Jump to content

Xenon Aftermarket Pe Golf 5


cosmin_lille
 Share

Postare recomandată

Atunci sfatul meu e sa nu te risti cu xenonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am lecuit si eu de xenon pe jetta mea.

am pus doua tipuri de xenon,unele slim cu anulatoare care imi zapaceau radioul am renuntat la ele a doua zi.

apoi am luat can bus numai erori in bord,mi-au zapacit centrala electrica incat nu imi mai aprindea farul din stanga deloc.

am avut 13 erori pe masina,deci din suflet va recomand sa renuntati la ele,pana nu stricati altceva la masina.

eu am centrala electrica de golf 6 masina mea fiind din 2010.

deci parerea mea renuntati la ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba sa nu renunte, lasa-i d-le sa fie si ei isteti in trafic, ce daca masina aia merge foarte bine si cu halogen, este la moda xenon, atunci punem xenon cu orice consecinte, ca se vede mult mai bine, ca este lumina putin mai alba. nu conteaza ca sunt farurile matuite sau cu argintiul ala din faruri decojit, important sa fie xenon sa se vada cat mai alb.

:)

trebuie sa traiasca si electricienii din tara asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am revenit la bosch xenon silver sunt foarte ok,din toate punctele de vedere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am montat de mai bine de jumate de an xenon thunder cu anulatoare incluse si nu am probleme cu stergatoarele sau senzorul de lumini. de cand le-am pus nu mi-au facut nici o problema, nu s-a aprins nici macar o data martorul de bec ars. masina e din 2005.

Modificat de Radu_Alecs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

de ceva timp am intrat in posesia unor lupe bixenon de pe un bmw e46 pe care ulterior am sa incerc sa l e montez pe farurile de pe masina din semnatura.....am probat functionalitatea instalatiei (cu toate piesele Oem) si la aprindere becul clipeste de cateva ori si scoate un sunte ciudat si se sting.....am verificat si cu balastul care e deja montat pe masina si aceleasi simtome....problema sa fie oare becul? Si are cineva idee daca ar putea fi montate aceste lupe pe golf 5?

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Soso_asd si Calin(nu stiu exact username-ul) ar putea sa te ajute. Stiu ca soso are lupe de e46 in farurile lui si parea foarte multumit de ele:D

Modificat de tur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Poate cineva sa ma ajute si pe mine? Vreau sa-mi pun faruri cu Bi-Xenon dar nici nu stiu de unde sa incep, am gasit niste adaptori pt cabluri si faruri Gti-look cu bec D2S. Acuma nu stiu is Plug & Play sau e mai complicat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile pe care le iei au lupe? Sau ce anume e gti-look?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut....a pus cineva xenon aftermarket pe proiectoarele de ceata? am achizitionat 2 proiectoare cu lupa fara becuri incluse si pretul de achizitionare a becurilor mar duce apropiat de cel a unei instalatii xenon ma poate ajuta cineva????

:icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si ce te-ar interesa mai exact? Se pot monta fara probleme astfel de instalatii si in proiectoare, preferabil ar fi o instalatie mai buna gen"can-bus pro" in ideea sa nu ai probleme cu erori prin bord si sa reduci la maxim spike-urile pe instalatia electrica a masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit kit cu instalatie can bus eu pe masina am mufe de HB4 si trebuie sa pun H11 intrebarea este acum reusesc sa fac acest lucru? si daca am unde sa prind balasti si daca a facut cineva daca se poate face acasa sau nu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Balast-ul la nevoie il agati pe undeva, insa important e sa-ti intre becul in proiector si sa se prinda exact. Ia instalatia si incearc-o daca se potrivesc mufele si daca sta becul cum trebuie si unde trebuie ca altfel n-ai ce modificari sa faci. Daca nu se potrivesc mufele, mai faci o tiganeala, poate gasesti ceva adaptoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se pootrivesc, ai nevoie de mufe cu 12 pini sau adaptoare,.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farurile din poza au 10 pini, i-am numarat eu in poza...Adaptoare unde se gasesc?

@Al Bundy ma poti ajuta cu modificarea mufelor eventual

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farurile din poza au 10 pini, i-am numarat eu in poza...Adaptoare unde se gasesc?

@Al Bundy ma poti ajuta cu modificarea mufelor eventual

mufa de la acele faruri are 12 pini , 4 mai mari si 8 mai mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile lui Paul sunt aftermarket, din cate am inteles - si vor merge pe instalatia stock a masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica faza scurta ii va merge si ca blitz? Si la faza lunga va fi separat de scurta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile mele au ajuns in romania, sunt undeva prin mures, sper luni sa ajunga la mine asta este partea frumoasa doar ca este si o parte urata :( mufele sunt identice doar ca difera configuratia pinilor din mufe. In prima poza este mufa farului bi-xenon, iar in a2a poza este mufa existenta pe masina mea... dupa cum se observa in ambele mufe este cate un pin lipsa doar ca acestia nu sunt in aceesi configuratie...

post-6405-0-43780300-1335005790_thumb.jppost-6405-0-02052300-1335006550_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca la faza lunga obturatorul de la lupa se ridica si se aprinde h7-le de la lunga, cel putin asa functioneaza pe original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha deci tu o sa ai si faza scurta ca faza lunga? Ca am vazut la cineva cand a da blitz s-a ridicat faza scurta si la faza lunga, scurta ramane si se aprinde separat faza lunga (H7). Dar schema asta mergea numai cand blocul de lumini era pe auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!