Jump to content

Cu Ce Sa Lipesc Chederele Si Ornamentele De Pe Usi?


marywss
 Share

Postare recomandată

Mi s-a dezlipit si mie chederul de la o usa si ornamentul exterior de plastic din exterior de la o alta?

Cu ce ar fi cel mai bine sa le lipesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LOCTITE 406 - stie sa lipeasca plastic/plastic, cauciuc/cauciuc :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LOCTITE 406 - stie sa lipeasca plastic/plastic, cauciuc/cauciuc :screwy:

Pai eu vreau cauciuc/fier, si plastic fier(tabla). Lipeste si asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Chiar nu si-a lipit nimeni chederele sau ornamentele? Va rog ajutati-ma!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine e cu banda dublu adeziva dar nu lua orice ia ceva de calitate de la 3M sau Tesa si foarte important sa fie curatate bine suprafetele inainte sa lipesti si de preferat sa nu o faci sub 15 grade temperatura suportului. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mie mi s-a dezlipit ornamentul de pe usa dreapta fata si am pus picatura si pana acu nu a aparut nicio problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la chedere este acelasi sistem tot cu banda dublu adeziva am lipit la un Polo si de 2 ani jumate se comporta foarte bine nu da semne sa se dezlipeasca doar ca trebuie degresata foarte bine suprafata cu o carpa cu diluant Nitro iar apoi stearsa cu o carpa uscata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine cu banda dublu adeziva.Eu am luat din Carrefour Orhideea.Se numeste HPX Adhesif Double Face Transparent,19 mm x 1,5 m.Pe pachet chiar are o poza cu un spoiler/deflector.A costat cca 18 RON.In prealabil se curata si se degreseaza (eu am sters cu alcool med).Atentie si la temp.(15'C-30'C) cand lipiti.Daca este prea frig s-ar putea sa nu faca o priza prea buna.

Multa bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, astept sa se incalzeasca afara si va tin la curent.

Daca mai aveti si alte sfaturi sunt binevenite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e neaparat sa se incalzeasca afara daca ai undeva acces la un garaj si un uscator de par ai rezolvat rapid problema, doar incalzesti un pic zona respectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un electrician mi-a adaugat ceva in bord si fost nevoit sa desfaca chederul de pe masina din stanga fata. chederul era prins de masina cu o pasta alba,a tras de el ,l-a desfacut si l-a pus inapoi pastrand aceeasi pasta. era inca moale si s-a lipit foarte bine. probabil la un service cineva iti va putea spune exact ce este acea pasta.

numai bine,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!