Jump to content

Activare Mirror Down


gabi71
 Share

Postare recomandată

E destul de greu de gasit module compatibile,datorita versiunii de SW din ele care difera..desi sunt Gen3Max..am gasit care nu suportau oglinda rabatabila. Deci-e cam o loterie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cercetat si ar suporta plierea cele 2 calcultoare .Am gasit unele dupa ungolf 6 si unele dp un golf 5 cele cu M sunt dp golf 5 iar cele cu P dp golf 6!aveti idee daca pe golf 6 merge plierea din telecomanda?presupun ca l golf 5 nu ar merge din cate am citit pe forum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate si la cele de golf 5?cele cu M?ii sunt mai la indemana pot merge personal l parcul de demembrari pe cand cele de g6 trb prin curier!si cum se poate face?doar din vcds?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu,nu cu Vcds.Se citeste eeromu,se modifica adrese apoi se rescrie.Sunt scule dedicate ptr asta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

salutare,oglinzile se pot seta individual ? deoarece in momentul de fata daca reglez oglinda din stanga ( L) , mi-l regleaza si pe cea din dreapta, Reglez si oglinda din dreapta ...iar apoi daca mai vreau sa ajustez ceva la oglinda din stanga mi-l deregleaza pe cea din dreapta.

 se poate cumva seta individual cu VCDS ?? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai maxidot  se poate, selectezi de acolo sa seteze individual, daca nu, cu vcds, la mine am maxidot si am in meniu optiunea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am maxidot,deci se poate seta optiunea din VCDS ? sti cumva sa-mi spui si din ce grupa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu folosesc, nu stiu, al bundy, florin, spido, ei pot sa-ti spuna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 12 ore, 92nbk a scris:

salutare,oglinzile se pot seta individual ? deoarece in momentul de fata daca reglez oglinda din stanga ( L) , mi-l regleaza si pe cea din dreapta, Reglez si oglinda din dreapta ...iar apoi daca mai vreau sa ajustez ceva la oglinda din stanga mi-l deregleaza pe cea din dreapta.

 se poate cumva seta individual cu VCDS ?? Multumesc.

Da, se poate. Dar trebuie sa ma uit când îmi mai vine una ca a ta, sa verific.

Golf 6, dar acesta are BCM... Are synchronised mirror adjustment... Asta cauta și tu, la long coding pe 09 centrala electrica sau 46 convenienta. Când o găsești, debifeaza și salvează noua codare 

Screenshot_20200116_070523.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Florin , am rezolvat cu oglinzile,am dezactivat aia cu synchronized mirror si acuma pot seta individual fiecare oglinda. Multumesc de ajutor .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Bună ziua, am vrut și eu să beneficiez de funcția "Mirror down in reverse", chiar dacă nu o aveam din fabrică. Așadar am cumpărat un motoraș pentru oglindă care suportă funcția:1K0959578A și un modul pentru ușă:5N0959702G. Singura problemă e că modulul găsit e de pe ușa dreaptă de la o mașină cu volanul pe dreapta dar totuși cu același cod de care am eu nevoie. L-am probat pe mașină, și toate funcțiile sunt "în oglindă", coborârea geamului, mișcarea oglinzii, până și ușile din spate mi le arată deschise invers în bord ?. Oare există o posibilitate de a "coda" sau seta modulul astfel să funcționeze ca și cel vechi? 

Mulțumesc anticipat pentru orice sfat! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Adica invers cred ca ai vrut sa scrii. Cel mai usor, cumpara calc de usa compatibil. Se gasesc si nu sunt scumpe, la dezmembrari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 hours ago, popcalin55 said:

Bună ziua, am vrut și eu să beneficiez de funcția "Mirror down in reverse", chiar dacă nu o aveam din fabrică. Așadar am cumpărat un motoraș pentru oglindă care suportă funcția:1K0959578A și un modul pentru ușă:5N0959702G. Singura problemă e că modulul găsit e de pe ușa dreaptă de la o mașină cu volanul pe dreapta dar totuși cu același cod de care am eu nevoie. L-am probat pe mașină, și toate funcțiile sunt "în oglindă", coborârea geamului, mișcarea oglinzii, până și ușile din spate mi le arată deschise invers în bord ?. Oare există o posibilitate de a "coda" sau seta modulul astfel să funcționeze ca și cel vechi? 

Mulțumesc anticipat pentru orice sfat! 

Codeaza modulul corespunzator cu VCDS,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc, mi-ar fi de ajutor un sfat cum se face codarea modului. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy merge codat modulul de la usa sa fie folosit pe partea cealalta?

mai exact spus, el a luat modul de pe masina din Anglia si vrea sa-l foloseasca pe masina de EU 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am codat modulul și merge. Așadar, pentru funcția "mirror down in reverse" am cumpărat: motoraș oglindă cod: 1K0959578A, modul cod: 5N0959702G (am găsit pe EBay de la ușa stângă de la o mașină din UK RHD, merge codat pentru ușa dreaptă la mașină LHD) , 11 pini: N90764701, mufă: A2105454328 și 4 fire de 0.35. Mulțumesc Aerofan pentru ajutor! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut, suporta modulul din usa pasager functia Mirror Down ?                                                                                                                                                                                               Adresa 52: Electr. uºa pasag        Eticheta: ROJ\1K0-959-702-MIN3.clb
   Numãr VAG SW: 1T0 959 702 R    HW: 1T0 959 702 R
   Component: Tuer-SG         009 2113  
   Codare: 0000244
   Atelier: WSC 31414 790 00001
   VCID: 479DED1D36ADF37254-8012

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutari. Oare mi se pare mie, sau la mai multe actionari, oglinda nu mai revine asa de sus, cum era reglat inainte?

Cand reglez oglinda din dreapta, imi iau unele repere din lateralul masinii, iar dupa cateva mirror down-uri, am impresia ca oglinda nu e tocmai la setarea initiala.

Modificat de Lotg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exclus, daca te fatatai in masina cat faci reglajele nu vezi acelasi lucru...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare, am incercat sa caut pe forum insa am gasit doar acest topic, eu am activa functia de mirror down din fabrica insa dintr-un motiv ciudat a incetat sa mai functioneze... Are cineva idee cum as putea reactiva eu fara a ma duce la service? Sau de ce s-ar dezactiva in the first place?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune un tester si vezi ce problema ai.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, kmykze said:

Salutare, am incercat sa caut pe forum insa am gasit doar acest topic, eu am activa functia de mirror down din fabrica insa dintr-un motiv ciudat a incetat sa mai functioneze... Are cineva idee cum as putea reactiva eu fara a ma duce la service? Sau de ce s-ar dezactiva in the first place?

 

Multumesc.

banuiesc ca butonul reglaj oglinzi, este pus pe pozitia R, reglaj oglinda dreapta.... ca altfel, nu merge functia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 minutes ago, F l o r i n said:

banuiesc ca butonul reglaj oglinzi, este pus pe pozitia R, reglaj oglinda dreapta.... ca altfel, nu merge functia

Da, este pe pozitia R.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

44 minutes ago, Al Bundy said:

Pune un tester si vezi ce problema ai.

 

La tester nu apare nici o problema. Poate ar trebui alt tester mai destept? Ceva recoandari (de service/baiat ca tester nu as vrea sa cumpar...)? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!