Jump to content

Martor Indicator Benzina


SSSnake
 Share

Postare recomandată

Am facut plinul la NEW BEETLE, acul indicator din bord s-a dus pe " plin ", dar led-ul a ramas aprins.

Cum as putea rezolva problema?

Rog moderatorii sa-i lase pe " aia mici, dar multi " sa-mi dea cateva raspunsuri !

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ceea ce spui tu ar fi vorba despre sonda litrometrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca stii despre ce e vorba, te rog sa-mi spui in ce fel se poate remedie problema.

Trebuie sa schimb sonda aia? Se peate repara in vreun fel?

Mentionez ca acul indica nivelul real, dar led-ul ramane permanent aprins.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in principiu se scoate sonda litrometrica si se observa daca in momentul cand scoti mufa care face legatura cu instalatia electrica se stinge becul in bord. mai e posibil ca firul de la bec 'sa dea la masa".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scos mufa....led-ul s-a stins.

Am desfacut toata smecheria aia din plastic alb care e in rezervor, cu plutitorul.

Am scos afara toata piesa am suflat-o cu aer, am rasucit-o, am pus-o inapoi si ....rezultatul :Driver: ACELASI. Led-ul ramane aprins, acul lucreaza normal.

Am facut si o scanare cu VAG-COM, sau cum se cheama..mi-a dat o eroare la "nivel combustibil" , am sters eroarea si surpriza.....LED-ul ramane APRINS !!! :lol:

Astept indicatii !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu modificarea ca daca scot mufa,contactul pus. acul revine la 0, dar led-ul ramane aprins.

Ma streseaza problema asta.

Pareri, va rog !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate e din bord, de la bec. am un prieten care a patit la fel cu becuk cu check la un audi, asta acum 1 an poate mai mult si de atunci a ramas aprins

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!