Jump to content

Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)


razdan
 Share

Postare recomandată

  • 3 weeks later...
  • Administrator

http://www.volkswagen.de/de/servicezubehoer/VolkswagenService/rechte_marginalspalte/abfrage_feldmassnahmen.html

Peste 100 de mii de maşini marca Audi, Volkswagen, Seat şi Skoda din România sunt afectate de scandalul Dieselgate, după ce au fost identificate că au instalate softuri care păcălesc testele de poluare.

Clienții Volkswagen pot verifica acum pe internet, chiar pe site-ul oficial al companiei, dacă maşina lor face parte din lotul cu probleme. Aceștia trebuie să acceseze site-ul Volkswagen și să introducă seria de şasiu a automobilului. Pentru moment, website-ul funcționează doar în Germania, însă în scurt timp nemții vor veni și cu versiunea globală.

Dacă autoturismul are probleme, proprietarul urmează să primească din partea Volkswagen informații cu pașii ce trebuie urmați. .

Cifrele arată că în România, peste 100 de mii de maşini ar putea ajunge în service-uri pentru a fi verificate. Este vorba despre 59.382 de mașini Volkswagen, 24.122 de automobile Skoda, 19.445 de mașini Audi și 2.354 de automobile marca Seat.

Dintre acestea, 29.763 unități Volkswagen, 14.161 de mașini Audi, 4.204 de vehicule Skoda și 1.060 de exemplare Seat provin din tranzacții second-hand din afara României.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Administrator

foarte inspirat designul din liniile Sportsvan :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este oarecum conservatoare politica de design a grupului pentru ca si in cazul noului A4, b9, situatia e la fel: profil aproape identic cu B8-ul iar designul partii frontale si a spatelui plin de muchii si foarte foarte conservator. 

 

Se mai spala pe maini cu cx-ul dar totusi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Conform AutoBild, suvul SEAT va purta numele Tecta si va avea aceeasi origine cu fratele Kodiak, de la Skoda. Masinile vor fi produse in fabrica Skoda de la Kvasiny.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A innebunit lumea cu CUV-urile astea ca SUV nu ai cum sa ii spui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/28/2016 at 10:09, cristi511 a scris:

VW T-Cross, rivalul pentru Juke.

Arata foarte bine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata mai bine loganul. Dar in India e vorba strict de volume de vanzari si cota de piata. Asa ca merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e urat rau spatele la Ameo.

Dar de VW Gol stiati? La exterior nu mai are treaba cu Loganul, interiroul insa....

Iata-l: VW Gol

 

gol.png

Modificat de ionu192000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gol (stupid name) este facut in Mexic din 1980, asta este mk3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/4/2016 at 11:48 AM, codz said:

Gol (stupid name) este facut in Mexic din 1980, asta este mk3

Deci eu cand am auzit de VW Gol am fost sigur ca cineva a mancat f-ul... Dar din poze Gol acela pare mai frumos ca si Ameo ... mie sincer imi cam place...

Modificat de arthur486
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre noua directie de design a Skoda, aici.

Si pentru ca e nevoie ca toate, dar absolut toate nisele sa fie "atinse", aici avem o parte din politica de dezvoltare a VW

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu- mi place deloc...spatele si lateralul zici ca-s desenate de Mini si fata de Fiat (500)...

LATER EDIT: Acum am vazut cine e designer, ma uitasem doar la poze :)

 

Modificat de ionu192000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu domne, ce vorba e asta?

E un concept total nou si inovativ care nu a mai fost desenat in istoria automobilelor..skoda!

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • voinea changed the title to Noutati VAG ( Volkswagen,Audi,Seat,Skoda,Porsche etc.)
  • voinea featured this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!