Jump to content

Angel Eyes (doar Inele)


marywss
 Share

Postare recomandată

Mare multumire KRZ,ai explicat foarte bine,era pe undeva pe forum un topic unde se afirma ca farurile cele originale de toledo nu se pot desface,si de aia eram tare curios,dar vad ca se poate,si nu necesita nush ce scule profesionale,dar intradevar necesita rabdare.Multumesc pt raspuns

SosoCKX-Vreau niste leduri,dar sincer nush daca merita parca nu mi se par prea faine,am modificat o poza un pic dar inca stau pe gand daca sa ma apuc sau nu,voi ce parere aveti?

post-43313-1282677368_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu placere sper sa fi fost de ajutor.

Legat de leduri ar fi ok modul in care le0ai aranjat dar ar trebui adaprate si niste lupe sa focalizeze lumina farului sa se poata distinge ledurile pentru ca daca vei merge cu farurile aprinse ledurile nu se vor vedea. cel putin asa cred eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

KRZ ar fi super daca as putea sa imi pun si eu lupe asa cum tiai pus tu,si chiar ma tenteaza si o instalatie de xenon dar numai daca as avea lupe,xenon fara lupe mie nu mi se pare ok, cel care vine din fata iti gandeste numai de bine.....

De unde ai cumparat lupele?ce model sunt sau marime,se incalzesc mai tare lupele?nu sunt prea aproape de sticla farului care e plexi. in orice caz daca o sa stau sa ma chinuiesc sa desfac farul atuncia va trebui sa pun si lupe,arata foarte bine cum a iesit la tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lafamilia3003 lupele mi le-am adus singur prin prisma unei mici afaceri daca poti sa ii zic asa pe care o derulam , lupele sunt de 3", sunt destul de aproape de sticla dar nu incazesc geamul mai tare decat becul de halogen am fost de 4 ori la mare anu asta si mereu am mers cu ele aprinse inculusiv in perioada de 40 de grade si nu am avut nici o problema cu ele chiar am coborat din masina si am verificat :P . eu zic ca a meritat investitia.

referitor la ce vrei tu sa faci cu ledurile trebuie sa ai grija cum faci sa le orientezi sa bata in fata ! eu as pune ledul in un tubulet sa ii focalizez lumina

sper sa iti iasa ceva ok bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Provin de pe ceva faruri sau se gaseste la vanzare pe net pe undeva,pt ca lupele ce leam gasit eu erau doar lupa fara margini asa cum le ai tu,la 3 ce teai referit marimea lor?Sigur merita investitia,de mult ma bate gandul la asa ceva dar esti singurl la care am vazut in faruri stock lupe,deci se poate,la leduri mam gandit la niste leduri super fluxde 5mm direct de 12v ca sa nu mai am de lucrat cu rezistente

Scuze pt int,primisem un warn si nu puteam posta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lupele se cumpara ele de origine sunt CHINA o sa iti atasez o poza cum arata ele nemontate, 3 inch se refera la diametul lupei.

post-17361-1283270588_thumb.jpg asa arata ele in afara farului cum arata in far le poti vedea pe topicul masini mele! te astept cu intrebari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde anume as putea sa cumpar lupele?Cam la ce pret sunt?

Stii ce am observat la tine la faruri dupa ce leai desfacut,niste ciobituri in partea de jos..ori mi sa parut numai?

Farurile tale sunt Valeo?

Modificat de lafamilia3003
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Krz, crezi ca mai poti face rost de lupe? Eu tot nu am inteles cum se prind ele in far, nu pot sa-mi dau seama din poza...Daca mai poti face rost de lupe, discutam pe privat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu miam dat seama cum sunt prinse,dar modelul ala de lupe da foarte bine...asteptam detali :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lafamilia3003 ce vezi tu acolo sunt resturi de mastic ramase alea se curata bine cu un cuter. farurile sunt valeo!

referitor la prindera in far : se demonteaza ciuperca becului lupa se monteaza prin fata in locul becului dupa cum vedeti in poze are un filet care se strange de far cu o piulita speciala post-17361-1283362829_thumb.jpg ceva de genu .

pentru restul detaliilor trimit pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!