Jump to content

Polo 2008 1.2 70 Cp - Primele Impresii


raekwon1
 Share

Postare recomandată

Referitor la apa intrata in interiorul masinii, am patit-o si eu la prima spalare, dar nu e nimic grav. Incearca sa inchizi geamurile mai bine si nu vei mai avea probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • raekwon1

    29

  • wormostar

    16

  • dorneanucostel

    6

  • Mystykal

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiu ca nu e locul potrivit, dar am o intrebare. Vreau sa imi cumpar o alta masina, si as opta pentru una noua. Ideea e sa astept pana la anul si sa imi iau fie fiesta fie urmatoarea generatie polo. Din ce am gasit pe net, se pare va viitorul Polo va aduce imbunatatiri semnificative.

Spre exemplu, design nou, platforma noua...

http://ro.topspeed.com/masini/stiri-despre...09-ar66915.html

Voi ce parere aveti? ce sa aleg? polo sau fiesta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off topic: @Sami02ro - Polo cu siguranta. Raportat la clasa sa, e putin mai scump decat suratele sale, insa calitatea materialelor interioare este mult mai buna decat la celelalte. Plus, la Fiesta, risti sa ramai fara frane cum a ramas un prieten de-al meu (avea 2231 km cand i s-a rupt furtunasul de la etrier...noroc ca era in oras si tinea bine frana de mana..stiu e greu de crezut la o masina noua, insa asta este adevarul). Probleme o sa gasesti la toate, insa fiecare cu uscaturile sale..mai mult sau mai putin grave... alegerea iti apartine! :offtopic:

Apa intrata pe la geamuri - sunteti siguri ca nu era cumva condens...ca ala il aveam si eu dupa vizite la splatorii...ceea ce nu este grav, insa deranjant da..!

Stiu ca la mine, dupa multi km de mers, se mai lasau "o idee" geamurile pe spate, insa, dupa cum spuneam, nimic grav! :lol:

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off topic: @Sami02ro - Polo cu siguranta. Raportat la clasa sa, e putin mai scump decat suratele sale, insa calitatea materialelor interioare este mult mai buna decat la celelalte. Plus, la Fiesta, risti sa ramai fara frane cum a ramas un prieten de-al meu (avea 2231 km cand i s-a rupt furtunasul de la etrier...noroc ca era in oras si tinea bine frana de mana..stiu e greu de crezut la o masina noua, insa asta este adevarul). Probleme o sa gasesti la toate, insa fiecare cu uscaturile sale..mai mult sau mai putin grave... alegerea iti apartine! :lol:

Apa intrata pe la geamuri - sunteti siguri ca nu era cumva condens...ca ala il aveam si eu dupa vizite la splatorii...ceea ce nu este grav, insa deranjant da..!

Stiu ca la mine, dupa multi km de mers, se mai lasau "o idee" geamurile pe spate, insa, dupa cum spuneam, nimic grav! :D

Mersi :D

Deja am un Polo, mai vechi cei drept, e din 2000, si prea multe probleme cu el nu am avut, recunosc. Dar mai e, pana la anul cand o sa o schimb, mai vedem :D Oricum mersi

Modificat de Sami02ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutare, am citit cu interes o parte din parerile voastre.

Imi cer scuze pentru usorul offtopic insa ma puteti ajuta si pe mine cu o parere privind masinuta din linkul urmator:

http://www.autovit.ro/volkswagen-polo-C26738159.html

In descriere spune ca ar avea 75cp, in cazul vostru am citit ca ar avea mai putin.

Ma intereseaza masina pentru o fata, in special pentru utilizare in oras.

Alte parti proaste tin de slaba dotare, fara AC in special.

Ce spuneti ar merita daca testele arata ca este intr-o stare tehnica acceptabila?

Cam cat duce consumul in oras/ afara in medie?

multumesc anciticpat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!