 Euro, cam costau cele prezentate tot mai sus

eu unu m-am apucat acu ceva vreme de treaba si am reusit ceva kiar bun

puteti vedea aici

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=813231

trebuie doar un pic de talent, si chef de munca

plus niste module cu leduri :lol:

spor la munca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca m-ai inteles angel eye.....nu ma refer la lumini cum sunt la unele skoda....tipu avea la masina.....pe langa semnalizare leduri cu pozitia....arata super...parca era avion :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

a cam adormit topicul asta

nu a mai incercat nimeni sa isi lumineze sub oglinzi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Se pare ca a adormit de tot topicul acesta :D

Oricum eu sunt interesat sa imi montez lumini OEM in oglinzi(fara leduri sau improvizati) ,daca a facut cineva operatia aceasta il rog sa detalieze un pic si daca are codurile de la piese sa le posteze (daca sunt si ceva foto si mai bine)

THX :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut baieti, aveti idee cum se poate schimba si unde as putea gasi partea de oglinda care contine ledurile de semnalizare k nu imi mai merg cand semnalizez stanga (pe partea soferului)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mejdelicious

la piese auto gasesti si se schimba relativ usor daca ai putina indemanare,adica dai capacul jos,scoti oglinda si jos e prinsa in 2 suruburi,am schimbat-o eu la mine si nu a fost foarte greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ai o surubelnita subtire care sa-ti intre sa dai jos surubul din dreapta. poti da jos si rotundul care tine sticla.. e prins in 3 suruburi..

si am mai vazut un post parca cineva nu stia cm sa aprinda luminile de sub oglinda... pachetul este impreuna cu oglinda antiorbire.. si se aprind numai noaptea.. sau ziua daca acoperi senzorul de pe parbriz de la oglinda cu o carpa :cool:

Modificat de marian_is
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am facut la un electrician priceput faza cu pozitia pe semnalizarea de la oglinzi. a legat semnalizarea la lumina de la geamurile electrice, cand aprind pozitia se aprinde si oglinda, dar cu o intensitate mai mica, in cazul in care semnalizezi intensitatea creste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Si eu le am. Am ales pachetul de lumini

Lumini si vizibilitate

P20

- oglinda interioara retrivizoare cu

sistem antiorbire automat

- lumini la picioare in fata

- coming home/leaving home

- stergatoare parbriz cu senzor

ploaie

- oglinzi exterioare cu functie

Memory, reglabile si rabatabile

electric, separat incalzite

EUR 254,-

Cred ca este numarul 2. Sunt destul de utile cind parchezi in zone neiluminate (noaptea evident) si ca aspect sunt aratoase.Nu le-am activat nicicum separat.

eu am toate aceste functii si aceste lumini din oglinzi imi lipsesc, nu este o regula, sunt ceva optional.

parca mi`ar placea si mie sa le am acolo... scopul lor ar fi sa lumineze noaptea cand urci sau cobori din masina sa nu dai in vre`o balta / noroi sau cum a spus un coleg mai sus faza cu montatul lanturilor :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica ai oglinzi rabatabile electric si nu ai luminile in oglinzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Stie cineva codurile pentru lampile din oglinzi? Se pot monta si pe bratul actual, prin decupare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3c0 945 291(2) acestea sunt codurile cea cu 1 an coada este stanga si cea cu 2 este dreapta si pe original au bec w5w ...,nu se pot monta pe oglinda normala decat daca se fac anumite modificari....

mygti.com

post-80282-0-03627000-1351272847_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stiti daca se poate inlocui acel bec galben cu un led? Daca e posibil cum se desface capacul?

Mersi

Modificat de Radhoozzz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie unul care sa aibe 4 sau 6 leduri pe aceeasi parte.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ai idee cum se desface capacul de la bec? Nu pare sa aiba loc sa bagi surubelnita sau altceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se scoate oglinda (sticla) si apoi motorasul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

La g5 ul meu 1.4 fsi sportive a așa ceva.....așa am luat mașina sh

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Vreau sa imi montez lumini in oglinzi.Din ce am citit am inteles ca codarea ar fi +2, MINUSUL il pun la incalzirea din oglinda si PLUSUL pe ce gaura din mufa intra? Masina e din 2004.

Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU suporta calculatoarele tale de usa. Ce cod au?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I-am pus +2 si a zis ca e ok :-)

Calculatoarele au coduri 1K0 959 701 E st si 1K0 959 702 E dr.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!