Jump to content

Seat Leon -masina De "fitze"?


gg_e
 Share

Postare recomandată

Masina este foarte frumoasa si cu o tenta sportiva (chiar pronuntata comparativ cu alte modele) dar nu o consider "fitza". Sau mai bine zis, depinde foarte mult cui pui aceasta intrebare. Pentru un om "normal", ar fi o masina frumoasa cu tenta sportiva...pentru unul care are un buget restrans si care viseaza la un Leon, poate fi considerata "fitza". Iar pentru baietii care se plimba in AMG-uri, SLR-uri Ferrari si alte supercaruri, probabil este cam la fel cum privim noi un trabant.

:) Stati linistiti...nu o sa-l cumpere nu pentru pozitia joasa (am vazut destui la care se vedea doar capul cu urechile la nivelul portierei stand in Cayenne...de exemplu "minunea" de Adrian) ci pentru ca e "prea ieftin" si nu cadreaza cu imaginea lor de super baietzi cu bani si cu aurul la vedere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Leon are o tenta mai sportiva, e masina mai mult pt tineri, cel putin opinia mea...nu e o masina de fite, e o masina corecta pt cine doreste tehnologie vag imbinata cu un aspect exterior placut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor,

si eu sunt mandrul posesor al unui seat leon si pot sa spun ca din punctul meu de vedere nu este o masina de fitze, este o masina normala, cu o tenta accentuata de sportivitate( cam scumpa totusi).

poate ca e mai fiabila o toyota, dar niciodata nu o sa fie o toyota mai atragatoare ca un leon.

cat despre intors capul pe strada dupa ea, la inceput da, se intampla, pana sa se inmulteasca numarul leoanelor, dar acum lumea s-a obisnuit cu acest model.

pana la urma chiar daca multi o considera "masina de fitze", asta e ,nu ei iti pun carburant in rezervor, nu ei iti platesc reviziile.

nu cred ca ar trebui sa ne intereseze ce zice lumea despre masina(ca e nu stiu cum), atata timp cat noua ne place.

cati mai multi km va doresc fara incidente. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

"Seat Leon - masina de fitze?"

buna intrebare.

depinde pe ce parte a portierei de aflii, as raspunde eu.

am citit toate raspunsurile date de ceilalti mebrii si pot spune ca, cu totii aveti dreptate.

un lucru este cert: intotdeauna vom gasii prieteni sai mai putin prieteni care ne vor spune ca la banii dati pe Leon puteai sa-ti iei super masina anului viitor.

am patit-o si eu si m-am lecuit.am si scapat de o parte din eu.cei mai rautaciosi binenteles.

pe scurt:

de la o berlina din'82, prin '99, am ajuns la un Mondeo din '97 in 2001, ambele SH.eram inebunit dupa achizitionarea celei din urma.ma visam "king of the road".

mi-a trecut repede pentru ca la achizitionarea primului apartament a trebuit sa-l dau si sa revin iarasi la berlina.dar, norocul a revenit in 2003 si am reusit sa cumpar o Solenza Scala, noua-nouta, si iarasi eram pe val.

dupa numai 3 ani si 6 luni norocul avea sa ma lase si iarasi a trebuit sa o vand pentru achizitionarea celui de al -2- lea apartament.iarasi berlina.

in decembrie, anul trecut, revin in forta cu prima masina pe motorina si anume LOGAN ABS +.incanta de consum si .................... cam atat.

in martie 2008 doua optiuni: 407 sau Leon.

toti, dar, toti prietenii mei au sarit pe mine ca nu sunt bune nici una din ele si sa renunt sa merg la Kia ca Cee'd-ul face istorie.

am spus NU.

Leonul m-a fermecat.la fel si pe sotia si pe piciul meu de 3 ani.

deci ...............

leon - masina de fitze??????????

NU ...................... este MASINA FAMILIEI MELE.

PS: imi cer scuze daca este lung dar ......................... asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai perfecta dreptate.....si pustiul meu de 2 ani e foarte incantat.....si unde mai pui ca are acceeasi varsta cu masina.

Deci, Masina de Familie... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai Cristi_fx, atunci sa ne traiasca si pustii si la cat mai multi km cu masiniile.

sincer este masina cu cele mai multe airbag-uri la banii pe care i-am dat eu pe ea.

la un moment dat siguranta ta si a familiei va prima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:beerchug: cate? Vezi ca Yaris are enshpe mii de ele la bani mai putini :)

Modificat de AlinF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!