Jump to content

Aparatori Sub Aripi Fata Decupate


ccristian
 Share

Postare recomandată

Mi-am luat de curand un seat leon si azi la spalatorie am observat ca baloanele / aparatoarele de plastic de sub aripi sunt decupate in partea de jos in fata rotii (sa zicem in spatele proiectoarelor) cam de marimea unui caiet mic. Poate sa afecteze ceva pe acolo mizeria pe care o arunca rotile? Am vazut prin acea gaura ca se vede un fel de radiator in dreapta. De asemenea proiectorul din dreapta nu imi functioneaza insa daca il lovesc face un blitz f scurt si slab ca intensitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radiatorul din dreapta cred ca e de fapt intercoolerul. Ciudat cu gaurile alea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cumva masina a fost lovita in fata? Poate atunci carenajele au atins rotile si au fost roase de cauciuc.

Modificat de mif
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca a fost lovita sau nu. Chiar si in cazul asta e putin probabil sa fi fost uniform / simetric lovitaO sa ma uit sa vad daca sunt de latimea rotii, desi din cate imi amintesc sunt mai inguste. Oricum nu imi place mie treaba asta si as vrea sa pun ceva acolo, sa prind cu niste nituri, ma gandesc la o solutie ...

Modificat de ccristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o carena "decupata" cum spui tu. De fapt forma care lipseste din carena e un semicerc in fata rotii central in partea de jos. Un mecanic in service mi-a spus ca e semn de lovire si ca dupa accident s-a mers cu carena desfacuta din suruburi. Aceasta atingindu-se de cauciuc in timpul mersului s-a ros. Momentan nu ma deranjeaza. Probabil ca o voi schimba, dar ruptura nu pare sa evolueze. Oricum, acum e fixata bine cu suruburi. Daca nu e mare zona lipsa si te deranjeaza gaura, ai putea sa incerci sa-i pui un petec dintr-un plastic asemanator pe care sa-l prinzi cu nituri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

confirm cele spuse de mif dar nu este obligatoriu ca masina sa fi fost lovita este de ajuns ca sa fi cazut suruburile sau daca cineva a umblat pe acolo si nu a strins bine suruburile aceste au cazut,acel plastic"cind se merge cu viteza"este inpins de curentul de aer inspre roata,acestea se ating si iti roade aparatoarea,bafta si sarbatori fericite la toti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma deranjeaza gaurile alea insa nu intra pe acolo diverse care sa afecteze ce mai e pe acolo pe sub bara (de ex intercoolerul care e in partea dreapta)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Nu ma deranjeaza gaurile alea insa nu intra pe acolo diverse care sa afecteze ce mai e pe acolo pe sub bara (de ex intercoolerul care e in partea dreapta)?

nu va chinuitia.alea se numesc carenaje roata.mergeti la orice magazin de piese auto si cereti asa ceva .sunt pe producator si costa 45 lei.

stanga- kh6616387 - 45 lei

dreapta - kh6616388 -45 lei

furnozoru e elit si au depozite in toate orasele mari si cred ca toate magazinele de piese auto lucreaza cu ei ca au preturi bunicele.bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!