Jump to content

Fiat Linea Vs Skoda Octavia Vs Chevrolet Lacetti


Serban F
 Share

Postare recomandată

Un prieten vrea sa isi cumpere peste putin timp o masina noua si ar avea de optat intre acestea 3.

Am inteles ca la Fiat linea ar avea acum un motor de 120Cp

Ar fi varianta Octavia Trend sau Elegance depinde de buget dar presupun ca merita diferenta de bani cu motoru de 115Cp Fsi

Iar la Lacetti ar fi motorul de 122Cp diesel cu pachetu platinum de echipare.

Masina va fi folosita mai mult in oras (Bucuresti) si la sfarsit de saptamana Bucuresti-Petrosani cam astea ar fi drumurile cele mai des utilizate

Ce recomandati,parerile voastre.

Modificat de Shellshock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mestere, ma scuzi, intre prima si ultima exista comparatii. A 2-a insa joaca in alta liga. parerea mea si fara sa fiu subiectiv. Uita-te putin la ele, cel putin lacetti e penal frate.... Linea e frumoasa din fata, din spate insa....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de aceeasi parere cu Godo..eu nu as compara Linea sau Lacetti cu Octi 2...deci eu zic sigur Octi2 fara sa fiu subiectiv... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda Octavia este in primul rand in alt segment de pret. In rest, de asemenea, este peste cele doua modele. Comparatia intre Lacetti si Linea nu face obiectul forumul, insa iti pot spune ca Linea este mai buna ca Lacetti. Cel din urma are doar un pret bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai zis-o mai bine ca mine vlade. Ideea e aceeasi oricum. Eu am fost baiat fin cand am zis ca lacetti e penala. Cuvantul potrivit ar fi altul ....

Skoda octavia 2 all the way. Oricand ...

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa nu zic ca Chevrolet s-a "apucat" de motoare diesel la masinile astea care sunt de fapt Daewoo (cumparata de Chevrolet), doar de vreo 2 ani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci pana la urma pe langa cele 2 modele ar fi Skoda Octavia Tour nu Octavia 2 pentru ca intr-adevar este in alt segment de pret si nu are bugetul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mare grjia cu siguranta. Octavia tour are 4 stele Euro Ncap. Aveo are 1,5. Lacetti probabil nu e departe (uite un link). Linea nu stiu, dar probabil are cel putin 4.

Optiunea mea: Octavia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai corect spus era "fac ceva....". Eu unul nu fac. Dar asta nu conteaza. Conteaza doar ce considera cel care alege intre masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din start nu prea ai cum le compara pe cele 3 .. dar deja au spus`o mai sus colegii, Octi chiar si Tour tot mai buna e in comparatie cu cele 2, in cei ~ 10 ani de cand e pe piata si-a dovedit si rasdovedit utilitatea/fiabilitatea .. si 1.9 TDI chiar n-are moarte daca e intretinut corect :Driver: ! fiat linea ar trebui comparat cu un fel de Fabia Sedan ceva mai lung (dar nu a fost in oferta skoda) si lacetti .. in afara de pretul bun ptr un diesel (si asta ar trebui sa dea de gandit un pic) nu prea are ce sa caute in acelasi vs cu skoda, si chiar nu spun asta ptr ca skoda ar fi parte din vag, ci din simt obiectivo-civic :Driver:

o alta recomandare diesel/benzina ar putea fi Astra Clasic 2 care se vinde intr-o veselie (daca tot e curios de curtea GM cu Chevy) dar degeaba are promotie ca ptr dotari de bun simt mai trebuie sa scoti bani din buzunar, asadar - in incheiere Octi castiga prin lipsa unui adversar direct in confruntare :) !

Modificat de Raz_Van_YkE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un prieten vrea sa isi cumpere peste putin timp o masina noua

Pai daca vrea masina, atunci uita de Fiat. Mai bine un Logan decit Fiat. Macar ala e... automobil :Driver: , pe cind Fiat... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!