Jump to content

Bora-aripa Interioara Roata


smurff
 Share

Postare recomandată

incearca de la Volksman.eu am luat-o pe cea din fata drapta si a venit la fix.nici nu a fost scumpa 50RON. asa ca poti apela la el cu toata increderea.

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste mai sus ce s-a scris...eu iti recomand originala. Chiar daca e mai scumpa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si totusi, care e diferenta intre N 0154391 si N 90833801 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu, in ETKA sunt desenate ca naiba si nu se intelege nimic. Acolo la contraaripa sunt 3 chestii: surubul, maseluta de metal in care se insurubeaza surubul si care vine prinsa pe carenaj si clipsul intra in semiaripa si in el intra surubul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg saptamana asta la reprezentata, sa vedem ce iese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Si eu am patit-o ieri....cand ieseam din parcare aud un sunet puternic, credeam ca am frecat masina de ceva. Cand ma uit imi picase acea aparatoare de cauciuc sub roata. Se intampla ceva daca lipseste acea aparatoare? Cel putin cateva zile pana o montez inapoi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mare lucru nu se poate intampla, o sa iti arunce mizerie, pamant, pietre acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Domnilor, daca tineti la MASINA, luati numai originale, si eu am patit, aparatoarele after market sunt penibile, nu se potrivesc, sunt dintr-un material neadecvat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

:eek: Stie cineva daca la Vw Bora exista scut si in partea spate, si ce protejeaza el ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca se poate comanda asa ceva, adica daca la reprezentanta se poate aduce asa ceva si cam care ar fi pretul.

Codul daca poate careva sa il verifice: 1JM809962A

post-20958-1264966242_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este aparatoarea de noroi a rotii. Se poate aduce (e foarte posibil sa fie si pe stoc). Pretul insa este vreo 200 ron (destul...)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Tocmai am agatat carenajul pe partea stanga de o bordura, am reusit sa-l rup din toate suruburile :icon_thumright:

Pana il rezolv are ceva daca umblu fara, in caz ca ploua? La spalatorie sa le zic sa nu dea pe acolo sau n-are nimic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

am desfacut aripile interioare ca una era varza, sa le curat si am niste piese lipsa daca ma poate ajuta careva cum le zice si unde le gasesc .am sa pun cateva pozepost-82745-0-66618900-1305780223_thumb.jpost-82745-0-37660900-1305780241_thumb.j

post-82745-0-42831800-1305780399_thumb.j in ultima fotografie atata mizerie am gasit:Dpost-82745-0-45098000-1305780446_thumb.jin poza asta in partea dreapta este un fir ce spanzura era prins in bara, de la ce e termometru?

post-82745-0-64920600-1305780524_thumb.jpost-82745-0-61389000-1305780509_thumb.j bucata asta de cauciuc sau burete ce e nu o am numai la o aripa are de aface ca aud vantu in usa pe partea soferului?

are rol de antifonare?

Modificat de Popika1991
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
misu ploiesteanu

am schimbat uleiul la golful4 si am vazut carenajul care face legatura intre lonjeron si scut pe partea dreapta facut zob, stie cineva ce cod are si de unde il pot cumpara??? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

KLOKKERHOLM 9523798(45 lei),PRASCO SK0201903,oe 1J0825250F.Daca masina e benzina e intreg,daca e diesel mai are un decupaj mic prin care intra un racord.Poza e pentru diesel..scutul de benzina e intrec faca gaura.Te duci la magazin si dai comanda...e simplu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

mi'a cerut la dezmembrari pe aripa interioara klokkerholm 80 de lei noua si de la reprezentanta mi'am luat'o cu 93 de lei, se vede ca e calitate s'a potrivit la fix si e plasticu destul de moale daca agheti bara sa nu se crepe;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

am cumparat astazi de la reprezentanta din brasov, Tess, aripa interioara stanga ( cod 1J0809961A) si m-a costat 130 Roni ... un pret destul de mare pe langa cele de la klokkerholm dar plasticul e destul de moale ... multa lume mi-a zis ca cele neoriginale se crapa usor ...

Modificat de Florin050
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!