Jump to content

Cum se desface airbagul de la volan


GUU
 Share

Postare recomandată

Salut ,am o rugăminte ,as dori să înlocuiesc capacul acela de la aerbeg pasager se poate înlocui şi cum se desface ,mulţumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu o surubelinta se forteaza putin intr-un colt cu grija si iese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragi de muchia dinspre parbriz, spre tine. Apoi desfaci prinderile de la acele benzi textile.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am cumparat masina din semnatura avea,are si acum nuca pe volan si as vrea sa o dau jos.Suportul nucii intra printre airbeg si volan,eu zic ca e prins de surubul care e prins volanul.Intrebarea mea care e,daca desfac surubul care tine volanul la montarea lui la loc mai trebuie uns cu ceva?Am vazut in postul 33 surubul era uns cu ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este o solutie care sa previna desfacerea surubului. Dar daca-l desfaci, nu se intampla nimic. Umbla linistit, fa un semn pe surub si volan inainte sa-l desfaci, strange-l mai mult decat a fost strans prima orara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am o intrebare si anume daca pot desface acel capac de sub volan fara sa il dau jos?

Modificat de sdR+
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, sdR+ said:

Am o intrebare si anume daca pot desface acel capac de sub volan fara sa il dau jos?

daca ai volan in 4 spite si nu ai ESP - il poti desface, fara sa scoti volanul.

daca ai in 3 spite.... sau ESP - trebuie sa demontezi volanul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volanul este in 4 spite si am si ESP...am inteles acum de ce nu iese...multumesc pentru lamurire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu iese deoarece are cei doi cilindrii in care intra suruburile de fixare, bagati in G85/spira - si nu ii poti scoate, cu volanul pe masina.

oricum, volanul se scoate imediat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!