Jump to content

Faruri cu angel eyes pentru Golf IV


Al3X_G4
 Share

Postare recomandată

Salutare. Stie cineva sa imi spuna ce diametru trebuie sa iau ca sa schimb angelurile cu unele de neon???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hremus

    15

  • ninu

    14

  • bufu

    9

  • brutuss

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Al3X_G4 poti intreaba si pe Ice_2k printr-un PM. Din cate imi amintesc el a facut aceasta modificare la golf-ul mk4 pe care l-a detinut inainte, dar si la actuala masina a sa, Audi A4.

Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti,

La Golful meu nu am proiectoare in faruri si as vrea sa pun.

Se poate monta in far proiectoare?

Daca da ce tip de proiector trebuie sa cumpar?

PS: Sper ca am postat unde trebuia.

Multumesc. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie schimbate farurile cu unele ce au proiector. Nu am auzit pe nimeni sa fi reusit sa monteze doar proiectorul intr-un far ce nu a fost prevazut cu asa ceva din fabrica.

Dar exista posibilitatea montarii unor grile cu proiectoare in bara. Bineinteles sunt aftermarket.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al3X_G4 asa cun a zis si hremus vorbeste cu HID , Ice_2k a avut faruri stok si cercurile sunt diferite .

spT proiectoare se pot monta dar:

1. daca ai faruri valeo trebuie proiectoare valeo si la fel si cu hella

2. trebuie sa faci legaturi in far si mai ales tu in mufa farului nu ai pinul necesar asa ca trebuie si acel pin ( in instalatie nu stiu daca ai firul tras)

3. trebui sa`ti schimbi si butonul de comanda a liminilor

pt. mai multe detali vino duminica ( pe 25) la intalnire si iti arat eu ce trebuie sa faci.

WNS eu am facut aceasta modificare si merge.

Modificat de rullz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2. trebuie sa faci legaturi in far si mai ales tu in mufa farului nu ai pinul necesar asa ca trebuie si acel pin ( in instalatie nu stiu daca ai firul tras)

3. trebui sa`ti schimbi si butonul de comanda a liminilor

Si sa faci instalatia ca nu exista! Nu este prea complica dar iti ia cateva ore...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare la baieti

vreau sa pun si eu o intrebare , am intentia sa schimb becurile de faza scurta si nu stiu modalitatea mai usoara pentru scimb, ma poate ajuta cineva cu detalii si eventual ceva poze cu demontarea va rog, mentionez ca am faruri valeo cu proiector incorporat, becurile care vreau sa le pun sunt aduse din afara si au o tenta usor spre albastrui, vreau sa stiu daca se demonteaza farul ptr operatiunea asta sau exista si alte modalitati. va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al3X_G4 si eu am angel-uri puse in farurile stock, dar nu stiu dimensiunea lor, si cred ca nici Ice nu o stie... ca o sugestie, eu iti recomand sa vorbesti cu Sorin Golf 3 Cabrio ( http://vwforum.ro/index.php?showuser=3230 ). El monteaza asa ceva si probabil ca te poate ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
andrey_vw bora

sal am si eu o bora din 2003 si de curand miam pus angel eyes de la fk pe masina:D farurile sunt foarte bune..pana acum dar au ceva probleme la cabluri la motoras care se rezolva usor cu inversarea a 2 fire.....dar vreau sa stiu daca pot face sa se aprinda si faza scurta si faza lunga atunci cand dau lunga...acum se stinge faza scurta cand aprind lunga,,,si daca stie cineva cum pot face asta imi poate atasa o poza cu o schema sau sa-mi explice cum se face fara sa incarc instalatia si sa apara defectiuni in timp.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se poate. Nu e complicat deloc ... Citeste aici.

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrey_vw bora

ms de pont hremus:D o sa incerc sa vad ce iese:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrey_vw bora

da mai intreb o data fara suparare....se incarca instalatia daca fac legatura aia?k nus prea sigur de chestia asta si nici nu vreau sa imi fac ceva la instalatie....ms anticipat:D si sper sa nu se supere nimeni...da is mai greu de cap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multi colegi au folosit schema aia pentru ei, daca la ei a mers, nu are de ce sa nu mearga la tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De fapt firul acela scurtcircuiteaza contactul normal inchis a unui releu. Poti bineinteles sa renunti la acel releu, dar este mai complicat(taiat fire legat, etc, si mai greu de facut la loc) iar rezultatul este acelasi. Poti folosi schema aceea cu incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu o intrebare:

Care angel-eye's este mai bun?????

Intreb pt ca pe masina am Valeo si vreau sa-mi cumpar dar nu stiu de care.....ce ma sfatuiti???

Am atasat 2 poze cele de la FK sunt 800 ron si sunt pe leduri galbene, iar celelalte sunt 700 ron....nu stiu din ce au cercul....stiu ca sunt albe

daca stiti alte modele mai bune va rog sa-mi spuneti

multumesc

post-23004-1207541195_thumb.jpgpost-23004-1207541210_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hella Celis Upgrade.De aici. Au lupa pe faza scurta si se comporta fff bine. Cred ca ultimele au remediata problema stabilizatorului pr angeleyes-ul din farul dr.Eu am de mai bine de 1 an si se comporta excelent in special cu xenonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hella am auzit k sunt scumpe.......eu spuneam ca pret la 7-8mil.....dintr-e cele 2.....pe care sa-l iau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Cele cu lupa ! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta asa e. Eu am dat(prin asigurare) 24 mil, dar era cineva pe forum care vindea pe la 17 parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok multumesc......app....lupa au ambele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci alege modelul care iti place mai mult ca design, performantele sunt direct proportionale cu pretul.

Singurul castig dintr-un astfel de up-grade este dupa parerea mea lupa, personal nu imi plac engel-eyes.

De la FK eu as alege modelul asta:

post-9546-1207674360_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fk....sunt pe leduri galbene....lupa au ambele....pana la urma o sa-mi iau modelul celalalt cu semnalul in margine....maine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
lupa au ambele

:lol:

Ai dreptate ! Scuze. Din graba a iesit altceva decat ce voiam sa scriu .

Eu m-am referit la cele care sunt cu lupa la faza scurta pe EXTERIORUL farului .

Adica cele din poza a doua .

Sunt mult mai practice decat cele cu faza scurta pe centru . :)

fk....sunt pe leduri galbene.

Si ?

La magazine se gasesc leduri alb xenon .

Le poti schimba pe cele galbene cu altele , de culoarea dorita de tine .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!