Jump to content

Coduri Piese/repere


golf3gti
 Share

Postare recomandată

pentru scaune

171 881 213B si perechea lui 171 881 213

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 336
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    29

  • GABIVVX

    25

  • ovidiu89

    12

  • f@ne_tm

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut!

paul_ral referitor la plasticurile pe care culiseaza scaunele...sunt cate 2 la fiecare scaun acolo?pe partea din spate?

Si am mai vorbit cu tine despre clipsurile cu care se prind fetele de usi...poti sa'mi zici un cod daca te rog?

Am vorbit cu volksman despre clipsuri si mi'a recomandat sa'mi caut mai aproape pentru ca e prea scump transportul in raport cu valoarea clipsurilor si de asta am nevoie de coduri...

Merci anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plasticurile pe care culiseaza scaunele sunt cate 2 la fiecare scaun, codurile sunt cele de mai sus

clipsuri cele din laterale 1H0853585 cu nr 5 pe schema, cele din mijloc 1H0853585B cu nr 6 pe schema

post-6155-1242549334_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refeream la clipsurile din interior, cu care se prind fetele de usi...(poate codurile pentru clipsurile de la bandouri folosesc si la altcineva...)

nr: 16, 16a, 16b(cu codurile:1H0868243B, 1H0868244B, 1H0868246B) din schema?Astept aici vreo eventuala corectura...

Si te'as mai intreba: 16a si 16b sunt cele care intra unul in altul, iar 16 e cel care intra singur in fata de usa??Dupa cate stiu eu la fiecare usa este un singur clips(nr 16 cred)+mai multe combinate(16a+16b)???Si aici astept o eventuala corectura...(ca sa stiu de care si cate sa'mi comand)

Si inca ceva, codurile acestea merg doar la cei care aduc piese pe original sau si la cei cu piese aftermarket??(ca sa stiu la ce magazine sa ma interesez)

Salut!Si mersi foarte mult pentru raspunsuri!

post-43595-1242642274_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine desfaci o fata de usa si vezi exact cate clipsuri iti trebuie. Din cate tin minte cele cu nr.16 sunt mai multe, sunt cele care se prind pe usa (tabla) iar cele cu 16a si 16b sunt cate o pereche pe fiecare usa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi...am desfacut toate usile...in toamna anul trecut...si eu asa stiu ca cele pereche sunt mai multe la fiecare usa(16a+16b) si nr 16 e singur pe fiecare usa...

Dar din schema astea ar fi...asta ma interesa mai tare...ca sa stiu codurile pentru comanda...,in rest ma descurc eu, mai desfac o data fiecare usa si vad exact...

Salut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin_golf

salut baieti.am nevoie de codul bucsei de la sistemul cutiei de viteze..cea indicata de sageti.tre s-o schimb si nu stiu ce sa cer,sa comand.in ultima instanta o sa merg cu desenul la mine la magazin....dar mi-ar prinde bine codul..

apropo: bucsa n-o mai am deloc!am un joc la schimbator de numa numa...tre sa schimb cu grija...bag in viteza,scot pe liber,bag,scot la liber...etc nu bag direct ca agata de numa

respect :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod bucsa 191711190B, cam 10 euro. Din cate stiu se gaseste setul complet de reparatie, e pe la 100 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin_golf

mersi fain. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa schimb bolturile de la balamalele usilor (golf 3,2 usi). Ma poate ajuta cineva cu un cod?(asta daca exista).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin_golf

revin cu problema mea de la schimbator...m-am uitat la un alt golf identic si baiul e ca nu mai am bila din imagine marcata cu sageata...e numai scheletul ei...adica mijlocul de forma ...ingusta ...nu mai e bila...am incercat sa fac o poza ...pentru cei care au mai vazut...sau am nevoie de cod sau de o varianta improvizata...

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uneori solutiile adoptate de inginerii de la VW sunt de toata jena. Puteau sa conceapa acea piesa dintr-o singura bucata de cauciuc sau plastic si cu o piulita pentru montare/demontare. Cred ca o gasesti pe la dezmembrari, insa majoritatea pe care le-am vazut sunt tocite sau cu bucati lipsa din bila aceea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin am vazut la un goleg de pe forum, nu mai tin minte cum il cheama :icon_thumright: o improvizatie care avea loc de substitut pentru acea bila si anume: taiase dopul de la o sticla de plastic si in interiorul dopului bagase o bucata de cauciuc de duritate mai mare , mai gros, dupa care daduse o gaura centrala ca sa intre pe axul acela si din cate imi aduc aminte zicea ca nu are nici o problema. Cateodata ma gandesc daca nu cumva unele piese la MK3 au fost proiectate de niste batranei.....altefel nu imi explic de ce unele piese atat de simple, sunt atat de prost concepute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin_golf

exact asa ma gandeam si eu...si aici ma refer la designul acelei bile...faza e ca e deranjant psihic,nu fizic :) ma enerveaza...am sa incerc o improvizatie tot asa cu ceva cauciuc mai dur..sau o bile de cauciuc/plastic.

mersi de sfaturi baieti

ciao

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa schimb bolturile de la balamalele usilor (golf 3,2 usi). Ma poate ajuta cineva cu un cod?(asta daca exista).

Ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat dar pe vagcat, pe desen, nu-mi pot da seama exact. Stiu ca sunt 2 tipuri, unul are un surubel de reglaj. Cel mai bine ai verifica la volksman, el are tot ce-i trebuie (programe)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ca piesa reprezinta codul acesta 026 906 283 H?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

solenoid change-over valve - o electrovalva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si din ce sistem sau componenta face parte? cumva corpul injector?sau care este functia ei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e undeva pe la injectie dupa schema, pe vagcat am gasit-o aici VACUUM SYSTEM / ACTIVATED CARBON FILTER SYSTEM / FUEL LINE , insa pe masina nu am identificat-o

post-6155-1244660896_thumb.png

Modificat de paul_ral
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Imi spune cineva va rog codul 'Delcoului' la un:

golf3 variant '95 1,8L 55KW cod motor AAM?

Eventual si denumirea in germana?

Piese este accea care:'capacul din care pleaca fisele la bujii' :))

Modificat de dade
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe AAM au fost 2 tipuri de delco Bosch si Sagem(Valeo de fapt), difera capacele. De care ai ?

Modificat de vicius_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nu stiu; eventual sa ma duc sa ma uit dar dupa ce oare as pute sa-mi dau seama daca nu scrie firma pe el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum e capacul la tine ?

in German > Zuendverteiler(distribuitor cap)

post-15891-1245152855_thumb.jpg

Modificat de vicius_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acela din mijloc este.

Mulumesc frumos celor care m-au ajutat.

PS: si cheie de schimbat bujii (z

Modificat de dade
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!