Jump to content

intarzieri in livrarea masinii


roret
 Share

Postare recomandată

Tipa care era acolo nu s-a prezentat , nu mi-a zis numele ei . Eu am sunat la Porsche Romania (numar luat de pe site-ul www.seat.ro), am cerut legatura catre porsche importantor si acolo mi-a zis toate detaliile astea.

Modificat de Robyman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai stie cineva ceva legat de aceasta intarziere? se pare ca asta ar fi motivul intarzierii masinii mele :)(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine ar fi sa suni la dealer si sa ceri explicatii pentru intarzierea masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am aflat si eu ca exista un transport unic de circa 400 masini care a plecat de la fabrica cu vaporul pana la Slovacia, cu plecare in 30.11.2007. Se asteapta ca aceste masini sa ajunga in Curtici la inceputul saptamanii viitoare. Oricum, daca nu ajung pana la finalul saptamanii ele nu se mai pot transporta catre dealer anul asta.

c0ntrast trebuie sa intrebi la dealer cand a plecat masina de la fabrica pentru a verifica daca e pe acest transport. Daca nu e atunci inseamna ca e blocata undeva pe traseul dintre fabrica si Curtici din cauza grevelor si ca nu se stie cand ajunge. Succes

Modificat de wtcc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wtcc : daca nu ajung pana la finalul carei saptamani ? curente sau viitoare ? eu stiu ca cei de la curtici iau vacanta pe 21 decembrie . Daca tinem cont ca actele dureaza o zi sau ceva de genu ar trebui sa ajunga pe data de 19-20 (miercuri sau joi) la care saptamana te-ai referit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ wtcc

de unde ai aflat tu informatiile astea? ; nu de alta dar sa ajunga cu vaporul in Slovacia ar fi cam greu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Transportul nu a sosit inca , se asteapta sa ajung saptamana asta . Cei de la Porsche mi-au zis ca maine imi pot da un raspuns sigur referitor la data sosirii . Nu puteau azi deoarece cei de la departamentul de logigistica nu au trimis un raspuns . Inca mai sper sa prind masina anul asta :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Informatiile mele vin de la dealerul din Brasov. E posibil ca transportul sa nu fi fost pe mare, ci pe Dunare doar de la un anumit punct al traseului pentru a evita doar greva din Germania. Ce e important e faptul ca aceste masini au ajuns ieri in Curtici, deci si masina lui C0ntrast (daca a fost in acest transport adica incarcata din 30.11)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei de la Porsche mi-au zis ca masina mea va ajunge cam pe data de 27-28 in Suceava , daca stati in vestul tarii e posibil sa ajunga chiar si mai repede . Masinile vor fi incarcarcate vineri (cei de la porsche au dorit sa le incarce pe toate o data ) iar apoi , cine stie cand vor ajunge la destinatii . Cika ei sambata si duminica nu lucreaza . Dupa aia vine luni , joi si vineri . Cam ciudat . Daca vor sa faca treaba buna , pot sa le dea liber pe 27-28 si sa lucreze sambata si duminica asta sa vedem si noi masinile inainte de craciun :icon_thumright: bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!