Jump to content

She's The One! Octavia 2 TDI


Calin

Postare recomandată

Nu stiu :)

Dupa urmeaza sa mai umblam putin la caluti....sa sarim si noi de 200 :P

Modificat de Calin
Link către comentariu

bravo bre.... o sa arate demential masina

ti-as recomanda sa o faci alb sidef....

te astept la inmultit de CP, dar din pacate fara investii pe la injectoare e cam imposibil

keep up the good worksmile.gif

Link către comentariu

Caline eu cred ca tie iti place la nebunie bordul ala al tau de`l pozezi in halul asta de mult :) ... beautifull car dude !

Link către comentariu

Wow, asta da modificare care chiar merita. Si eu doresc sa-mi pun trapa la Golfulet.... cred ca anul asta o sa fiu cu ochii in 4 pe ce apare la dezmembrari. Multa bafta mane, si sa ne pui poze cu ea din stadiul lucrarilor si cand va fi gata! :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

WOW :blink: ai reusit sa montezi trapa pana la urma, spune-mi te rog este trapa Oem(ca nu prea imi dau seama din poze) sau celebra Webasto pe care vroiai sa o montezi mai demult?

Foarte curajos domnnu' sa faci asemenea modificare, ce mai urmeaza dupa asta? Felicitari si cat mai multi km fara evenimente nedorite si sa vina vremea calduroasa sa poti sa te bucuri de trapa. Stii ce i-ar mai trebui la masina asta niste jante de aliaj mai speciale si eventual o suspensie reglabila street :rolleyes:

Link către comentariu

Ma bucur sa vad ca ai reusit sa pui trapa pe masina. Am si eu cateva intrebari :

-pana la urma ce model ai ales ? H300? Eu am vazut ca seria 700 e la fel cu OEM adica se retrage in interior nu afara iar inauntru ai trapa din aceea de panza care sa o poti trage sa nu intre lumina deloc.

-unde ai facut montajul? si de ce a fost necesar sa dea jos tot plafonul inclusiv luneta? la cate filmulete de montaj m-am uitat, se lipeste sablonul de la modelul respectiv sus pe tavan si se taie dupa el

ai putea sa pui niste poze si din interior cum e finisat eventual unde ai pus comenzile pentru trapa.

Felicitari oricum nu multi se incumeta sa faca aceasta modificare. Sa ai parte de ea.

Link către comentariu

Felicitari. Ai avut curaj si ai riscat. Rezultatul e super. De abia astept sa o vad si in realitate. :icon_thumright:

Link către comentariu

Ce sa zic, felicitari pentru masina, si...de la 4 si ceva dimineata si pana acum am reusit sa parcurg cele 39 de pagini :somnmare:

Ce sa mai, m-a tinut treaz masinuta ta ;)

Avand in vedere softul de 160, ce kit de ambreiaj+volant ai ales?

Link către comentariu

Salut

Hai sa vin cu cateva completari ca v-am lasat in suspans :)

abstrakt -> Trapa este originala, luata de pe ebay.

A fost taiat plafonul si pus plafon original de skoda cu trapa.

Plafonul nu se sudeaza, se lipeste cu nush ce maglavais special.

A fost facuta la reprezentanta si am si vopsit-o total ca saraca... are 3 ani juma si cum la noi sunt numai pietre pe strazi iar mogaldanii de la supermarketuri ies cu carucioarele si le opresc in masina ta... am zis sa o coafez toata.

Totul pe ea este asa cum e pe OEM, inclusiv furtunasele de scurgere :D care nu mi-au venit inca si daca ploua afara imi ploua in masina :D

volant si ambreiajul sunt tot originale, la fel ca cele care au fost pe masina.

Sunt jantele astea pe ea deoarece am cauciucuri de iarna.

O sa mai revin cu poze cu interiorul cu ea montata. Momentan nu i-am pus tapiseria pe interior ca nu mi-au venit furtunasele si plafoniera cu comanda pentru trapa :(

aaa....si apropo... tot interioru va fi gri`u ala inchis... sobolan

Cateva poze

post-13747-0-05995700-1297584522_thumb.j

post-13747-0-87610200-1297584532_thumb.j

post-13747-0-36716200-1297584539_thumb.j

post-13747-0-80588400-1297584545_thumb.j

post-13747-0-00002900-1297584555_thumb.j

post-13747-0-81717100-1297584563_thumb.j

Modificat de Calin
Link către comentariu

foarte bine a iesit. cat timp a durat de cand ai lasat masina pana ai luat-o?

p.s. :in ultima poza de ce toate masinile is parcat cu roata din spate sus pe pamant?:))

Link către comentariu

A iesit super Calin. Stalpii ii mai colantezi? Sau ii lasi asa? As putea sa te intreb de un pret pentru trapa de pe ebay si plafon + montaj, manopera si alte alea la dealer? Sper ca nu sunt indiscret dar vreau sa-mi fac o idee sa vad cam cat m-ar duce la Golful meu sa-i pun trapa! Keep up the good work with the upgrades man! :D

Link către comentariu

Bravo domnu! Stiu de mult ca vroiai trapa, dar nu credeam sa vad asta :).

Cu toate ca mie nu imi place deloc trapa (in general), nu pot sa nu te felicit pentru modificare.

Sanatate!

Link către comentariu

Superrrrr.....m-ai pus iar pe ganduri. Abia astept sa o vad live !!!

O sa lustruiesti toata ziua la trapa aia...sa fie frumoasa. Imi place cum da negru pe alb.

Modificat de PCR
Link către comentariu

Waw ,chiar ai trapa,am crezut ca este un moft,totusi acum palpabil.

Pentru 200 de hp,vezi ca trebuie ambreiaj,soft( vezi ca aici o sa ai probleme cu cei care sunt prea vedete pentru soft coustom),Fmic si turbina(aici il recomand pe Cipos are 2,5 de Volvo sau Lt plug&play).

Link către comentariu

...

O sa mai revin cu poze cu interiorul cu ea montata. Momentan nu i-am pus tapiseria pe interior ca nu mi-au venit furtunasele si plafoniera cu comanda pentru trapa :(

Doamne fereste, nici sa nu ii pui tapiserie :vaidecapulmeu:. Eu zic sa pui tot tapiterie cum au masinile de oameni normali. :P

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ei bine ieri am reusit sa pun si tapiteria de interior. Partea nasoala e ca....ca de fiecare data kikitzele apar si incetinesc orice lucrare.

Cand am montat tapiteria am observat cu stupoare ca nu mai pot pune manerelele laterale pt ca nu se potrivesc, trebuie schimbati suportii.

Acum astept sa imi vina si stalpii in culoarea plafonului.

Sunt pe tel si nu pot pune poza cu interiorul dar promit ca o s-o fac :D

Link către comentariu

Ei bine am promis am promis :)

Azi am mai schimbat si discurile fata + spate. Fata zimmermann si spate trw.

post-13747-0-95163300-1298664898_thumb.j

post-13747-0-38414200-1298664906_thumb.j

post-13747-0-05458800-1298664912_thumb.j

post-13747-0-95968700-1298664917_thumb.j

Link către comentariu

Z am si eu de vreo 50 000km fata-spate, fara probleme... ma asteptam ca tu sa pui ceva Race frate...

Link către comentariu

Arata bine de tot trapa! S-o folosesti sanatos! Poate gasesti si o plafoniera neagra cu lumini ambientale.

Cat te-a dus toata distractia?

Link către comentariu

Mai nu am pus race pt ca am avut o ffff oferta :) pe astea. si am preferat momentan sa le pun pe astea pana mai adaugam ceva caluti :D

BUT....ce rost mai are?:))

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!