Jump to content

Eleron Octavia 1


Xpander
 Share

Postare recomandată

Sper ca nu mai sunt post-uri cu acest subiect...am dat search si nu am gasit nimic asemanator

Doresc sa achizitionez un eleron pt octavia mea si se pare ca nu-l gasesc pe nici un site desi am vazut acest eleron pe 70% din masini

daca ma poate ajuta cineva cu niste informatii as fi recunoscator

un link cu eleronul

http://img217.imageshack.us/my.php?image=16590dm5.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este chiar eleronul de pe rs 1(sau de pe Tour Sport). Cred ca se poate comanda la dealer.. Cel din poza pe care ai pus-o insa este putin mai special, intrucat are o parte mai inchisa la culoare. Acela nu stiu unde se gaseste, insa cel intr-o singura culoare, e cel despre care iti spuneam mai sus. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://milotec.de/index.php?cat=c270_Rear-...5942d84dfab6b78

Este undeva la mijlocul paginii si o gasesti la Code Alarm sau DXX BLUE Line (nu dau linkuri ca sa nu se zica ca fac reclama, le cauti tu...pe google) costa 100 de euro si se potriveste numai la cele fara stergator pe luneta.

Product No.: 44418 (asta e codu daca suni la cele 2 firme, dar eu o recomand pe cea de a 2-a)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..se potriveste numai la cele fara stergator pe luneta.

eu am stergator si am si eleron :lol: :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

flaviu1, poti pune si o poza cu eleronul?

pe strada nu am prea vazut octi tour cu eleron si stergator.

in ian imi vine si mie octi tour si as vrea sa ii pun eleron. se pune greu? il iau de la dealer?

din cate stiu, nu are stop pe el, nu?

multumesc

Geo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana si in poza se observa ca masina are stergator!

Uitati-va totusi mai atent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geo, mie mi-a venit din fabrica cu eleron si cu stergator intrucat am ales tour sport iar la optionale am adaugat si stergator luneta. Cu prima ocazie ii fac o poza si o pun sus. Nu are stop pe el eleronul insa arata foarte bine, zic eu. Este diferit fata de cel din poza link-uita de mirceaking..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da .. sorry acuma am vazut ca am pus linku gresit, presupun ca poza ai luato de pe www.superskoda.com ca eu acolo am vazut poza.

Tot ce gasesti pe superskoda vei gasi la dxx blue line, da-mi un pm daca vrei si iti dau nr de telefon al lor.

Uite aici toate eleroanele pt octavia 1 : http://www.superskoda.com/octavia-i/wings/

Si apropo ... partea neagra nu este al 3-lea stop, defapt al patrulea, este doar o bucata de carbon :"made from ABS PLASTIC in Carbon Fibre look"

Modificat de mirceaking
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul pe care l-ai pus tu este de la alt eleron...care are prinderile pecentru...eu il voiam exact pe ala din poza...cu prinderile inclinate spre interior...am sa dau o fuga la reprezentanta sa vad care e treaba

L.E. Is curios daca afecteaza vizibilitatea in spate ca si asa nu exceleaza

Modificat de Xpander
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-am zis ... cauta pe site la superskoda ca este acolo si suna la dxx blue line ca au preturi mai bune decat la reprezentanta (sorry daca am facut reclama asa mare), iar cu vizibilitatea nu stiu ce sa zic, nu afecteaza, adica eu nu am treaba cu el, pe langa mai am si senzori de parcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aici te contrazic, dxx era mai scump decat code alarm din bucuresti unde membrii vwforum au si 15% discount.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: sunt nemultumit de ei, mi-au trimis grila cu probleme.

Asa ca vb din proprie experienta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine a fost totul ok, si vopsitul tot ei l-au facut si a fost bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esti un norocos atunci ... Xpander ti-ai gasit eleronul? la ce pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Mi-am cumparat un eleron tip RS fabricat din fibra de sticla dar a venit doar eleronul. Atat, fara kit montare, suruburi sau orice altceva ca sa il pot monta.

VReau un sfat, de la cine si-a montat, sa imi spuna cum sa il montez, unde si cu cati bani va rog frumos. Il am de 3 luni si nu am reusit sa il montez nici pana acum...

eleron0572.th.jpg

Modificat de crs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

chiar nu stie nimeni cum e prins eleronul pe SOT sport ,e numai nlipit sau e prins si in suruburi?e cam greu accesul pt a fi prins i suruburi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut. si eu am montat un eleron acum ceva timp pe masina si l-am prins in suruburi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eleronul are suruburile din interiorul haionului in int. [dublura de tabla]??? ca e greu de prins acolo, niste poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut am vazut in mers la Octavia brek un eleron foarte finut si foarte fain oare de unde as putea procura unul si cam la ce cheltuiala sa ma astept, mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca pe site-ul Milotec. Vei gasi sigur ceea ce cauti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi fain super produse dar cam piperate un sait ceva prin romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult Mandarina, tocmai mi-am facut comanda de pleoape de la ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

eleronul meu(nu este ca cel de pe octavia tour) este prins in suruburi nu prea stiu cum au reusit dar este prins in suruburi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!