Jump to content

Schema instalatiei electrice a geamurilor electrice


Drujba
 Share

Postare recomandată

Zilele trecute mi-am cumparat o instalatie electrica pentru geamuri electrice de la un parc de dezmembrari. Masina de pe care am luat-o era un Passat 35i (super masina dupa parerea mea) din '93, si avea toate cele 4 geamuri electrice, fara trapa electrica. Am luat instalatia cu tot cu mufele din usi, cu tot cu modulul central (care se afla sub bancheta spate).

Intrucat as vrea sa imi adaptez instalatia la un golf 2 :lol: (pentru a avea butoanele in usi si a putea folosi consola centrala la altceva), trebuie sa separ si sa izolez cablurile pentru spate, deoarece golful meu are doar 2 usi.

Daca are cineva schema electrica a instalatiei de mai sus, i-as fi foarte recunoscator daca mi-ar putea-o da si mie. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Am si eu nevoie de schema! nu ezitati sa o postati daca o gasiti! conduceti cu atentie! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am si eu o intrebare la colegii care ai geamuri elecrtice montate pe masina din fabrica. La voi la un impuls lung geamurile urca pana sus sau trebuie sa tineti apasat butonul pana urca sus geamul. ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa ti apasat pana urca geamu sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nu sti cumva daca se pate programa ca la un impuls scurt sa urce putin si la un impuls lung sa urce pana sus. La mine la coborare la un impuls scurt coboara pana jos. (daca vreau sa il cobor putin trebuie sa il opresc eu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se poate....si la mine e la fel. daca esti atent si cand ii dai sa coboare daca nu vrei sa se duca pana jos trebuie sa fie impulsu foarte scurt, daca nu se duce pana jos... iar cand le ridici trebuie sa ti apasat pe buton. daca nu ma insel la coborare butonul are 2 trepte si la urcare doar una singura(nu sunt sigur)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine are una singura la uracare cat si la coborare ... (sunt modele la are prin programre se poate fface ca sa stie ca la un impuls scurt sa urce putin iar la un impuls lung sa urce pana sus), iar acest lucru vreau si eu ... la cobarare nu ii problema ... cu urcarea ii problema la mine ... (si nu eram sigur ca ii doar la mine sau ii la toate modelele)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine la coborare trebuie sa apas foarte scurt ca sa nu le coboare pana jos... altfel se duc singure.

La urcare trebuie sa tin eu apasat pe butoane, sau sa bag cheia in usa si sa o tin pe "inchis" pana cand se inchid geamurile.

Eu in schimb am facut altceva ca sa scap de "problema" urcarii... am sistem de alarma care imi ridica automat orice geam deschis in momentul cand o armez :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucru acesta ca la inchidere sa urce am facut si eu cu ajutorul modului de inchidere centralizata ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!