Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

Sticker identic am si eu pe masina :P,apropo s-o stapanesti fara incidente; si km fara numar !

:icon_thumright:

Modificat de Dragosh_
Link către comentariu

Multumesc mult :D Stikerul e "proaspat", am avut unul mic alb, dar mereu am vrut unu rosu :D

Jantele au fost 17 milioane bucata (cu tot cu TVA). Dar sincer as recomanda sa cauti unele SH care sa arate bine.... chiar am vazut unele de vanzare pe forum... e o varianta...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Frumoasa foc roscata

17 mil/buc janta :D cam mult mi se pare, dar astea sunt preturile de reprezentanta, oricum arata bine cu jantele Detroit, dar erau mai de efect cele cu interior negru si le gaseai la un pret mai mult decat rezonabil si pe 17 dar replica.

Daca as avea masina rosie ca a ta as face capota si plafonul negre(cu autocolant), am vazut saptamana trecuta in Bucuresti un Gti cu capota si plafon negre si arata intr-un mare fel

Multi km fara evenimente si bafta in continuare cu modificarile :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Merci la fel Auras. Am vrut neaparat jante originale, d-asta le-am ales pe cele de pe masina. Legat de modificari, deocamdata urmeaza pragurile de GTI pe care abia astept sa le iau luni ^_^ M-am gandit si eu la un moment dat sa fac capota si/sau plafonul negre, insa nu prea stiu unde si am gasit de fiecare data altceva de facut la ea :)

Link către comentariu

e un GTI rosu facut cu negru..din bucuresti si e si pe forum prezentat...al lui speeder...http://vwforum.ro/index.php?showtopic=11449&hl=, dar eu zic sa o lasi asa.

eventual fata si laterale de GTI ar fi super.

17 mil o jante e enorm...dar nah..sunt originale si de asta.

Link către comentariu

Da Bogdan, dupa cum am spus, am alte idei mai interesante si sincer nu prea as vrea sa testez acuma daca imi place sau nu cum i-ar sta. Sa o vad cu pragurile de care spuneam mai sus, pe care le-am ridicat chiar azi multumita celor de la PBN care s-au miscat mult mai repede decat preconizasera... Dupa, cine stie... :Driver: Daca nu ar fi problema cu garantia m-ar bate gandul s-o fac sa se auda mai frumos :icon_thumleft: Desi, nu stiu ce sanse are PDul...

Dar legat de folia pe capota/plafon, a ramas in faza de tentativa :

31102008250ea8.th.jpgthpix.gif :rolleyes:

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina ai, sunt sigur ca esti mandra de ea si iti doresc sa te poarte in siguranta peste tot pe unde te plimbi. Imi place ca esti pasionata de masina, este un lucru rar pentru o fata dar in acelasi timp de apreciat.

Toata stima si iti doresc sa-ti duci la bun sfarsit toata lista de modificari propusa.

Modificat de 50ryn
Link către comentariu

Eu sunt de parere ca pragurile GTI sunt foarte importante pentru Golf 5, deoarece intregesc "look"-ul. Mi se pare o omisiune a celor de la vw lipsa acestor praguri din dotarea standard (sau optionala), pentru ca este un gol pe masina intre fusta fata si cea spate (ambele negre).

Frumoasa masina ai! Jantele de GTI arata foarte bine! Intr-adevar mi se par foarte scumpe (din cate stiu eu si jantele Zandvoort costa 16mil la reprezentanta, deci cam toate jantele sunt extrem de scumpe la reprezentanta) si, cum zicea un coleg mai sus, jantele de GTI polishate arata si mai bine :cool:.

Asteptam poze cu noile praguri!

Drive safe!

Link către comentariu

Merci rex. Exact cum ai spus tu, asa vad si eu pragurile astea, asta este motivul pentru care le-am luat. Nu prea mi-a placut faptul ca bara din spate nu este vopsita, dar am vazut chiar un golf rosu cu acceasi bara dar vopsita ulterior si arata foarte urat. Solutia ar fi fost sa o schimb, dar am intampinat oarece probleme cand am avut ocazia si am renuntat. Pragurile negre sunt exact acea continuitate de care are nevoie (mai ales ca si grila este neagra si se potrivesc perfect) astfel incat sa nu mai para ciudata bara neagra din spate, din contra :Driver:

Link către comentariu

sa nu-ti faci probleme cu fumul. Oricum 2,0 tdi fumega el singur. Acum, dupa remapare se si vede mai bine.

S-o stapanesti sanatoasa.

Link către comentariu

Misto masinuta, acum si cu jantele de gti, pacalesti multa lume :) si oricum nu e nevoie, e tare si asa o stiu si eu am la fel. Sa ai grija de ea! Eu am avut de ales intrea alb sau rosu cand am luat-o :icon_cool: cred ca pe asta rosie ai luat-o tu :blink:

Link către comentariu

Eu am ales dintre asta rosie si unul alb CL parca, care avea piele in plus fata de a mea. Dar cand am vazut GT Sportul si rosu (culoarea mea norocoasa) am renuntat la piele, oricum scaunele sport sunt extraordinare fata de cele normale :) Nu e nevoie sa pacalesc, admir GTIul dar nu sunt multi cei care stiu sa il conduca la capacitatea lui (multi stiu sa traga de el doar la "liniute"), a mea are un cuplu enorm si sta foarte bine pe sosea, mai ales pe serpentine :icon_cool:

Link către comentariu
sa nu-ti faci probleme cu fumul. Oricum 2,0 tdi fumega el singur. Acum, dupa remapare se si vede mai bine.

S-o stapanesti sanatoasa.

godo, a ei cam fumega pana sa faca update de soft...cam destul de mult pt orice 2.0TDI vazut de mine... dar parca s-a mai ameliorat acum.

vwvwzzzzaasdfreddc ( :icon_thumleft: ) vezi ca GTI are alta suspensie, mai dura si mai joasa, directia din cate stiu e mai exacta si mai sport, deci pe curbe crede-ma ca sta GTIu de nu iti vine sa crezi. stiu un GTI negru din PL care cu cauciucuri bune (PS2) facea spectacol pe drumul catre poiana. si marys cu GTI de sambata poate confirma asta ca il stie si el.

a ta sta f bine pe curbe...si rosie ii vine f bine...dar mergi cu un GTI tare pe curbe si vei vedea diferente.

da, sunt putini care stiu sa mearga cu el..dar sunt cativa care stiu..si stiu bine.

legat de cuplu, tu ai soft...uite valorile unui GTI cu soft:

http://vwforum.ro/index.php?showto...22030&st=20

" Valorile cuplului au iesit cam asa:

- Stock era 280Nm la 5000 rot/min

- Superchips a iesit 348Nm la 4000 rot/min "

:) eu zic ca pt un benzinar sta bine :)

no offence, ok?

frumoasa masina ta, oricum, si fuge bine. iar jantele te pacalesc usor sa o iei drept GTI.

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

@ Bogdan_wrc: Bogdan de ce te-ai suparat asa tare ? El doar a spus ca nu vrea sa pacaleasca pe nimeni ca are el gti, si ca masina lui are cuplu si e rosie si frumoasa :icon_thumleft: si chiar e.

Link către comentariu

da' nu m-am suparat...si chiar am zis ca e f frumoasa si live...mai frumoasa decat in poze...

doar ca poate la cum merge, GTIul i se potrivea mai mult :icon_thumleft:

oricum cum arata masina,si cum fuge masina, si cum e condusa, merita toate laudele !

oricum 2.0TDI+soft+caroseria de golf=>o masina cu tenta sportiva si consum de invidiat.

oricum, sambata a tinut cu brio fata unui GTI pe DN1 :) si serpentine.

Link către comentariu

M-am plictisit asteptandu-va Bogdan :frigbaitata: Eh, e placerea mea drumu pe-acolo, cand mi-am luat permisu am facu ceva timp naveta zi de zi p-acolo. Nu am spus ca e peste GTI, am spus ca din pacate sunt unii cu pretentii sa spunem care nu mi-au facut fata deloc la mers agresiv prin oras (a se citi regulementar :( ). Nu era cazul sa te simti, am sa-ti explic mai multe. Nu stiu ce suspensie are GTIul fata de a mea, stiu ca a mea cu suspensia sport si cu cuplul actual este extraordinara.

Acum, alte lamuriri: masina pana sa ii fac chipul NU a fumegat NICIODATA! Nu sunt genul care sa mearga cu masina subturata, din contra, daca merg cu ea mai mult prin oras (Bucuresti mai exact) si incepe sa se simta ca sufera cand o scot din oras trag frumos de ea pana se simta ca si-a revenit. Din punctul meu de vedere, la cum conduc coroborat cu performantele pe care le are masina si drumurile pe care le fac consumul este mult mai bun decat orice alta varianta as fi ales...

Link către comentariu
masinuta mea mai are o surioara, dar diesel. bravo! sa te tina pana cand nu o sa o mai suporti . lol. sa ai noroc de ea!

nu cred ca ai cum sa ajungi sa nu suporti o asa masina!

foarte frumoasa! felicitari!

Link către comentariu
M-am plictisit asteptandu-va Bogdan :) Eh, e placerea mea drumu pe-acolo, cand mi-am luat permisu am facu ceva timp naveta zi de zi p-acolo. Nu am spus ca e peste GTI, am spus ca din pacate sunt unii cu pretentii sa spunem care nu mi-au facut fata deloc la mers agresiv prin oras (a se citi regulementar :) ). Nu era cazul sa te simti, am sa-ti explic mai multe. Nu stiu ce suspensie are GTIul fata de a mea, stiu ca a mea cu suspensia sport si cu cuplul actual este extraordinara.

Acum, alte lamuriri: masina pana sa ii fac chipul NU a fumegat NICIODATA! Nu sunt genul care sa mearga cu masina subturata, din contra, daca merg cu ea mai mult prin oras (Bucuresti mai exact) si incepe sa se simta ca sufera cand o scot din oras trag frumos de ea pana se simta ca si-a revenit. Din punctul meu de vedere, la cum conduc coroborat cu performantele pe care le are masina si drumurile pe care le fac consumul este mult mai bun decat orice alta varianta as fi ales...

drumul ala il stiu si eu atat de bine...incat il fac cu ochii inchisi...poate vom avea ocazia sa schimbam impresii..in mers cu masinile...sa zic asa.... cand o sa fie mai liber si uscat pe jos.

daca stam si comparam soferii, atunci da...ai perfecta dreptate.

oricum, repet, masina ta este f tare, mai ales dupa soft (nu stiu cum te multumeste fumul :P ), si daca si soferul este multumit...asta e cel mai important! ideea e ca masina sa ti se potriveasca...deci de aici trebuie sa vina multumirea.

scuze...sper ca nu am deranjat....adica ai luat ce am spus obiectiv...ca nu am vrut sa fiu rau.

de ce oare rad de nu mai pot? :Driver:

pt ca stii ca are dreptate? :P

sau stii cum fuge acel GTI? :P

sau pt ca era un premium-auto pe care il asteptam (uite asa am aruncat mingea in curtea altui TDI :P)

in concluzie...cred ca de asta nu ai vrut la BV iti era frica pe drum? hahahah

Link către comentariu

frumoasa foc.

daca vrei sa vezi cum da cu plafon/capota neagra...vezi la mine...:vaidecapulmeu:

Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!