Jump to content

Stop Spart Passat B5.5


andreiu81
 Share

Postare recomandată

Salutare

Tocmai mi-am gasit masina in parcare cu un stop spart. Cred ca m-a pocnit unu cand a dat inapoi si a plecat. Partea buna ca numai stopul e spart si nu e indoit nimic sau zgariat la masina.Asi vrea sa-mi schimb setul cu unul mai custom. Pe unde pot gasi un set de stopuri mai faine? Pe net am cautat dar nu am gasit nimic. Aveti idee cat costa un stop de fabrica nou?

Multam cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact asa am patit si eu cu stopu de pe partea dreapta .. am fost si l-am schimbat pe casco

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Tocmai mi-am gasit masina in parcare cu un stop spart. Cred ca m-a pocnit unu cand a dat inapoi si a plecat. Partea buna ca numai stopul e spart si nu e indoit nimic sau zgariat la masina.Asi vrea sa-mi schimb setul cu unul mai custom. Pe unde pot gasi un set de stopuri mai faine? Pe net am cautat dar nu am gasit nimic. Aveti idee cat costa un stop de fabrica nou?

Multam cu respect.

la fel am patit si eu ca tine... eu am luat second de la un coleg de forum cu 1 mil jumate... si era in stare buna. nou cand am intrebat eu era in jur de 3,5 mil... 4 mil (masina mea e variant).

vad ca link-uri ti-au dat colegii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Azi am avut ghinionul sa dau cu masina intr-o ciata si mi-am spart plasticul transparent ce acopera stopul. Se poate cumpara doar acel plastic sau trebuie tot stopul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu se poate cumpara doar plasticul, vine tot stopul cu totul. La fel am si eu un stop care sta in garaj cu plasticul spart.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Renunta si la celalalt plastic, ... stiu in Craiova vreo doua passat-uri care circula asa. :)

E doar o idee, nu ... :icon_thumright:

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

am gasit azi dimineata geamul de la stop spart, cred ca a bat cineva un picior in el sau o piatra. aveti idee exista geam separat de vanzare sau o alta alternativa de facut stopul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Afli raspunsul chiar cu 2 posturi mai sus. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu se poate cumpara doar plasticul, vine tot stopul cu totul. La fel am si eu un stop care sta in garaj cu plasticul spart.

Este aceeasi solutie si la faruri? Se gaseste de cumparat numai plasticul fara far? Ma intereseaza la B5.5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi aici. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi pentru indrumare :P Acum m-am lamurit ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este aceeasi solutie si la faruri? Se gaseste de cumparat numai plasticul fara far? Ma intereseaza la B5.5

vezi ca se gasesc sticle pt faruri la "vanzari" - "piese de schimb" - "timadi" parca il cheama pe tipul care le vinde 120 set cred sau bucata vorbesti tu cu el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Passat nu are. :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nasol, pt passat nu prea gasesti nimic frate, cei mai fericiti sunt cei cu golfurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat cineva sa dezlipeasca plexidul transparent si sa curete pe interior? La mine a intrat apa din cauza imbinarii inperfecte si s-a umplut de praf si mizerie pe dinauntru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La faruri niciodata.

La lampile pe spate, la alte masini, demontam, apa calduta, detergent si tot agitam iar apoi clateam si lasam sa se usuce. Se curata pana la urma.

La faruri nu recomand, chestia cu apa si detergent caci stratul reflectorizant e f. subtire si sensibil. Cine incearca, probabil o sa obtina o chestie similara lampii de iluminare numar inmatriculare. Si la lampi pe spate apoi se cauta si astupa locul pe unde intra apa.

Nu am auzit sa fie de cumparat plasticul acela transparent, eu le lustruiesc cu pasta de polish din cand in cand.

Nu am incercat si nici nu as avea curaj sa dezlipesc plasticul acela transparent nici de la faruri nici de la triplele de pe spate. Sunt destul de subtiri si mari si probabil lipite cu adezivi de calitate, asa ca orice incercare de a mea ar duce la craparea lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum e la B5.5 da la mine am dat jos sticla aia de la far ca mi se parea mie ca is murdare in interior (de fapt erau matuite pe exterior). :P Sticla farului (adica plastic la mine) era lipita cu un fel de guma izolanta, nu era ceva lipici rezistent, parea un fel de guma care nici nu se intareste si nici nu se inmoaie veci. Dupa ce l-am desfacut, l-am pus inapoi tot cu acelasi lipici fara sa adaug ceva si n-am avut probleme de atunci (acum un an jumate), adica nu intra apa, nu se abureste, nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!