Jump to content

Vopsire Completa


im.guzu
 Share

Postare recomandată

dintre astea ar merge roshu cu negru, bineinteles alte nuante:))

nici ideea lui croco nu e rea.

dar totusi, de ce nu incercati sa mergeti putin mai departe, adica sa nu duceti roshu pana la linia capotei care se continua cu partea inferioara a geamurilor?si anume sa faceti ceva de genu asta. oricum nici liniile facute de voi nu trebuie sa fie aiurea, ci trebuie sa se integreze cumva in liniile masinii.

post-15329-1217539863_thumb.jpg

Modificat de m3dobrean
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

cred ca ceva mai super tare de atat nu gasesti e bestiala

post-17496-1218274312_thumb.jpg

post-17496-1218274320_thumb.jpg

post-17496-1218274328_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Haideti sa readucem la viata topicul acesta!

Cred ca e o chestie interesanta pt multi dintre noi sa aflam detalii costuri si pareri legate de vopsirea si personalizarea masini.

Pe mine ma bate un gand sa fac golful negru mat... astept detalii si pareri de la cine deja a trecut printr-o operatiune de vopsire completa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal

și eu intenționez să vopsesc complet mașina golf 4 e albastră pearlbleu și cred că o să păstrez culoarea

m-am interesat

Modificat de forceturbo
Raspuns la un post de 18 luni!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La o revopsire totala cred ca trebuie avute in vedere cateva aspecte:

1. La revanzarea masinii: nu multi inteleg pasiunea asa cum ar trebui si se feresc de astfel de culori;

2. Sa nu iasa o manea combinatia de culori, sa fie ceva studiat indelung, de bun gust, care sa placa si batranilor;

3. Vopsirea sa fie cat mai profi, pentru ca o astfel de vopsea aplicata defectuos, starneste mai mult rasul decat admiratia;

4. Puteti lua in vedere si colantarea, ar putea iesi mai ieftin;

5. Cei care aplica vopseaua propriu-zisa sa stie cu ce se mananca acest efect de cameleon, sa stie cum se dau mai multe nuante de vopsea, in cate straturi, cate straturi de lac, sa nu fure din lac si sa dea mai putin ca astfel se zgarie masina mai repede;

6. Mie personal mi se pare o operatiune foarte delicata, care trebuie facuta undeva unde oamenii sunt renumiti pentru calitatea lucrarilor, si care mai ales au mai facut asa ceva pana atunci;

7. Sa nu se compromita in vreun fel rezistenta tablei la rugina dupa aceea. Ganditi-va foarte bine, eu cred ca nu e cazul sa cautati "cel mai ieftin" pentru o astfel de operatiune, mai bine mai asteptati ceva timp pana strangeti banii necesari pentru o vopsire profi, acolo unde se face asa ceva mai tot timpul, ca sa ma exprim asa.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Hello! Ce dezavantaje are vopseaua mata? Specificati daca raspunsul este o opinie sau un lucru stiut sigur! Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!