Jump to content

Culisanta De Bus


KRAKEN
 Share

Postare recomandată

Asta vara se mai :blink: inchidea pe dinauntru...trasa taaare...acu.. :somnmare: .Nu mai deloc! tre' sa inchid numa' de afara! noroc ca am d'ala, walkthru !!inchid de afara si ma bag inauntru pe una din usi..ce sa fie? ce sa reglez??se regleaza?????CARE stie?????mutumici... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca aflii, sa'mi spui si mie te rog.... same problem... a mea e sudata, dar stiu mai multi care au problema asta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intzeles, sa traiti! da' io crez ca s-ar putea sa nu apuc sa aflu..ca tre' s-o schimb...s-a rupt pe jos f.f.f. nasol...crez c-o sa-l intreb pe Romi...daka n-o raspunde el pana atunci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da' intreb poate o sti cineva: usa de t2A merje la t2B????ca bancheta spate nu intra deloc din B in A....Am auzit ca si la usile fata ar fi problema asta....merg schimbate au ba???jamurile au intrat....la locul lor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta vara se mai :huh: inchidea pe dinauntru...trasa taaare...acu.. :icon_thumright: .Nu mai deloc! tre' sa inchid numa' de afara! noroc ca am d'ala, walkthru !!inchid de afara si ma bag inauntru pe una din usi..ce sa fie? ce sa reglez??se regleaza?????CARE stie?????mutumici... :lol:
Se regleaza usa laterala fara probleme din toate cele 3 puncte de sustinere.Problema este ca dureaza si tre' sa ai si ceva piese de schimb daca este cazul!
Da' intreb poate o sti cineva: usa de t2A merje la t2B????ca bancheta spate nu intra deloc din B in A....Am auzit ca si la usile fata ar fi problema asta....merg schimbate au ba???jamurile au intrat....la locul lor...
Ca orice neamt care se respecta au fost mai multe prinderi la usi .....,diferentele fiind de ordinul milimetrilor,sau folosirea de suruburi diferite ca diametru [ ex.pe fata usile unele au balamalele mai sus ,altele mai jos ].Cind vrei sa schimbi usile trebuie sa folosesti o ruleta si un subler,ca sa fii sigur..........
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am banuit io ca se regleaza, da' de unde si cum????deci o trag oricat de tare si nu mai face clak la culisa din spate! Lipsa de ungere la gadiliciu' care o tzine, ala micu'? ce sa reglez? deci sa nu incerc sa schimb cu usa de T2A?da naibii, par la fel!!!!La asta de pe busu' rosu, din cauza ca are jam din doo bucatzi, d-ala cu triunghi(sau petrat mic, de fapt) s-a enfeltrat apa sha ros sub cheder, a penetrat...si a cuuuuuurs jos..si s-a roooos tala jos..si s-a desprins! deci se poa' sa hie din cauza ca si-a schimbat forma nemaifiind cu tabla prinsa jos?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine la t2b aceeasi problema, nu se inchidea nici de-al dracu, puteam sa trag de culisanta pana se spargeau geamurile!

am demontat sistemul de inchidere din spate, unde ar trebui sa faca "klak", l-am spalat, l-am uns, si merge mai bine, insa nu cum as vrea eu! acuma se inchide, dar tot tre sa dau destul de tzapan cu usa...

deci daca se afla ceva nou as dori si eu sa aflu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da-i un bzzzzzzzzzzzzz lu' Romi, pa pm! sa mai dea de la el!!!!!ca nu s-a tremenat lectzia!!!si mai are explicatzii! ca le stieeeee....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!