Jump to content

Soft Upgrade Vw Polo


MBogdan
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Stie cineva unde as putea face un upgrade de soft pentru un VW Polo 1.4 benzina(model 2002)? Midocar sau Porsche? Cat costa?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai putea sa ne spui ce te intereseaza mai exact? Vrei sa modifici softul in ce scop? Ai vreo problema si vrei sa o remediezi in acest mod, vrei mai multa putere si ceva cuplu in plus ... ? Da si tu niste date ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

bridefo in primul post din topicul TCM Turbo nu este mentionat motorul 1.4 benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum ai tras concluzia ca ma refer la primul post...eu am indicat decat topicul; nu are decat sa citesca si sa vada daca se poate face pentru masina lui ceea ce vrea( pentru ca nu specifica exact daca vrea mai multa putere sau vrea sa faca beep masina cand inchide usa). Am incercat sa-i dau omului un punct de plecare si atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bridefo in primul post din topicul TCM Turbo nu este mentionat motorul 1.4 benzina.

In primul post... NU dar, in penultima pagina... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai putea sa ne spui ce te intereseaza mai exact? Vrei sa modifici softul in ce scop? Ai vreo problema si vrei sa o remediezi in acest mod, vrei mai multa putere si ceva cuplu in plus ... ? Da si tu niste date ...

Salut,

Scuze, eu am mai scris pe forum de niste probleme pe care le am cu masina. Vreau sa remapez softul masinii cu unul nou pentru ca am un lag intre momentul apasarii acceleratiei si momentul in care vine puterea.

Am schimbat toate cele, am curatat clapeta de acceleratie dar problema revine....

De accea vreau un soft original VW, 2007 daca se poate. Nu ma intereseaza putere in plus sau cuplu, toate astea au un cost!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

toti avem acel "lag" din cauza faptului ca nu mai exista cablu de acceleratie iar totul se face drive by wire.acum ce sa spun....daca tu simti ca ai un lag mai mare...iti sugerez o testare vag-com. bafta in continuare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!