Jump to content
Sign in to follow this  
toni

Cand se face ITP pentru prima oara la o masina noua?

Recommended Posts

Zorro Classic
Fratilor toata lumea vorbeste numai de masinile noi dar noi, noi astia cu VW vechi ce facem le punem la gunoi sau mergem cu banu pina la anu` :stupid: Astia te dau inapoi din orice si vad ca nu raspunde nimeni la o intrebare atit de banala. Ajutoooor!

Eu sint fara ITP din septembrie 2005 si inca nu am curaj sa ma duc pe bune la ITP desi nu stiu sa am vreo problema majora sau ceva pentru care sa ma intoarca dar se intimpla sa mi se aprinda becul de la ABS tocmai in ziua cind ma duc la ITP si FRAIERII aia nu stiu ce e aia si ma da inapoi doar ca vad un bec aprins. Are cineva o idee de un service ceva unde facem ITP-ul si la ce pret?Poate raspunde cineva la intrebarea asta? :D

Pai citeste si tu topicul de la cap la coada... Orice service autorizat RAR poate face ITP, la preturile lor.

BogMW
nu vad ce legatura poate avea becul de la ABS... masinile fara ABS nu trec testul?

Legatura este urmatoarea: ce e pe masina trebuie sa functioneze.

Un alt exemplu sunt farurile de ceatza - daca sunt crapate, nu treci, daca nu ai faruri de ceatza, treci.

Logic :stupid:

miriamtoyo
Poate raspunde cineva la intrebarea asta?

Ai PM

CatalinN

Atentie mare la ITP. Nu circulati fara ITP, din 2 motive.

1. In caz de (doamne fereste) accident e groasa si nasoala fara ITP (din nevinovat deveniti, sub incidenta legii, vinovat daca masina nu are ITP)

2. CASCO nu despagubeste _NIMIC_ daca masina a suferit dauna fara a avea ITP valabil.

Asa ca aveti grija, nu e problema ca-ti ia talon sau ca e 500mii amenda. Daca n-ai ITP si dai peste unul care traverseaza aiurea strada o sa-ti para extraordinar de rau :D(