Jump to content

Angel Eyes (doar Inele)


marywss
 Share

Postare recomandată

As vrea sa imi pun inele angel eyes in farurile stok ale masini!

A mai facut cineva asta?

Am inteles ca se lipesc cu adeziv.

Ce ziceti, merita?...sau se pot strica farurile?

Se pot desface farurile sa intruduci acolo inele fara sa creezi probleme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca asa ceva vrei: http://www.reviloshop.cz/store/goodsdetail...odsID=JOM-80555

In varianta asta trebuie sa schimbi farurile cu totul.

Nu ma pune sa traduc...please.Poate te ajuta poza.

Nu vreau varianta asta.

Nu vreau sa schimb farurile.

Doar sa le pun inele farurilor stock!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca iti plac angel eyes patrate...treaba ta....nu prea se potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca iti plac angel eyes patrate...treaba ta....nu prea se potrivesc.

Nu patrate, rotunde.

Ma intereseaza daca nu creez probleme farurilor daca le pun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa imi pun inele angel eyes in farurile stok ale masini!

A mai facut cineva asta?

Am inteles ca se lipesc cu adeziv.

Ce ziceti, merita?...sau se pot strica farurile?

Se pot desface farurile sa intruduci acolo inele fara sa creezi probleme?

salut

mi-am pus eu angel in farurile stock. ies super bine.

asa da arata la mine.

eu sunt multumit.

daca te intereseaza vorbim pe mess.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe golf mai merge....pe leon nu prea ai cum...cum am zis ;faru e patrat....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe golf mai merge....pe leon nu prea ai cum...cum am zis ;faru e patrat....

parerea mea ca merge.

chiar daca e patrat farul, face cercurile mai mici.

la pisicutele mai vechi('92-'93) sunt tot patrate farurile si am vazut puse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci asteptam cu interes rezultatul.

Multa bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce o sa pun(sper sa mearga) o sa pun si poze!

Alte sfaturi sunt binevenite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mare grija la ce "mester" ti le pui....pt ca daca nu ti le lipeste bine dupa risti sa ai probleme....si nu cred ca vrei sa iti cumperi noi faruri pt ca ai pus niste angel-uri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
post-5905-1207999960_thumb.jpgVreti o poza?Foarte bine,am una dar cu Leon 1P nu cu Toledo dar cum farurile sunt la fel la Leon 1P,Altea(XL,Freetrack) si Toledo nu vad vreo problema;sincer nu stiu de unde o am,o am cred ca de mai bine de un an dar cred ca tot de aici de pe forum,de undeva iar daca proprietarul masinii se simte lezat voi sterge nr. masinii,trebuie doar sa-mi dea un PM. si se rezolva.O intrebare:care faruri sunt patrate la Seat? :icon_thumright:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.O intrebare:care faruri sunt patrate la Seat? :lol:

marywss vrea sa-si puna inele pe LEON 1M - astea sunt farurile aproape patrate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura solutie pentru a pune angel eyes e sa schimbati farul cu totul, asa cum a facut chris:

f1ih0.jpg

f4lj0.jpg

f5hj2.jpg

Din cate stiu sunt faruri aftermarket, cu lupa pe faza scurta si angel eyes, insa nu stiu marca. Il puteti intreba pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut modelul respectiv, il gasesc si la vanzare, problema e ca nu imi plac chestiile alea gri (sunt cam butucanoase din punctul meu de vedere).

Daca asta e singura varianta - oricum sunt mai frumoase decat cele stock. Exista model angel eyes si cu inele si cu xenon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chris si-a pus xenon pe faza scurta, ceea ce e ok, pentru ca farul vine cu lupa pe faza scurta. Inelele angel eyes nu stiu cu ce sunt, cu leduri sau neon, dar cred ca farurile se pot desface usor si schimba inelele. Exista un tutorial diy inele angel eyes, o sa-l postez daca il gasesc.

Later edit: Am gasit tutorialul, e foarte interesant:

http://video.google.com/videoplay?docid=98...20203&hl=en

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt mai multe variante,o cautare cu google si am gasit mai multe feluri printre care si ceva aici http://www.liontuning.de/ Vad ca au ceva modele insa toate sunt faruri intregi nu doar inele,sper sa fie si ceva pe placul vostru si ce este important e ca au unele modele si cu leduri,deci lumina cu adevarat alba,se vad mai bine si pe zi si am vazut ca se pot regla si electric.Eu personal as schimba tot farul,doar inele...e munca nu gluma si inca una migaloasa.

LE:Vad ca aceasta firma vinde si pe ebay.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Chestia e ca nu se gasesc faruri aftermarket angel eyes pt orice masina! De ex. pt lupo meu nu exista, si cu toate astea eu imi voi pune ^^! EY cu neon in farurile stock! Voi reveni cu ceva poze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

De ce Angel eyes si nu LEDURI AUDI STYLE :( ;) ?

AUDI = VAG

BMW = nu are nici-o treaba cu VAG

Am avut si eu leon 1M dar nu m-am gandit niciodata sa-i pun angel eyes.

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posturile Off Topic au fost sterse.

Va rog postati la subiect.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Vad ca sa invechit un pic subiectul,sa tot vorbit de angel eyes in faruri originale,dar nimeni nu sa intrebat daca se pot desface farurile originale.pe mine nu ma atrage deloc angel eyes dar as avea eu cateva idei.

intrebarea e daca se pot desface si face la loc bineinteles,a facut careva dintre voi aceasta operatiune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegul KRZ le-a desfacut. Topicul cu masina lui AICI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms Roger pt indrumare,am trimis un PM la colegul KRZ,poate ne descrie si noua aicea,eu cred ca mai sunt si alti interesati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum spunea si colegul lafamilia3003 o sa postez aici raspunsul la pm ul lui legat de desfacerea farurilor.

In primul rand scule folosite Un feon de putere eu am laut de la Horbanch unul de 57 ron cu tot cu accesori post-17361-1282633857_thumb.jpg

si 2 surubelnite cu un alstfel de cap post-17361-1282633890_thumb.jpg

Primul pas se incalzeste cam totata marginea farului cam 5-10 min de la o distanda de cel putin 15-20 de cm pentru a inmuia masticul , apoi pe la unul din colturi introduceti usor surubelnita pentu a departa geamul de baza totul se face cu miscari usoare si repetate nu brutal pentru ca riscati sa rupeti geamul care este din plastic .

dupa ce ati separat geamul de baza incercati sa trageti cu o mana de geam si cu cealata de baza incalzind in prealabil zonele de langa apoi in despartiturile noi formate faceti loc cu surubelnita incalziti mereu zonele din apropierea crapaturilor dupa care tragenti din nou si repetati aceeasi pasi pana veti separa de tot sticla de baza nu e greu dar necesita rabdare, la mine a durat cam 1 ora pe far. am desfacut si faruri after market si in 10 min era gata unul masticul mai slab

Pasul 2 curatati masticul de pe geam si baza nu prea mai este refolosibil. eu pentru resigilare am folosit un masitc de lipit parbrize aici nu stiu ce sa recomand altceva,

Pasul 3 dupa ce ati lipit farur il lipiti si cu un scotch eu am folisit unul de hartie pentru a se fixa adezivul.

nu stiu acum cat s-a inteles nu am un talent de narator asa ca astept intrebari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca doriti o lipire cat mai buna, puteti folosi cu incredere silicon transparent casnic. Trebuie un pistol pentru tubul de silicon. Singura firma care imi vine acum in minte pentru asemenea silicon este Bizon, dar sunt multe altele. Insa daca ati aplicat asa ceva, nu cred ca se mai poate desface sticla farului decat prin taierea stratului de silicon cu un cuter.

Colegul lafamilia: vrei sa pui inelele simple, sau o sa pui si niste lupe pe-acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!