Jump to content

Faruri cu angel eyes pentru Golf IV


Al3X_G4
 Share

Postare recomandată

Tocmai am montat faruri devil eyes pana la urma . Arata super pe masina deoarece masina este un gri inchis ( sobolan) si farurile negre . Totul bine si frumos pana la reglaj . Farurile sunt de la Sonar si problema e ca nu stau bine la locul lor , pe deasupra degeaba invart de rotitele de reglaj ca nu se intampla nimic. O sa le dau jos din nou sa verific daca am pus bine motorasele din farurile vechi . Daca aveti ceva idei sau ati mai patit sa nu se intample nimic cand invarti rotitele de reglaj datimi o idee sau eventual spuneti cum ati rezolvat , Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hremus

    15

  • ninu

    14

  • bufu

    9

  • brutuss

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poti sa pui niste poze cu farurile ? Nu gasesc devil eye de la sonar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa pun si niste poze dupa ce reusesc sa le reglez si sa fie totul ok . Ceea ce pot sa iti spun pana saptamana viitoare cand se v-a intampla acest lucru este ca mai sus a pus o poza GeoB cu faruri pe negru . Sunt identice .

Eventual daca vrei intr-o seara poti sa imi dai un telefon sa le vezi , pt ca vad ca esti din CJ. Asta daca e urgent .

Modificat de bufu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai reusit sa le montezi inca?Eu cred ca arat bine, adica mie imi place, e altceva, nu sunt multi cu asemenea faruri, doar ca lupa e pe mijloc.

Dupa ce reusesti sa pui si xenonul sa ne spui daca afecteaza vizibilitatea si cum ii, dar hai mai repede cu pozele :somnmare:...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urmatorul link este cu pozele facute la faruri. Inca nu au fost reglate si nu am montat nici xenonul. Calitatea pozelor lasa u pic de dorit pt ca au fost facute in graba la intalnirea vwforum .

http://picasaweb.google.com/bufulater/MyCa...CIjFzYXguoPxWw#

Modificat de bufu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut sunt nou aici pe forum si am si eu o mica problema .

Mi-am cumparat faruri cu ANGEL EYES si mi se aburesc in partea de jos si nu stiu din ce cauza .

exista vreo solutie sa nu se mai abureasca sau sa le lipesc ca am inteles ca trag aer rece si de acea se aburesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farul ar trebui sa fie izolat si sub capota ( capacu care acopera becurile) dar si sticla terbuie sa fie bine prinsa de restul farului . daca intra aer este posibil acolo unde se abureste sa nu fie bine izolat pe langa sticla. incearca cu silicon sau cu o pasta speciala cu care sunt lipite sticlele la far . daca in schimb nu izoleaza bine capacul din spatele farului incearca o alta garnitura sau paote ai sistemul de prindere slabit . de asemenea daca ai o crepatura sau ciobitura in far destul de mare incat sa intre aer mult este posibil pe langa ea sa se abureasca . ceea ce poti face este sa astepti sa se usuce si sa izolezi bine pe langa sticla farului prima data

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa imi spui si mie cu ce silicon as putea sa le lipesc sau ce pasta speciala imi trebuie .

Farurile nu sunt crapate sau ciobite , iar din cate am vazut fata de farurile vechi geamul nu mai este din sticla ci din plastic

Mersi orcum pentru raspunsul din urma .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau unde pot gasi sa il cunpar :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna, dupa achizitionarea de la paris tuning show 2009 a unor stopuri superbe (sunt stopuri styl M3 cu leduri si fumurii) o sa pun si poze dupa ce le montez, m-am gandit sa imi cumpar si niste faruri pe fata dar ezit, nu stiu ce sa pun angel eyes sau faruri cu leduri diurna? Am vazut multe modele de angel eye's dar nu stiu vorba aia are toata lumea, la paris tuning show am vazut farurile new style cu leduri diurna typ audi. Mie imi plac mult astea noi dar modelul ptr golf 4 nu mi se pare asa reusit,adica pozitia lupei etc marcile ce le popuneau nu mai tin minte dar erau numai doua parca ce am vazut iara interesant la angel eyes-uri era noile modele cu lumina pe cercuri fff albe si am mai vazut angel eyesuri cu 3 inele adica si pe semanlizare si clipaia si o poza cum ca poti in curand sa schimbi culorile de la cercurile iluminate desi nu vad interesul pare a fi o buna afacere.

Nu stiu ce sa mai fac sa mai astept sa vad ce se va scoate in curand pe piata sau sa imi iau angel eyesurile sau cele cu led diunrna? pretul nu este de neglijat, farurile cu leduri look Audi sunt foarte scumpe ptr ca pana acum numai doua firme propun fabricatia lor dar banuiesc ca de curand vor aparea din ce in ce mai multi fabricanti ...

am vrut sa patajez aceste informatii cu voi si sa va intreb voi ce ati pune old stylul de angel eyes sau ati astepta si ati pune new stylu de audi look far cu led diurna ???

have a good time

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bufu:

Farurile devil eyes se monteaza usor sau trebuie neaparat montate in service ?

Au vreo garantie ? Mi-am pus si eu pentru inceput led-uri la pozitie si s-au ars dupa 2 luni, daca se intampla acelasi lucru la faruri dupa ce am dat bani pe ele si am mai si muncit sa le montez, innebunesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva idee ce diametre au cercul mare si cercul mic de la acest tip de far de golf 4? http://www.pieseautomagazin.ro/magazin/ima...86_18_2_big.jpg

vreau sa imi pun angel eyes si as dorii sa le fac inainte sa desfac sticla de la far .ms

angel eyes rules :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa imi pun angel eyes si as dorii sa le fac inainte sa desfac sticla de la far .ms

angel eyes rules :icon_thumright:

dute si tu la un parc de dezmembrari e imposibil sa nu gasesti un far spart sa le poti masura corect

Avertisment

QUOTE / REPLAY (citatul) ajută c

Modificat de Marius
Quote inutil.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@raduci , farurile se monteaza usor numai trebuie sa ai grija cum le fixezi sa fie montate in linie cu carosieria ( daca intelegi ce vreau sa spun ) ... in rest nici o problema doar ca in fucntie de ce capac au farurile rtebuie sau nu sa dai bara jos sa schimbi un bec . La farurile de la Sonar cum am eu ca sa schimb bec ( inafara de semnalizare) trebuie sa dau bara jos . Fiecare led are un circuit micut ( sau ceva releu) deci nu cred ca se ard usor ... eu am primit garantie 2 ani pe ele . O sa pun niste poze sa vezi cum e capacul de la far la mine dar acum nu am de unde , editez postul si o sa le vezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate pune xenoane pe farurile cu led style audi? cum d

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine poate sa imi spuna si mie ce silicon ar trebuie sa folosesc ca sa imi etansez farurile sa nu se mai abureasca plzz

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Ninu

Eu am devileyes , si lupa este pe mijloc deasupra ledurilor , si noaptea sau ziua chiar daca aprin faza scurta sau lunga ledurile se vad in continuare ( evectul vizual este si mai frumos ) . Intradevar scrie pe ele ca nu sunt compatibile dar nu prea au de ce pt ca xenonul se incalzeste cu mult mai putin decat un halogen deci nu ar fi asta o problema , singurul lucru la care ma pot gandi este faptul ca xenonul pe lupa fara spalator de far sau daca lupa este reglata aiurea este sa zic asa " fatal "pt ochii celui din sens opus , deaorece daca incerci sa te uiti la lupa in zona unde bate lumina o sa iti dai seama despre ce vorbesc iar daca te uiti la o lupa care are in spate bec hid este cu mult mai rau , ma pot gandi la inca o problema pt care spune ca nu sunt compatibile : trebuie sa aduci modificari al capacul farului deaorece trebuie sa scoti doua sau 3 cabluri prin el ( in functie de kit), iti dau un pm cu id-ul meu de mess ca sa iti dau niste poze cu montajul . Eu am montat xenonul de aproape 1 luna si nici o problema pana acum nici la far nici la participanti de trafic , dar le-am si reglat foarte bine .

Vad ca esti din bistrita daca ai drum prin cj si vrei sa vezi cum este ai numarul meu de telefon in profil , da un telefon si ne intalnim fara nici o problema sa vezi cum e xenonul pe ele , parerea ema este ca o sa montezi si tu dupa acea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Au aparut recent noile dayline de la dectane

52veyszz.jpg001zgs.jpg

Pareri ?

As dori sa-mi achizitionez un set :)

Modificat de PaulAdrian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat costa un set pt. ca as vrea si eu sa achizitionez unul. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Robotelu cauta in aria de vanzari la piese tunnig si o sa gasesti acolo persoane care aduc de la decatane genul asta de faruri.

Modificat de golf1.8gti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
@ Ninu

... Intradevar scrie pe ele ca nu sunt compatibile dar nu prea au de ce ...

M-am documentat in legatura cu aceasta chestie, si iti pot spune (din ce am citit) ca lupele pentru xenon sunt proiectate diferit fata de cele pentru halogen, in sensul ca, cele pentru halogen concentreaza lumina in partea centrala, pentru a lumina halogenul acceptabil in partea din fata, iar cele pentru xenon sunt facute sa "imprastie" lumina pe un spectru mai larg, data fiind puterea mare a becurilor xenon. Din aceasta cauza cand te uiti in lupa ta cu xenon este extrem de puternic.. Treaba cu caldura nu are relevanta aici, si becurile xenon se incing destul de bine (crede-ma, am pus mana :D )

Eu momentan nu stiu daca sa aleg farurile cu interior negru sau cromat. Poze:

960625-1.jpg

960472-1.jpg

PS. Nu sunt fan angel eyes si masina mea este neagra :scratch: Cam asa se pare ca ar arata cu negru:

IMG_1802.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar, dau f bine pe negru, dar pentru impactul maxim ca in poza mai trebuie: praguri late, jante late, badgeless, fusta de V5 si oglinzi de G5, si poate un eleron de GTI.

Poate si niste pleoape pt bad-boy look.

LE: Eleronul poate nu, acum am obs. ca ai variant.

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot negru zic si eu .

@marius1982.11 Mai adauga si grila fara sigla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu inteleg ce-aveti toti cu sigla aia. Daca scria Logan pe ea sau reno mai intelegeam :lol: Mie unul imi place si o port cu mandrie pe masina. Nici vorba s-o dau jos vreodata.

In alta ordine de idei, putin cam off-topic intrebarea mea dar exista cumva becuri de semnalizare pentru faruri albe care sa fie galbene doar atunci cand se aprind ? Si daca da, unde gasesc asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!