Jump to content

Sonorizare De La Firma "crunch"


@DRI@N
 Share

Postare recomandată

SALUTARE.

AM SI EU UN VW PASSAT B6 SI AS VREA SA-I MODIFIC LINIA AUDIO DAR FARA SA RENUNT LA UNITATEA CENTRALA.

DECI IN CONCLUZIE AS VREA SA MONTEZ IN USILE DIN SPATE IN LOCUL BOXELOR ORIGINALE O PERECHE DE BOXE MARCA "CRUNCH MODEL GTR 6.5 CI CU PUTEREA DE 80W RMS LA 4 OHMI"

UN AMPLIFICATOR MARCA "CRUNCH MODEL PZi 175.4 CU PUTEREA DE 85W x 4 RMS LA 4 OHMI SAU 250W x 2 RMS LA 4 OHMI IN PUNTE

UN SUBWOOFER MARCA "CRUNCH GP 10D4 CU PUTEREA DE 500W RMS LA 4 OHMI"

POATE CINEVA DINTRE VOI SA MA AJUTE CU UN SFAT DACA SE POTRIVESC SI DACA PIERD SAU NU GARANTIA LA PARTEA ELECTRICA?

ASTEPT RASPUNSURI DE LA VOI

post-20331-1199639558_thumb.jpg

post-20331-1199640014_thumb.jpg

post-20331-1199640042_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca lucrarea o faci tu sau vreun service neautorizat si cei de la service-ul VW se prind pierzi garantia.

Daca se potrivesc sau nu, prefer sa las colegii care se pricep sa-ti zica.

Si, de asemenea, ca un sfat, nu mai scrie cu majuscule!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se potrivesc exact. Tot va trebui sa schimbi si distantierele. Iar garantia o vei pierde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am facut o modificare la linia audio insa doar cu un amplificator si un subwoofer... se pot monta si la casetofonul masinii.. cu un adaptor de nivel.... schimbarea boxelor nu o recomand deoarece sunt prea multe modificari... dar pt statie si subwoofer.. baga mare :icon_thumleft: merita... ;) ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.

In primul rand "Andrei2000" eu nu vreau sa pun difuzorele pe statie si in al doilea rand le schimb ca nu fac fatza cele originale [cel din usa de la sofer daca dau mai tare de treisferturi din sonor gajaie (huruie)].

Si nu vad de ce sa-mi ia garantia daca eu vreau sa merg la VW Galati sa le schimbe.

Mentionez ca are masina doar 4000 Km.

Ce mai spuneti acum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca iti pui doar un subwoofer bassul din casetofon va sta undeva pe la minim... iar atunci poti sa dai la maxim credema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ce vrei sa faci. Dar daca vei schimba difuzoarele cu altele, trebuie sa schimbi si distantierele. Iti zic asta, pt ca si eu am vrut sa fac aceeasi operatie, si iti spun si tie exact ce mi s-a zis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce unitate centrala ai ?

Daca vrei putere nu obtii mare lucru daca nu pui difuzoarele pe statie

nu cred ca unitatea centrala stie sa controleze subwferul

ce vrei tu sa faci eu am facut si nu e ok

se aude bine dar nu la tare

nu cred ca trebuie distantiere (la service confunda adesea masinile intre ele)

Modificat de alexabv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sal .

Unitatea centrala este "RCD 500 VW SOUND cu functie MP3 si magazie cd incorporat".

Mai astept detaluii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce montezi un subwoofer urmeaza o mare dezamagire: zgomote aiurea prin toata masina

mai platesti 500 euro pt imbunatatirea acusticii adica se lipeste un cauciuc ciudat pe toate tablele si plasticurile care zbarnaie

difuzoarele pe spate se vor auzi intodeauna mai rau probabil pt ca nu au volum de aer suficient in spate

de cele mai multe ori difuzoarele huruie din cauza amplificatorului care nu mai poate controla membrana

in general imbunatatirile pe care le vrei si tu merita efortul ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal

Poi pana la urma ce sa fac subwoofer + statie sau sa fac tot ce-mi place?

Adica statie si sub. + boxe spate care sunt puse direct pe unitatea centrala?

Multumesc si astepr raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Mutat la I.C.E. & Security - Audio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!