Jump to content

Elemente de tuning pt. Skoda Octavia RS 1.8 20V turbo


alexsei_p
 Share

Postare recomandată

Tocmai mi-am pus si eu o statie mono mrd-300+ un sub de 30 cm Alpine si un cd/mp3/wma player cda-9812.Player-ul are foarte multe optiuni in schimb mi se pare ca are o mica problema in reproducerea frecventelor inalte care suna cam spart.Alexei,ce player ai tu?Esti multumit de el?Aaa,si ce boxe?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Alecsei am reusit sa fac poze cu masina si le pun de abia acum .

Scuze pentru intirziere .

Sper ca poti sa iti faci o idee acum despre MILOTEC

album_pic.php?pic_id=78

album_pic.php?pic_id=77

album_pic.php?pic_id=76

album_pic.php?pic_id=75

Daca pozele nu apar spune-mi si iti dau adresa

Oricum sper ca in maxim o luna sa vina si jantele de RS , mai am de lucrat la ea dar mai incet ca e cam scump :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fuscobal cum se aude pe Sub de 500 W ?

Eu am aceeasi statie cu Mp3 CDA 7893r si boxe Spr spate si Sps fata ( nu intrau Spr si pe fata :P :12: ) iar Sub este SWr 1241R

Sa imi spui si mie ce nemultumiri ai si unde ti-ai facut reglajele la statie

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Instalatia am facut-o in Ploiesti de unde le-am cumparat si am dat si de capul problemei cu inaltele.Se pare ca le oprea chiar plasa aia sub care se pun tweeterele in montanti.In concluzie am facut 2 gauri circulare si am scos tweeterele prin ele.Diferenta este uimitoare.Deabia acum am inteles de ce isi scoteau aia pe la concursurile de sunet tweeterele la vedere.In ce priveste setarile ptr statie le-am facut eu dupa carte.Subwoofer vad ca ai la fel ca mine dar depinde foarte mult cutia in care sta.Eu am incercat acelasi sub pe vreo 4 cutii si m-am oprit la cea de tip trece-banda care era cea mai scumpa dar se auzea de departe cel mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vb de cutia trapezoidala fara bass-reflex ?

Eu tipul asta il am , daca tu ai altul si spui ca se aude mai bine , trimite si tu o poza ca sa incerc si eu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

domnilor, folositi functia de atasare a pozelor care am implementat-o. Merge foarte bine. Rezolutia maxima 800x800 !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:ok: Fromoos bibi, intradevar.....

Vrei sa pui embleme de RS pe ea? Facem rost de coduri.

Grila este de la Milotec? arata beton.

In spate mai vezi ceva de eleronul ala (cam maricel pt gustul meu...).

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da intradevar , e cam mare , e singurul reper care nu e Milotec si vreau sa il schimb dar e cam scump deocamdata 400 Euro .

Ce am pus pe ea :

pleoape , grila Milotec , Spoiler Rs (aveam normal ) , Grila in spoiler Milotec , buze sub spoiler Milotec , difuzor spate Milotec , esapament sport Sebring iesire duala inox , eleron WRC care pica sau nu pica pe designul total .

La interior am umblat numai la audio , dar am scris despre asta la Mp3 , oricum am luat cam ceea ce era mai bun in 08.2002 la Alpine .

Astept de vreo 2 luni :33: sa imi vina jantele de Rs si nu mai apar ; vreau sa o cobor(cel putin sa scot inaltatoarele de la arcuri ) , iar dupa accea trec la interior .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianciocalau

Eu nu vad nici o poza :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau dar nu am putut sa mai scriu pentru ca am fost la mare si cand am venit am avut o groaza de treaba.Si eu am castofon cda 7893r,iar boxe (opt la numar) sunt din fabrica am avut probleme cu inaltele dar acum vad ca au disparut ,am mai adaugat eu subwoofer statie si o magazie de cd(la ce nu stiu) :salut: .

Am comandat la augsburg masaca(Milotec) din fata radiatorului si a venit intr-o saptamana,dar am mai comndat si un kit de admisie directa si am primit unul de peugeot,iar despre toba nici nu are rost sa mai vorbesc pentru ca de comandat am comandat-o dar nu cred ca o vor aduce.

Misto Octavia dar eleronu cam mare de ce nu iei unu de RS ca eu cred ca ar da misto.

Mai astept sugestii,nume si adrese de unde pot sa mai fac si io rost de aceste elemente de tuning.In primul rand O TEAVA DE ESAPAMENT(100% inox).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!