Jump to content

T4- Norme De Poluare


r&d
 Share

Postare recomandată

buna

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un vin decoder?

vreau sa achizitionez un t4 caravelle si nu stiu daca e euro 3

VIN-ul este WV2ZZZ70ZXH115197

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cabina

    5

  • steve17

    4

  • r4ulik

    4

  • Emy D

    4

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Sa va explic un pic cu e cu normele:

T4 de 1.9 si 2.4 nu este euro 3 nu are rost sa mai cautati.

doar motorul de 2.5 ACV..insotit de caroseria care are a 8-a litera din serie de la W in sus(inclusiv W)si cestea incep din 05/1997 in sus!

Motoarele de 1.9 si 2.4 pot sa iasa euro 2 si din 1992 daca au codul potrivit la motor!

Pt. alte informatii ma puteti intreba si va ajut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut!

Am si eu o intrebare: toate motoarele de 1.9 td la T4 sunt incluse la euro2? inclusiv modelele fabricate mai tarziu (1999,2000)?

Motor 1.9 tdi s-a pus pe T4? Daca da, ce norma de poluare are si intre ce ani s-a pus pe T4?

Multumesc, Raul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.9TD nu exista cu norma peste euro 2, indiferent de anul de fabricatie

1.9TDI nu a existat ca si motorizare pe T4, Aceste motoare apar doar pe T5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ceva pareri puteti sa-mi spuneti despre 1.9 td? 2.0 benzina nu mi se pare rentabil, 1.9 D parca e ceva mai slab, iar motor peste 2.0 nu-mi permit.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Observ la semnatura ta, ca ai un 2.0 benzina. Ce poti sa-mi spui despre el? Cum merge, intretinere si chestia de care mi mie frica, consumul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu are probleme ca masina , te duce mult si bine , oricum e foarte ieftina la intretinerea pe termen lung , iar la motor nu prea cad decat cateva lucru elementare , al meu a fost cumparat la 180mii si 463mii la ora actuala , daca consuma sau avea probleme fi sigur ca nu tinea masina , ia in considerare ca ai si viteza de croaziera buna , ai si confort in masina din lipsa zgomotului si a trepidatilor , iar ca si consum nu sare de 10% acuma depinde ce vrei sa faci cu masina , si ia in considerare deja ca motorina a luat-o inainte ca pret in fata benzinei plus ca daca o vrei sa o faci pentru concedii sau familie merita pusa pe gaz si vi cu aproximativ acelasi consum la jumatate de pret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina va fi folosita ca masina de oras, de transportat nu cred ca voi transporta nimic cu ea. Probabil va fi folosita si ca masina de concediu.

Cel mai mult as prefera varianta multivan, doar ca, ce am observat majoritatea multivan-urilor sunt 2.4 d:(

Diferentele sunt mari la impozite si asigurare intre 1.9 si 2.0?

Incarcata consuma mult? Extern consum? Ma refer la 2.0 :D

Mersi frumos de informatii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

subscriu afirmatia colegului Andrei cu privire benzinara de 2.0. Eu am modelul de 2.5 cu GPL si sunt multumit de el,desi impozitul este 860 lei.

Legat de 2.0 impozitul il gasesti cu un search pe guagal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

va salut pe toti.

am si eu o intrebare:

am gasit un t4 de 2,4 din 1994 pe nr rosii si m-ar interesa sa il iau in ideea de a-l inscrie, ce euro iese?

si la cele de 1,9d sau td ce euro au? sau e in functie de anii de fabricatie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EURO 2  ar trebui sa fie la toate pana in 1997 parca. Dupa e euro 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2,4D euro 3 nu cred ca exista. daca e sigur euro 2 e bine, am inteles ca se poate face o constatare la rar si costa 30 de lei , e adevarat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma dupa cum "vorbesti" cu inginerul de la RAR. La ce am inmatriculat eu s-a luat dupa norma care o avea masina. La altii am auzit ca nu le-a iesit norma masinii si le-a trecut una mai joasa (de la euro3 la 2 de ex). E o harababura la ei acolo. Daca faci constatare sa nu iti iasa norma mai mica sa ai probleme dupaia la inmatriculare. Dar nu cred ca merita platita. Te rezolva nenea de la RAR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!