Jump to content

Poze si filme cu Tiguan 5N & 5N2


Michael
 Share

Postare recomandată

Dap anul asta am cauciucuri de iarna Nokian WR G2 for SUV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DANNY VW

    36

  • Michael

    17

  • Vlad F Buc

    9

  • Raf

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Sorin - Am mers eu prin zapada pana la praguri si putin peste, nu a avut nici o jena micutul Tuareg, zapada era cam de ozi si jumatate (Piata Constitutiei), ideea e ca nu am oprit deloc de frica sa nu raman inzapezit pe acolo, chiar nu aveam chef sa dau la lopata ca tampul in mijlocul Bucurestiului si cu pantofiori in picioare.

Anul trecut cu anvelope de vara Hankook am urcat pana la Clabucet, unul cu o mazda 6 (anvelope de iarna) a abandonat pe la jumate (era panta prea mare) zapada era batatorita. Tot anul trecut un golf cu cauciucuri de iarna nu a putut sa urce o micuta panta (era sticla pe jos) eu cu gumele de vara nu am avut greturi.

Anul asta o sa fac o mica sedinta foto, ma duc de revelion in valea Uzului (o sa iau si lanturile cu mine in caz ca e groasa treaba) si o sa revin cu poze, poate trag si un film cu telefonul.

Tot anul asta am un sir de 5 sanii programat pt tras, am o coarda flexibila de 20m si e destul de pustiu pe acolo.

Vlad, cu anvelope de iarna te puteai opri si plecai de pe loc fara probleme in zapada de care zici in Piata Constitutiei. Frica asta e pentru ca inca nu iti cunosti masina :D, pana unde e capabila sa nu aibe probleme, dar se rezolva in timp prin experimente.

Asteptam pozele si filmulete de la distractia cu saniile dupa Tiguan, in numar cat mai mare! :icon_thumright:

Craciun Fericit tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sunt dezamagit, nu am gasit prea multa zapada pe unde am fost.

Doar ceva zapada batatorita cu mici portiuni de gheata.

Modificat de Vlad F Buc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Uite ca postez si eu niste poze cu Tiguanu-l din dotarea familiei. Nu intrebati ce s-a intamplat cu el. :)

b82vpj9.jpg

b82vpj5.jpg

b82vpj1.jpg

Modificat de animalutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios de ce nu ai/ati ales la achizitie varianta Track&Field?

E mai uratel la moaca dar are unghi de atac mai bun.. desi judecand dupa inaltimea avariei cred ca trebuia sa ai Land Cruiser.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ajuta nici unghiul de atac de la T & F.

Oricum cred ca o sa fie fun daca deschidem un topic cu "Avarii Tiguan" :tomato: am vazut la Midocar un Tiguan care era scrum (a fost lovit puternic si a luat foc) :pale: .

Pe topic sa punem pozele cu avaria si cat a costat distractia(nu cred ca e ok sa atasam facturi/devize) la ultima mea avarie am primit un deviz de 6 pagini :eek:(montat/demontat surub stanga ...etc), putem sa postam in mare cam ce au operat baietii :scratch: .

Modificat de Vlad F Buc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, chiar ar trebui. Sa-l deschid eu? :)

Eu am ales S&S pentru ca mi-a placut mai mult cum arata. Nu a fost vorba de lipsa de garda la sol acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pe zapada am testat-o toti, insa pe mine m-a convins altceva... Dupa ce am sunat 2 ore la tractari si nimeni nu s-a bagat sa scoata camionul de pe drumul cu pietris si noroi, am pus puiutzul la incercare ;)

post-34768-1270888914_thumb.jpg

post-34768-1270888964_thumb.jpg

post-34768-1270889006_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In w/e am mai facut o iesire in zona Fundata. Am incercat drumul Podul Damboviciarei - Fundatica. Din pacate niste localnici ne-au speriat ca drumul este intentionat distrus asa ca in momentul in care a inceput sa ninga ne-am intors. La vale ne-am intersectat cu niste colegi profesionisti echipati cu MT-uri care ne-au spus ca am fi putut trece. Mai incercam. Masina s-a comportat impecabil ca de obicei.

post-3842-1271106651_thumb.jpg

post-3842-1271106662_thumb.jpg

post-3842-1271106687_thumb.jpg

post-3842-1271106703_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am senzatia ca imi scapa ceva :P

ce era de vazut sau auzit in clip?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca era reclama la Sony (aparatul cu care a filmat). Frumos volan si miscarea mainii este ....pfff fara cuvinte.

Prima data am vrut sa dau replay fara sa ma uit la film si sa spun ca Bender este rautacios, dupa ce am vazut filmul am obs ca a fost chiar finut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunetul e linistitor :D Ma luase somnul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Tiggy cu 2 prieteni buni(Q5 si Tuareg) in Muntii Baiului:

Am facut si un track in google earth dar se pare ca nu se pot urca aici(daca il vreti pm):

Error You aren't permitted to upload this kind of file

post-3842-0-41493700-1314734986_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si de la mine doua poze - Transalpina, acum doua saptamani...

post-21367-0-53936000-1314773504_thumb.j post-21367-0-19664300-1314773513_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

botezul in apa Cernei post-92181-0-88833400-1314819698_thumb.j

singur printre atv-uri la Izvoarele Cernei post-92181-0-05802700-1314819231_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am vazut si eu cele 7 filmulete cand au fost publicate. Sunt ok pt ca poti sa vezi masina, dar comentariile sunt de multe ori penibile si enervante. Baiatul ala mai mult decat a spune interesant, nu prea stie ce sa spuna. Pacat, pt ca filmarea e destul de ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa fac si eu un review complet cand am masina...

Modificat de nexus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Daca si-a comandat cineva noul Tiguan pe culoare Titanium Beige si i-a sosit, il rog sa posteze niste poze.

Cred ca am vazut ieri unul cu aceasta culoare si parea mult mai putin auriu decat tot ce am vazut pe net. Mi s-a parut mai dragut decat Silver Leaf si e posibil sa ma razgandesc asupra culorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sper ca ati petrecut bine de Craciun, noi mai mult ca sigur. :) Aici este un mic pictorial pe care l-am promis acum cateva sapt.

spate stopuri

spate stopuri landscape

roti

langa gard

frosty3

frosty2

frosty1

front

front proiectoare

dreapta spate

ascuns In zapada

Old And New

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!