Jump to content

Polo 1.4 Tdi Pd-pompa Motorina


Primaru007
 Share

Postare recomandată

AM SI EU O PROBLEMA CU O GARNITURA CARE IMI DA MARI BATAI DE CAP(TIN MASINA IN PARCARE DE 2 SAPTMANI).PE LANAGA CAPACUL DE LA POMPA DE MOTORINA CURGE MOTORINA (UN PICUR LA 3-4 SECUNDE),AM APELAT LA UN MECANIC SI ACESTA A CONCLUZIONAT CA ESTE VORBA DE GARNITURA CARE ETANSEIZEAZA CAPACUL,SI ASA A INCEPUT CALVARUL:GARNITURA NU REUSESC SA O GASESC IN NICI UN MAGAZIN DE SPECIALITATE.AS SI FOARTE RECUNOSCATOR DACA ATI AVEA O SOLUTIE PENTRU MINE (VARIANTA CU SCHIMBATUL POMPEI PENTRU O GARNITURA NU IMI SURADE-PRETUL ENORM-..............SI PENTRU O GARNITURA :) )IN POZELE URMATOARE E PIESA CU PRICINA :evil: INA CATEVA POZE SA FIU CAT MAI COMPLET :evil:.......

post-14593-1200956513_thumb.jpg

post-14593-1200956646_thumb.jpg

post-14593-1200956724_thumb.jpg

post-14593-1200956889_thumb.jpg

post-14593-1200956949_thumb.jpg

Modificat de Primaru007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PARTEA `FRUMOASA` E CA EU NU POT ADAUGA NICI UN POST IN PARTEA :vwForum.ro > Lucruri generale > Anunturi online > Prestari servicii + oferte extinse , PENTRU CA NU SUNT MEMBRU INCA SUNT IN STADIUL DE DOAR INSCRIS :Driver: ,ASA CA NU POT SA IMI LAMURESC PROBLEMA ACOLO.APRECIEZ IDEEA(DACA ESTE ALTA MODALITATE DE AL LUA LEGATURA CU volksman AS APRECIA DACA ATI IMPARTASI-O(CHIAR SUNT LA INCEPUT :Driver: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am reusit sa iau legatura cu volksparts dar piesa nu se comercializeaza.vreo idee...chiar trebuie sa imi cumpar toata pompa pentru o garnitura? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar mai fi varianta dezmembrarilor.

www.dezmembrari.ro - pasii ar fi inregistrare, postare anunt si unul dintre centrele de dezmembrari afiliate sa te contacteze daca au piesa disponibila.

Cred ca ar raspunde la anunt daca ar vedea o cerinta ref. la pompa de motorina, nu doar la garnitura.

La Augsburg, Al Padrino si altii de genu' asta ai incercat ?

www.ebay.com sau www.ebay.de ai incercat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci de alternative.o sa incerc ,sa vad daca rezolv cumva ,desi nu as fi incantat sa iau una second ca poate intr-o saptamana sa faca si aia la fel ca nici pompa mea nu are nimic in rest ,merge perfect ,doar garnitura sa dus(adica sa dus in sensul ca e foarte putin `uzat ` aproape invizibil si totusi pe acolo curge).deci nu as avea nici o certotudine la un second ca nu e tot cam pe acolo.merci oricum de variante. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

inteleg ca e vorba doar de o garnitura....incearca sa gasesti un meserias roman ce o sa incerce sa o confectioneze chai el, o amorseaza cu silicon si la drum.. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

stiu ca trezesc mortii dar a reaparut problema mea la pompa de motorina(de fapt se pare ca nu a fost rezolvata niciodata, doar partial ).Si ma uitam ce s-a mai postat aici si chiar ma gandeam daca nu stie careva un meserias de asta care sa poata face o astfel de garnitura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut! Am si eu exact aceasi problema . Cum ati rezolvat-o ?

Se desface greu capacul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut,

 

acum si mi-e imi curge motorina pe-acolo.

Acum intreb eu :icon_confused: : cu ai rezolvat-o?

 

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, exista kit de reparatie pentru pompele tantem. am schimbat eu la masina mea, practic vin toate garniturile, suruburile si 3 arcuri (ceea ce se `uzeaz`). gasiti pe net kit-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut la toata lumea, am un polo 6n2 1.7sdi si am o problema . Imi pierde motorina prin spatele pompei de injectie . Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici cam ce ar trebui făcut, dar nu mai continua discuţia aici pentru că est off topic. SDI nu este acelaşi lucru cu TDI PD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuza-ma dar n-am gasit nici un topic pe forum de pompa de injectie asa ca am zis sa scriu aici.Multumesc pt link


Scuza-ma dar n-am gasit nici un topic pe forum de pompa de injectie asa ca am zis sa scriu aici.Multumesc pt link

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!