Jump to content

Capac rezervor


Fikat
 Share

Postare recomandată

am un buson rezervor. are sub el atasata membrana respectiva... imi poate spune cineva la ce foloseste? e ca un fel de membrana de pompa de benzina, mai groasa si mai putin flexibila. modelul busonului este ptr an 55-60, rezervor cocoshat.

poze...

post-2659-1200817394_thumb.jpg

post-2659-1200817399_thumb.jpg

post-2659-1200817418_thumb.jpg

post-2659-1200817426_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ooo noooo.... nu pun larve in rezervor! ca asa ceva imi haleste benzina si stau sa vad consum de 20%... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

eu cred ca are rolul unei supape, da voie sa intre aer dar nu si sa iasa vaporii de benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tie iti trebuie de 302, ala ca de damigeana cu filet... am mai vazut pe ebay daca doresti spui. nush daca iesi insa mai ieftin ca unul nou. avantajul e ca poti primi si ceva piesulici pe linga

http://cgi.ebay.de/VW-Kaefer-1303-Typ-3-Ka...1QQcmdZViewItem ceva de genul 13 euro..

Modificat de Fikat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

se poate sterge. nu mai este de actualitate. :D

m-am lamurit voi nu? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!