Jump to content

Recomandari De Imbunatatire A Sistemului Audio Pe Game De Buget


fuscobal
 Share

Postare recomandată

Salut. De curand mi-am cumparat prima mea masina, un Golf 5 care a venit cu un radio-cd aftermarket: http://www.beckerspanakis.eu/Technical features Indianapolis BE7952.html. As vrea sa cumpar si sa montez un radio-cd oem, ceva RCD sau RNS, care sa aiba usb si sa stie obligatoriu formatul flac. Ce radio-cd oem indeplineste aceste conditii? Vad multi pe aici care inlocuiesc RCD300 cu RNS510, aceasta navigatie stie flac, ca vad ca costa o caruta de bani. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singurele care seamana cu cele OEM si stiu sa citeasca flac sunt RCD 330G Plus cu firmware modificat de chinezi, gasesti pe aliexpress sau posibil pe olx. Dar nu te astepta la performante audio nemaipomenite, partea audio este cel mult mediocra am si eu unul si mi se pare ca RCD 210 suna o idee mai bine. Poate am doar eu ghinion, dar asta este experienta mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Exista solutii dedicate (evident destul de scumpe) de la marci consacrate precum Audison, Brax sau Mosconi (posibil si altele, nu mai sunt la curent cu piata). Exista variante de unitati care se pot ascunde oriunde, conecta cu unitatile OEM, au DAC decent, citesc formate lossless, pot fi accesate de pe telefoane mobile ...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
floricelu71
On 29.12.2007 at 16:09, fuscobal a scris:

ut ca rezultatele obtinute prin achizitionarea optionala a oricarui sistem de fabrica la X bani se re

Salut,

 

Ai o recomandare pentru imbunatatirea sunetului pe un Passat B7 Variant cu sunet stoc bazat pe RNS 315?

Ma intreb daca exista o unitate mai buna pe partea de calitate a sunetui si daca trebuie adaugat un subwoofer sau e suficienta inlocuirea unitatii.

Intreb pentru ca in trecut am avut experienta unui Megane care suna rau si dupa schimbarea unitatii stock, sunetul s-a imbunatatit cu 50%.

Imi doresc un Bass mai bun ( nu neaparat mai puternic) in primul rand.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Unde gasesc in tara (sau macar in Europa) sa cumpar un subwoofer de 6"x9"?

Am gasit doar difuzoare pe aceasta marime, subwoofer imi gaseste google doar in SUA si n'as plati transport, vama si TVA ptr un moft

Modificat de andrei0241
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Ioanid Constantin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Revin ca calitatea sunetului la Passat b7 cu RNS 315...

Am pus VCSD pe masina si am scos LOUDNESS-ul de pe bass. Setarea asta nu apare in meniul unitatii.

Acum se aude mult, mult  mai bine. Nu mai am nevoie de upgrade.

?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!